نرده شیشه ای

نرده شیشه ای و جان پناه شیشه ای یکی از سیستم های هندریل شیشه ای است که در ساختمان سازی پیشرفته امروزی جایگزین نرده های سنتی و قدیمی شده است. با پیشرفت در ساخت شیشه های مقاومت تر و شفاف استفاده از این متریال در اجرای نرده و حفاظ ساختمانی افزایش یافته است. از طرف دیگر اتصالات مهار کننده نرده شیشه ای از فلزات ضد پوسیدگی و زنگ نزن استیل و آلومینیوم است به همین دلیل دوام و استحکام جان پناه شیشه ای با گذشت زمان تغییر نمی کند و کیفیت خود را از دست نمی دهد. دلیل دیگری که اجرای نرده کشی ساختمان ها را با نرده شیشه ای انجام می دهند ظاهر جذاب، زیبا و مدرن آنها است که با ترکیب شیشه های شفاف یا رنگی به همراه یراق آلات و اتصالات آلومینیومی و استیل صیقل خورده و براق به ایمنی و زیبای محیط داخل و خارج ساختمان کمک می کند. به سبب تفاوت در شیوه های ساختمان سازی و متریال مختلف در اجرای دیواره و کف راه پله ها و تراس ها سیستم های اجرایی منعطفی برای ,جان پناه شیشه ای,هندریل شیشه ای مهندسی شده است که عبارتند از: نرده شیشه ای فیکس پوینت یا اتصال دکمه ای، نرده شیشه ای اسپیگات یا خود ایستا، نرده شیشه ای اکسپوز با دو نوع روکار و دفنی، نرده شیشه ای با اتصال شیشه خور با پایه.

در این صفحه محصولات نرده شیشه ای و جان پناه شیشه ای موارد زیر شرح داده خواهد شد:

برای مشاهده تصاویر بیشتر مدل های نرده شیشه ای و جان پناه شیشه ای به انتهای این صفحه بروید

هندریل شیشه ای

گروه مهندسی آکات با داشتن اکیپ های ماهر و کار آزموده در نصب انواع هندریل شیشه ای سفارشات شما خریداران محترم را در کوتاه ترین زمان با بالاترین کیفیت انجام می دهد. اجرای صحیح نرده شیشه ای به تجربه و توانایی فنی خاصی نیاز دارد که تنها با آموزش صحیح و رعایت اصول مهندسی در انجام جزئیات کار بدست می آید. نرده شیشه ای و جان پناه شیشه ای به افزایش نور طبیعی داخل ساختمان و زیباتر شدن و امروزی ترشدن نمای بیرون ساختمان کمک می کند. شیشه های به کار گرفته در این نوع از حفاظ ها و نرده ها با فناوری روز تولید شده و استقامت بسیار زیادی در برابر ضربه های شدید و شک ها حرارتی دارند. در ادامه به توضیح کاربردهای این سبک از نرده و حفاظ می پردازیم.

نرده شیشه ای

جان پناه شیشه ای

شیشه های به کار رفته در جان پناه شیشه ای و نرده شیشه ای مشخصات و ویژگی هایی دارند که باعث شده است استفاده از این سبک حفاظ و نرده در ساختمان سازی رواج پیدا کند. اجرای نرده شیشه‌ای در ساختمان به شفافیت، زیبایی و بهبود نور پردازی‌ کمک می کند از طرف دیگر به سبب نصب دقیق و با سرعت بالا که کمترین نیازی به تخریب دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از طرف دیگر استحکام بالای نرده شیشه ای در برابر سرما، گرما و ضربه باعث شده تا معماران توجه ویژه ای به استفاده از این محصول در طراحی های خود داشته باشند. تنوع روش های اجرای نرده شیشه ای امکان نصب آن را در راه پله ها، بالکن ها، کناره استخر ها و پشت بام ها در تمام سطوح صاف و قوس دار داده است. ایمنی نرده شیشه ای بسیار زیاد است زیرا شیشه های سکوریت و لمینت که در این نوع نرده استفاده می شود از خاصیت ضد ضربه بودن و نشکن بودن بهره می برند. نرده های شیشه ای براساس کیفیت و نوع شیشه به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

 1. نرده شیشه ای سکوریت
 2. نرده شیشه ای لمینت

نرده شیشه سکوریت حداکثر تا ضخامت 12 میلیمتر و ارتفاع 100 سانتیمتر قابل اجرا است. برای ایمنی بیشتر در این مدل از پایه های عمودی استیل و آلومینیوم نگهدارنده پنل شیشه ای استفاده می شود. اتصال اصلی شیشه ها به پایه ها از جنس آلومینیوم است که برای مهار جام های شیشه ای با ضخامت 10 و 12 میلیمتر طراحی شده است. شیشه سکوریت هزینه تمام شده ساخت نرده را نسبت به شیشه لمینت پایین تر می آورد. نرده شیشه ای لمینت مستحکم ترین نرده تمام شیشه ای است که با پایه فلزی یا بدون آن بصورت یک دیواره شیشه ای با ضخامت بیشتر از 16 میلیمتر ساخته می شود.

نرده شیشه ای

قیمت نرده شیشه ای

معرفی شیوه قیمت گذاری نرده شیشه ای

یکی از عواملی که در زمان تصمیم گیری برای استفاده از یک متریال در ساخت نرده ساختمانی تاثیر گذار است میزان هزینه ای است که باید برای آن پرداخت شود. عامل دیگر توجه به شکل ظاهری نرده ها و هماهنگی آن ها با نوع کاربری ساختمان است و از مهم تر کیفیت و دوام آنها است که باعث می شود تا نوع نرده راه پله و بالکن مشخص شود. از میان تمام متریال ها برای ساخت نرده ساختمانی قیمت نرده شیشه ای اقتصادی تر و مقرون به صرفه تر است زیرا دوام و کیفیت این سیستم امنیتی بسیار برتر از انواع دیگر نرده های ساختمانی است. اگر چه در ابتدا قیمت نرده شیشه ای نسبت به نرده های فلزی و نرده های چوبی گرانتر به نظر می رسد اما اگر به ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد آن توجه شود این اختلاف قیمت منطقی و قابل قبول خواهد بود. قیمت جان پناه شیشه ای به این دلیل بیشتر از نرده های سنتی و معمولی است که هزینه تولید شیشه های باکیفیت و یراق آلات مرغوب طبق استاندارد این سیستم بالا خواهد بود. در تولید و نصب سیستم نرده شیشه ای در ساختمان نمی توان برای کاهش قیمت از کیفیت متریال و استاندارد اجرای آن کاست زیرا اگر کمترین تغییری در این اصول مهندسی اعمال شود امنیت و کیفیت کار پایانی به هیچ عنوان استاندارد نخواهد بود و همیشه امکان بروز حادثه وجود خواهد داشت. در مجموعه شاید در ابتدا قیمت نرده شیشه ای بالاتر باشد اما با توجه به ماندگاری همیشگی و بدون تغییر آن هزینه پرداخت شده برای نرده شیشه ای کاملا به صرفه است. در ادامه به شرح عواملی که در نحوه قیمت گذاری نرده شیشه ای موثر هستند می پردازیم:

 1. ارتفاع نرده شیشه ای در قیمت تمام شده کار موثر است.
 2. ضخامت پنل های شیشه ای در هزینه ساخت نرده تاثیر گذار است.
 3. نوع شیشه های استفاده در ساخت چان پناه شیشه ای از این بابت که سکوریت باشند یا لمینت در قیمت جان چناه شیشه ای موثر است.
 4. مبنای محاسبه و قیمت گذاری جان پناه و نرده شیشه ای متر مربع است.

گروه مهندسی آکات با توجه به محدویت بودجه شما خریداران گرامی در ارائه مناسب ترین سیستم نرده شیشه ای متناسب با سلیقه و نظر شما اقدام خواهد کرد. برای اطلاع از قیمت های نرده و جان پناه شیشه ای با کارشناسان ما تماس بگرید.

نرده شیشه ای

در ادامه به معرفی انواع سیستم های اجرایی نرده شیشه ای و جان پناه شیشه ای می پردازیم. نوع شیشه و سازه اصلی ساختمانی که قرار است در آن این سبک از نرده ها اجرا شود در تعیین سیستم نرده شیشه ای تاثیر گذار است. قابلیت اجرا و نصب جان پناه شیشه ای در هر نوع سازه ای به شکل خط صاف یا قوس دار وجود دارد و این توانایی تنها به دلیل وجود تنوع در اتصالات و یراق آلات ساخت نرده شیشه ای است که این امکان را فراهم می کند تا بدون هیچ محدودیتی بتوان هر شکل و سازه ای را با این سیستم شیشه ای ایمن تر کرد. در کل چند نوع سیستم برای اجرای نرده ها و حفاظ های شیشه ای طراحی شده است که به شرح زیر عبارتند از:

نرده شیشه ای

نرده شیشه ای بالکن

معرفی نرده و حفاظ شیشه ای بالکن و تراس

نرده شیشه ای بالکن و تراس به عنوان حفاظ و مانع ای در برابر سقوط عمل می‌کند از این رو کیفیت اجرای آن در ساختمان ها اهمیت زیادی دارد. علاوه بر آن به عنوان نوعی عایق حرارتی و رطوبتی عمل می‌کند و از نفوذ سرما، گرما، رطوبت، گرد و خاک به داخل بالکن ها و تراس ها جلوگیری می کند. این مدل از نرده های ایمنی در عین حال دیدی شفاف و گسترده را فراهم می سازد و بدین سان می توان از تماشای منظره های اطراف لذت برد. در اجرای نرده شیشه ای تراس شرایط سازه ای ساختمان و ابعاد طول و ارتفاع تراس در انتخاب مدل نرده شیشه ای مناسب تاثیر گذار می باشد. مجموعه مهندسی آکات با سالها تجربه و اجرای موفق نرده های شیشه ای پروژه های ساختمانی تجاری و مسکونی این اطمینان را به شما خواهد داد که در انتخاب مناسب‌ترین شیوه نصب نرده شیشه ای بالکن بهترین روش را هماهنگ با سلیقه و بودجه مالی شما پیشنهاد خواهد کرد.

نرده شیشه ای

حفاظ شیشه ای بالکن نوعی دیواره جدا کننده تمام شیشه ای است که فضای بالکن و نمای خارجی ساختمان را از هم جدا می کند. در این نوع نرده بالکنی می توان از پنل های شیشه به صورت سندبلاست یا کیرستالی شفاف و به شکل دو جداره استفاده کرد. انتخاب نوع شیشه در حفاظ بالکن براساس محدودیت‌های فضای بالکن و نحوه استفاده از آن و همچنین درخواست مشتری در انتخاب الگو و طرح حفاظ شیشه ای بالکن مشخص می شود. به طور کلی در ساخت این مدل حفاظ بالکن طول دیواره های مکان اجرای حفاظ و ارتفاع آن در ضخامت شیشه به کار رفته موثر است. امنیت بالا و کاهش چشمگیر خطر سقوط از بالکن پس از اجرای پنل های شیشه‌ای مزیت بهره گیری از آن را نسبت به نرده های فلزی و چوبی دو چندان می‌کند چرا که برخلاف نرده‌های آهنی و چوبی هیچ فاصله ای میان پنل های شیشه ای در نرده شیشه ای وجود ندارد و در نتیجه خطر سقوط کودکان و حیوانات از گارد های نرده به صفر می‌رسد. در کنار امنیت و استحکام بالا حفاظ های شیشه‌ای زیبایی نما و روشنایی محیط و افزایش وسعت دید را فراهم می‌کند چرا که شیشه با ایجاد یک دیواره یکپارچه و شفاف نمایی امروزی و مدرن را به ارمغان می آورد. یکی دیگر از برتری ها و مزیت های حفاظ های شیشه ای نسبت به دیگر نرده های بالکن سهولت در نگهداری و نظافت آنها است از جهت دیگر استفاده از شیشه های نشکن نیاز به بازسازی و تعمیرات آن ها را به کمترین حد رسانده است در نتیجه حفاظ های شیشه ای برای مدت بسیار طولانی کیفیت اولیه خود را حفظ می‌کنند به علاوه اگر شیشه ای به کار گرفته شده با تکنولوژی نانو تولید شده باشد نیاز به تمیز کردن شیشه ها را به حد بسیار پایین می رساند چون این نوع شیشه به راحتی آلودگی را از خود پاک می کند و تنها با کمی آب و بدون نیاز به هیچگونه مواد شوینده درخشندگی و شفافیت اولیه خود را به دست می‌آورد.

جان پناه شیشه ای

حال در ادامه این مطلب به توضیح در مورد نکات ایمنی و استاندارد های لازم که برای اجرای یک نرده شیشه ای بالکن باید رعایت شود می پردازیم. این موارد و نکات اجرایی عبارتند از:

 1. حداقل ارتفاع تمام شده نرده و حفاظ شیشه ای بالکن باید 110 سانتیمتر باشد.
 2. کمترین ضخامت در شیشه های استفاده شده در نرده شیشه ای بالکن نباید از 16 میلیمتر کمتر باشد.
 3. نوع شیشه به کار رفته در اجرا حفاظ بالکن و تراس باید از نوع شیشه لمینت شده باشد.

تنوع مدل های حفاظ بالکن در مدل شیشه زیاد است به همین دلیل انتخاب مناسب ترین مدل حفاظ شیشه ای بالکن براساس نمای بیرونی ساختمان و سلیقه خریدار انجام می شود. مجموعه مهندسی آکات با سالها تلاش و انجام موفق بسیاری از پروژه ها با تعهد کامل نسبت به انجام صحیح و به موقع سفارشات مشتریان خود به شما تضمین می دهد بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت حفاظ شیشه ای بالکن را ارائه می دهد.

نرده شیشه ای

نرده شیشه ای پله

معرفی نرده شیشه ای و حفاظ شیشه ای راه پله

ایمنی در راه پله ها هدف اصلی از نصب نرده است اما با بهبود متریال شیشه ای و فلزی شکل ظاهری نرده ها در داخل ساختمان نیز اهمیت پیدا کرده است. هماهنگی این بخش از ساختمان با طراحی کلی دکوراسیون داخلی ساختمان باعث شده است تا استفاده از شیشه برای ساخت نرده راه پله بیشتر به کار گرفته شود. نرده شیشه ای پله و چان پناه شیشه ای پله یک سیستم ایمنی تمام شیشه است که به شکل شبکه ای منظم از دیواره های شیشه ای و اتصالات فلزی بر روی کف پله ها یا دیواره کناری راه پله متصل می شود و حسی از امنیت و مدرن بودن را به فضای راه پله ها می بخشد. تنوع ظاهری و امکان استفاده از طیف وسیعی از شیشه های نشکن با ضخامت های مختلف باعث شده است اجرای هر پروژه ای با این سیستم شیشه ای امکان پذیر باشد. نرده های قدیمی راه پله که اغلب به صورت شبکه ای از لوله ها و پروفیل های فلزی یا چوبی به شکل عمودی و افقی با فصله اجرا می شود یک مشکل بزرگ دارند و آن فاصله زیاد بین پایه ها و گارد های است که خطر سقوط کودکان و حیوانات خانگی را افزایش داده است به همین دلیل نرده شیشه ای پله مناسب ترین گزینه برای استفاده در ساختمان های مسکونی و عمومی مانند بیمارستان ها، هتل ها، مراکز تجاری و اداری است. در ادامه به شرح استاندارد های اجرای جان پناه شیشه ای راه پله می پردازیم:

 1. ارتفاع استاندارد برای استفاده از نرده شیشه ای پله بین 90 تا 120 سانتیمتر است.
 2. پایین تر ضخامت شیشه به کار گرفته شده در جان پناه شیشه ای پله 10 میلیمتر است.
 3. شیشه های اصلی در این نوع سیستم محافظ راه پله از نوع سکوریت یا لمینت می باشد.

نرده شیشه ای

سیستم نرده شیشه ای اکسپوز ((تمام شیشه ای))

یکی از مدرن ترین و زیباترین مدل های نرده تمام شیشه ای که امروز در مراکز تجاری بزرگ و فرودگاه ها بیشتر استفاده می شود و از ایمنی بسیار خوبی برخوردار است سیستم نرده شیشه ای اکسپوز است. دلیل این ایمنی اجرای دقیق اصولی است که باید در هنگام نصب آن رعایت شود از طرف دیگر در این مدل، دیواره های شیشه ای با طول بلند که در کنار یکدیگر قرار می گیرند امکان بروز کمترین حادثه را از بین می برند. علاوه بر اینها نوع و ضخامت پنل های شیشه در این سیستم باعث شده است جای کوچکترین نگرانی از بابت احتمال خطرات جانی وجود نداشته باشد. نرده شیشه ای اکسپوز یک سازه شیشه ای از پنل های منظم است که با کنار هم قرار گرفتن آنها دیواره و حصاری شیشه ای با ضخامت بالا ساخته می شود که امکان دید زیادی را برای افراد ایجاد می کند. نوع شیشه های این مدل لمینت با ضخامت های 16 - 18 - 20 میلیمتر است که بوسیله یک دستگیره یا هندریل فلزی یا چوبی در یک خط قرار می گیرند. یراق نگهدارنده این مدل یک پروفیل آلومینیومی به شکل حرف یو انگلیسی است که شیشه تا عمق 15 سانتیمتر داخل آن قرار می گیرد. برروی این پروفیل ها یک نوار آلومینیومی با رنگ آنودایز شده قرار می گیرد تا ظاهر آن زیباتر بشود.

نرده شیشه ای

سیستم نرده شیشه ای اسپیگوت ((خود ایستا))

یکی از رایج ترین مدل های نرده شیشه ای دور استخر سیستم اسپیگوت است با امکان عبور آب از زیر پنل های شیشه ای و امکان داشتن یک حصار تمام شیشه ای که کمترین مانع را در برابر چشم انداز ایجاد کند. این نوع حفاظ شیشه ای در کمترین زمان قابل نصب است زیرا استفاده از اتصال اسپیگوت به آسانی و بدون هیچ گونه زیر سازی امکان پذیر است. نرده شیشه اسپیگوت تنها سازه شیشه ای امنیتی است که امکان استفاده از دو نوع شیشه سکوریت و لمینت را به شرکت های مجری نرده های امنیتی ساختمان می دهد. اتصال شیشه ها به کف ساختمان بوسیله یک یراق 15 تا 20 سانتیمتری از جنس فلزات آلومینیوم، استیل و آهن است که می تواند شیشه های با ضخامت های 10 تا 20 میلیمتر را در جای خود به صورت عمودی ثابت نگاه دارد. ایمنی نرده شیشه ای اسپیگوت بسیار مناسب است به اندازه ای که بیشتر در اطراف استخر ها یا بالکن و تراس ها نصب می شود.

نرده شیشه ای

سیستم نرده شیشه ای فیکس پوینت ((اتصال نقطه ای))

نرده شیشه ای فیکس پوینت تنها مدلی است که می تواند در هر سازه ای بدون محدویت در مکان اجرا شود. این مدل به صورت استاندار به کناره دیواره راه پله یا بالکن متصل می شود. نصب نرده شیشه ای فیکس پوینت به وسیله یراق آلات اسپایدری دکمه ای شکل که با نام Point Fittings معروف هستند انجام می شود. جنس این اتصالات از فولاد مقام با خصوصیت زد زنگ یا آلومینیوم سخت 6063 می باشد که با دو روش به سازه اصلی ساختمان متصل می شوند. شیشه هایی که در نرده های فیکس پوینت استفاده می شود از بهترین کیفیت برخوردار هستند و از ویژگی نشکن بودن بهره می برند. شیشه لمینت شده در ضخامت های 16 - 18 - 20 میلیمتر برای ساخت این مدل مناسب است. در پایین این شیشه ها با دستگاه برش واتر جت یا لیزر سوراخ هایی برای محل قرار گیری یراق فیتینگ ایجاد می شود. تعداد و فاصله این سوراخ ها بسته به ارتفاع و طول پنل های شیشه ای از 4 تا 6 عدد تعبیه می شود. نرده شیشه ای فیکس پوینت برای استفاده در ویلاها، هتل ها، نمایشگاه ها و پاساژه ها تجاری مناسب است. شرکت آکات با نصب و اجرای تعداد زیادی از این مدل نرده با اطمینان کامل محصول خود را گارانتی ایمنی و کیفیت می کند.

نرده شیشه ای

امنیت در نرده شیشه ای

شفافیت و جنبه زیبایی آفرینی نرده های شیشه ای غیر قابل انکار است؛ با این وجود جنبه بسیار مهم و حیاطی در طراحی حفاظ شیشه ای باید در نظر گرفت شود و آن بحث امنیت است. ضخامت شیشه و همچنین سیستم نصب و اجرای آن باید شرایط ایمن را تضمین کند. شیشه لمینت شده از دو بخش شیشه ای یک اندازه که با ورقه ای ثابت که میان دو بخش جای داده می شود، تشکیل شده است. این امر باعث می شود که در صورت شکسته شدن شیشه، اجزای آن متصل به هم باقی بمانند.(مانند شیشه ماشین). یکی از موارد مربوط به شیشه های لمینت شده این است که امکان ایجاد سوراخ در آن وجود ندارد و از این رو جا اندازی سیستم کمکی روی آن با مشکل مواجه می شود به این جهت رفع این مشکل شیشه حرارت دهی شده است. این نوع شیشه طی فرآیند حرارت دهی و رسیدن به مقاومت بالا تولید می شود. با این حال این نوع شیشه نیز برای نصب در اتفاعات بالا توصیه نمی شود. پس همانطور که بر می آید برای دستیابی به نتیجه عالی و ایمن برای نرده شیشه ای باید موارد مهمی را در نظر گرفت از جمله:

 1. برای ایجاد سوراخ در شیشه بهتر است از شیشه حرارتی استفاده کرد و جهت بکارگیری آن در ارتفاعات مختلف از روش لمینت کردن آن بهره برد. حاصل کار شیشه حرارتی لمینت شده می باشد.
 2. راه جایگزین دیگر استفاده از روش u شکل است که در آن شیشه لمینت شده می تواند وزن خود را روی پایه نگهدارد.
 3. روش دیگر موسوم به ((گیرuv)) می باشد. در این روش دیسک ها و ورقه های شیشه ای دور بستی فلزی از جنس استیل و آلومینیوم می چسبند. این نوع از بست و اتصال بسیار قدرتمند است.
 4. در نهایت شماری از بست های استیل ضد زنگ وجود دارند که شیشه را مانند گیره و یا کلیپس نگه می دارند.

مطلب مفید این صفحه را مشاهده کنید: بالکن شیشه ای

هرگونه کپی برداری از مطالب و تصاویر این وبسایت بدون درج لینک مبدا پیگرد قانونی دارد.

بر روی تصاویر کلیک کنید تا با ابعاد کامل تصاویر را مشاهده کنید.


جهت مشاهده محصولات نرده استیل و حفاظ استیل مجموعه آکات استیل می توانید با کلیک بر روی آدرس وبسایت رسمی نرده و حفاظ آکات استیل وارد سایت شوید. لینک وبسایت کلیک کنید www.akat-steel.ir


جان پناه شیشه ای
نرده شیشه ای
جان پناه شیشه ای
نرده شیشه ای
جان پناه شیشه ای
نرده شیشه ای
جان پناه شیشه ای
نرده شیشه ای
جان پناه شیشه ای
نرده شیشه ای
جان پناه شیشه ای
نرده شیشه ای
نرده شیشه ای نرده شیشه ای Akat akat-12

نرده شیشه ای و جان پناه شیشه ای یکی از سیستم های هندریل شیشه ای است که در ساختمان سازی پیشرفته امروزی جایگزین نرده های سنتی و قدیمی شده است. با پیشرفت در ساخت شیشه های مقاومت تر و شفاف استفاده از این متریال در اجرای نرده و حفاظ ساختمانی افزایش یافته است. از طرف دیگر اتصالات مهار کننده نرده شیشه ای از فلزات ضد پوسیدگی و زنگ نزن استیل و آلومینیوم است به همین دلیل دوام و استحکام جان پناه شیشه ای با گذشت زمان تغییر نمی کند و کیفیت خود را از دست نمی دهد. دلیل دیگری که اجرای نرده کشی ساختمان ها را با نرده شیشه ای انجام می دهند ظاهر جذاب، زیبا و مدرن آنها است که با ترکیب شیشه های شفاف یا رنگی به همراه یراق آلات و اتصالات آلومینیومی و استیل صیقل خورده و براق به ایمنی و زیبای محیط داخل و خارج ساختمان کمک می کند. به سبب تفاوت در شیوه های ساختمان سازی و متریال مختلف در اجرای دیواره و کف راه پله ها و تراس ها سیستم های اجرایی منعطفی برای ,جان پناه شیشه ای,هندریل شیشه ای مهندسی شده است که عبارتند از: نرده شیشه ای فیکس پوینت یا اتصال دکمه ای، نرده شیشه ای اسپیگات یا خود ایستا، نرده شیشه ای اکسپوز با دو نوع روکار و دفنی، نرده شیشه ای با اتصال شیشه خور با پایه.

در این صفحه محصولات نرده شیشه ای و جان پناه شیشه ای موارد زیر شرح داده خواهد شد:

برای مشاهده تصاویر بیشتر مدل های نرده شیشه ای و جان پناه شیشه ای به انتهای این صفحه بروید

هندریل شیشه ای

گروه مهندسی آکات با داشتن اکیپ های ماهر و کار آزموده در نصب انواع هندریل شیشه ای سفارشات شما خریداران محترم را در کوتاه ترین زمان با بالاترین کیفیت انجام می دهد. اجرای صحیح نرده شیشه ای به تجربه و توانایی فنی خاصی نیاز دارد که تنها با آموزش صحیح و رعایت اصول مهندسی در انجام جزئیات کار بدست می آید. نرده شیشه ای و جان پناه شیشه ای به افزایش نور طبیعی داخل ساختمان و زیباتر شدن و امروزی ترشدن نمای بیرون ساختمان کمک می کند. شیشه های به کار گرفته در این نوع از حفاظ ها و نرده ها با فناوری روز تولید شده و استقامت بسیار زیادی در برابر ضربه های شدید و شک ها حرارتی دارند. در ادامه به توضیح کاربردهای این سبک از نرده و حفاظ می پردازیم.

نرده شیشه ای

جان پناه شیشه ای

شیشه های به کار رفته در جان پناه شیشه ای و نرده شیشه ای مشخصات و ویژگی هایی دارند که باعث شده است استفاده از این سبک حفاظ و نرده در ساختمان سازی رواج پیدا کند. اجرای نرده شیشه‌ای در ساختمان به شفافیت، زیبایی و بهبود نور پردازی‌ کمک می کند از طرف دیگر به سبب نصب دقیق و با سرعت بالا که کمترین نیازی به تخریب دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از طرف دیگر استحکام بالای نرده شیشه ای در برابر سرما، گرما و ضربه باعث شده تا معماران توجه ویژه ای به استفاده از این محصول در طراحی های خود داشته باشند. تنوع روش های اجرای نرده شیشه ای امکان نصب آن را در راه پله ها، بالکن ها، کناره استخر ها و پشت بام ها در تمام سطوح صاف و قوس دار داده است. ایمنی نرده شیشه ای بسیار زیاد است زیرا شیشه های سکوریت و لمینت که در این نوع نرده استفاده می شود از خاصیت ضد ضربه بودن و نشکن بودن بهره می برند. نرده های شیشه ای براساس کیفیت و نوع شیشه به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

 1. نرده شیشه ای سکوریت
 2. نرده شیشه ای لمینت

نرده شیشه سکوریت حداکثر تا ضخامت 12 میلیمتر و ارتفاع 100 سانتیمتر قابل اجرا است. برای ایمنی بیشتر در این مدل از پایه های عمودی استیل و آلومینیوم نگهدارنده پنل شیشه ای استفاده می شود. اتصال اصلی شیشه ها به پایه ها از جنس آلومینیوم است که برای مهار جام های شیشه ای با ضخامت 10 و 12 میلیمتر طراحی شده است. شیشه سکوریت هزینه تمام شده ساخت نرده را نسبت به شیشه لمینت پایین تر می آورد. نرده شیشه ای لمینت مستحکم ترین نرده تمام شیشه ای است که با پایه فلزی یا بدون آن بصورت یک دیواره شیشه ای با ضخامت بیشتر از 16 میلیمتر ساخته می شود.

نرده شیشه ای

قیمت نرده شیشه ای

معرفی شیوه قیمت گذاری نرده شیشه ای

یکی از عواملی که در زمان تصمیم گیری برای استفاده از یک متریال در ساخت نرده ساختمانی تاثیر گذار است میزان هزینه ای است که باید برای آن پرداخت شود. عامل دیگر توجه به شکل ظاهری نرده ها و هماهنگی آن ها با نوع کاربری ساختمان است و از مهم تر کیفیت و دوام آنها است که باعث می شود تا نوع نرده راه پله و بالکن مشخص شود. از میان تمام متریال ها برای ساخت نرده ساختمانی قیمت نرده شیشه ای اقتصادی تر و مقرون به صرفه تر است زیرا دوام و کیفیت این سیستم امنیتی بسیار برتر از انواع دیگر نرده های ساختمانی است. اگر چه در ابتدا قیمت نرده شیشه ای نسبت به نرده های فلزی و نرده های چوبی گرانتر به نظر می رسد اما اگر به ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد آن توجه شود این اختلاف قیمت منطقی و قابل قبول خواهد بود. قیمت جان پناه شیشه ای به این دلیل بیشتر از نرده های سنتی و معمولی است که هزینه تولید شیشه های باکیفیت و یراق آلات مرغوب طبق استاندارد این سیستم بالا خواهد بود. در تولید و نصب سیستم نرده شیشه ای در ساختمان نمی توان برای کاهش قیمت از کیفیت متریال و استاندارد اجرای آن کاست زیرا اگر کمترین تغییری در این اصول مهندسی اعمال شود امنیت و کیفیت کار پایانی به هیچ عنوان استاندارد نخواهد بود و همیشه امکان بروز حادثه وجود خواهد داشت. در مجموعه شاید در ابتدا قیمت نرده شیشه ای بالاتر باشد اما با توجه به ماندگاری همیشگی و بدون تغییر آن هزینه پرداخت شده برای نرده شیشه ای کاملا به صرفه است. در ادامه به شرح عواملی که در نحوه قیمت گذاری نرده شیشه ای موثر هستند می پردازیم:

 1. ارتفاع نرده شیشه ای در قیمت تمام شده کار موثر است.
 2. ضخامت پنل های شیشه ای در هزینه ساخت نرده تاثیر گذار است.
 3. نوع شیشه های استفاده در ساخت چان پناه شیشه ای از این بابت که سکوریت باشند یا لمینت در قیمت جان چناه شیشه ای موثر است.
 4. مبنای محاسبه و قیمت گذاری جان پناه و نرده شیشه ای متر مربع است.

گروه مهندسی آکات با توجه به محدویت بودجه شما خریداران گرامی در ارائه مناسب ترین سیستم نرده شیشه ای متناسب با سلیقه و نظر شما اقدام خواهد کرد. برای اطلاع از قیمت های نرده و جان پناه شیشه ای با کارشناسان ما تماس بگرید.

نرده شیشه ای

در ادامه به معرفی انواع سیستم های اجرایی نرده شیشه ای و جان پناه شیشه ای می پردازیم. نوع شیشه و سازه اصلی ساختمانی که قرار است در آن این سبک از نرده ها اجرا شود در تعیین سیستم نرده شیشه ای تاثیر گذار است. قابلیت اجرا و نصب جان پناه شیشه ای در هر نوع سازه ای به شکل خط صاف یا قوس دار وجود دارد و این توانایی تنها به دلیل وجود تنوع در اتصالات و یراق آلات ساخت نرده شیشه ای است که این امکان را فراهم می کند تا بدون هیچ محدودیتی بتوان هر شکل و سازه ای را با این سیستم شیشه ای ایمن تر کرد. در کل چند نوع سیستم برای اجرای نرده ها و حفاظ های شیشه ای طراحی شده است که به شرح زیر عبارتند از:

نرده شیشه ای

نرده شیشه ای بالکن

معرفی نرده و حفاظ شیشه ای بالکن و تراس

نرده شیشه ای بالکن و تراس به عنوان حفاظ و مانع ای در برابر سقوط عمل می‌کند از این رو کیفیت اجرای آن در ساختمان ها اهمیت زیادی دارد. علاوه بر آن به عنوان نوعی عایق حرارتی و رطوبتی عمل می‌کند و از نفوذ سرما، گرما، رطوبت، گرد و خاک به داخل بالکن ها و تراس ها جلوگیری می کند. این مدل از نرده های ایمنی در عین حال دیدی شفاف و گسترده را فراهم می سازد و بدین سان می توان از تماشای منظره های اطراف لذت برد. در اجرای نرده شیشه ای تراس شرایط سازه ای ساختمان و ابعاد طول و ارتفاع تراس در انتخاب مدل نرده شیشه ای مناسب تاثیر گذار می باشد. مجموعه مهندسی آکات با سالها تجربه و اجرای موفق نرده های شیشه ای پروژه های ساختمانی تجاری و مسکونی این اطمینان را به شما خواهد داد که در انتخاب مناسب‌ترین شیوه نصب نرده شیشه ای بالکن بهترین روش را هماهنگ با سلیقه و بودجه مالی شما پیشنهاد خواهد کرد.

نرده شیشه ای

حفاظ شیشه ای بالکن نوعی دیواره جدا کننده تمام شیشه ای است که فضای بالکن و نمای خارجی ساختمان را از هم جدا می کند. در این نوع نرده بالکنی می توان از پنل های شیشه به صورت سندبلاست یا کیرستالی شفاف و به شکل دو جداره استفاده کرد. انتخاب نوع شیشه در حفاظ بالکن براساس محدودیت‌های فضای بالکن و نحوه استفاده از آن و همچنین درخواست مشتری در انتخاب الگو و طرح حفاظ شیشه ای بالکن مشخص می شود. به طور کلی در ساخت این مدل حفاظ بالکن طول دیواره های مکان اجرای حفاظ و ارتفاع آن در ضخامت شیشه به کار رفته موثر است. امنیت بالا و کاهش چشمگیر خطر سقوط از بالکن پس از اجرای پنل های شیشه‌ای مزیت بهره گیری از آن را نسبت به نرده های فلزی و چوبی دو چندان می‌کند چرا که برخلاف نرده‌های آهنی و چوبی هیچ فاصله ای میان پنل های شیشه ای در نرده شیشه ای وجود ندارد و در نتیجه خطر سقوط کودکان و حیوانات از گارد های نرده به صفر می‌رسد. در کنار امنیت و استحکام بالا حفاظ های شیشه‌ای زیبایی نما و روشنایی محیط و افزایش وسعت دید را فراهم می‌کند چرا که شیشه با ایجاد یک دیواره یکپارچه و شفاف نمایی امروزی و مدرن را به ارمغان می آورد. یکی دیگر از برتری ها و مزیت های حفاظ های شیشه ای نسبت به دیگر نرده های بالکن سهولت در نگهداری و نظافت آنها است از جهت دیگر استفاده از شیشه های نشکن نیاز به بازسازی و تعمیرات آن ها را به کمترین حد رسانده است در نتیجه حفاظ های شیشه ای برای مدت بسیار طولانی کیفیت اولیه خود را حفظ می‌کنند به علاوه اگر شیشه ای به کار گرفته شده با تکنولوژی نانو تولید شده باشد نیاز به تمیز کردن شیشه ها را به حد بسیار پایین می رساند چون این نوع شیشه به راحتی آلودگی را از خود پاک می کند و تنها با کمی آب و بدون نیاز به هیچگونه مواد شوینده درخشندگی و شفافیت اولیه خود را به دست می‌آورد.

جان پناه شیشه ای

حال در ادامه این مطلب به توضیح در مورد نکات ایمنی و استاندارد های لازم که برای اجرای یک نرده شیشه ای بالکن باید رعایت شود می پردازیم. این موارد و نکات اجرایی عبارتند از:

 1. حداقل ارتفاع تمام شده نرده و حفاظ شیشه ای بالکن باید 110 سانتیمتر باشد.
 2. کمترین ضخامت در شیشه های استفاده شده در نرده شیشه ای بالکن نباید از 16 میلیمتر کمتر باشد.
 3. نوع شیشه به کار رفته در اجرا حفاظ بالکن و تراس باید از نوع شیشه لمینت شده باشد.

تنوع مدل های حفاظ بالکن در مدل شیشه زیاد است به همین دلیل انتخاب مناسب ترین مدل حفاظ شیشه ای بالکن براساس نمای بیرونی ساختمان و سلیقه خریدار انجام می شود. مجموعه مهندسی آکات با سالها تلاش و انجام موفق بسیاری از پروژه ها با تعهد کامل نسبت به انجام صحیح و به موقع سفارشات مشتریان خود به شما تضمین می دهد بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت حفاظ شیشه ای بالکن را ارائه می دهد.

نرده شیشه ای

نرده شیشه ای پله

معرفی نرده شیشه ای و حفاظ شیشه ای راه پله

ایمنی در راه پله ها هدف اصلی از نصب نرده است اما با بهبود متریال شیشه ای و فلزی شکل ظاهری نرده ها در داخل ساختمان نیز اهمیت پیدا کرده است. هماهنگی این بخش از ساختمان با طراحی کلی دکوراسیون داخلی ساختمان باعث شده است تا استفاده از شیشه برای ساخت نرده راه پله بیشتر به کار گرفته شود. نرده شیشه ای پله و چان پناه شیشه ای پله یک سیستم ایمنی تمام شیشه است که به شکل شبکه ای منظم از دیواره های شیشه ای و اتصالات فلزی بر روی کف پله ها یا دیواره کناری راه پله متصل می شود و حسی از امنیت و مدرن بودن را به فضای راه پله ها می بخشد. تنوع ظاهری و امکان استفاده از طیف وسیعی از شیشه های نشکن با ضخامت های مختلف باعث شده است اجرای هر پروژه ای با این سیستم شیشه ای امکان پذیر باشد. نرده های قدیمی راه پله که اغلب به صورت شبکه ای از لوله ها و پروفیل های فلزی یا چوبی به شکل عمودی و افقی با فصله اجرا می شود یک مشکل بزرگ دارند و آن فاصله زیاد بین پایه ها و گارد های است که خطر سقوط کودکان و حیوانات خانگی را افزایش داده است به همین دلیل نرده شیشه ای پله مناسب ترین گزینه برای استفاده در ساختمان های مسکونی و عمومی مانند بیمارستان ها، هتل ها، مراکز تجاری و اداری است. در ادامه به شرح استاندارد های اجرای جان پناه شیشه ای راه پله می پردازیم:

 1. ارتفاع استاندارد برای استفاده از نرده شیشه ای پله بین 90 تا 120 سانتیمتر است.
 2. پایین تر ضخامت شیشه به کار گرفته شده در جان پناه شیشه ای پله 10 میلیمتر است.
 3. شیشه های اصلی در این نوع سیستم محافظ راه پله از نوع سکوریت یا لمینت می باشد.

نرده شیشه ای

سیستم نرده شیشه ای اکسپوز ((تمام شیشه ای))

یکی از مدرن ترین و زیباترین مدل های نرده تمام شیشه ای که امروز در مراکز تجاری بزرگ و فرودگاه ها بیشتر استفاده می شود و از ایمنی بسیار خوبی برخوردار است سیستم نرده شیشه ای اکسپوز است. دلیل این ایمنی اجرای دقیق اصولی است که باید در هنگام نصب آن رعایت شود از طرف دیگر در این مدل، دیواره های شیشه ای با طول بلند که در کنار یکدیگر قرار می گیرند امکان بروز کمترین حادثه را از بین می برند. علاوه بر اینها نوع و ضخامت پنل های شیشه در این سیستم باعث شده است جای کوچکترین نگرانی از بابت احتمال خطرات جانی وجود نداشته باشد. نرده شیشه ای اکسپوز یک سازه شیشه ای از پنل های منظم است که با کنار هم قرار گرفتن آنها دیواره و حصاری شیشه ای با ضخامت بالا ساخته می شود که امکان دید زیادی را برای افراد ایجاد می کند. نوع شیشه های این مدل لمینت با ضخامت های 16 - 18 - 20 میلیمتر است که بوسیله یک دستگیره یا هندریل فلزی یا چوبی در یک خط قرار می گیرند. یراق نگهدارنده این مدل یک پروفیل آلومینیومی به شکل حرف یو انگلیسی است که شیشه تا عمق 15 سانتیمتر داخل آن قرار می گیرد. برروی این پروفیل ها یک نوار آلومینیومی با رنگ آنودایز شده قرار می گیرد تا ظاهر آن زیباتر بشود.

نرده شیشه ای

سیستم نرده شیشه ای اسپیگوت ((خود ایستا))

یکی از رایج ترین مدل های نرده شیشه ای دور استخر سیستم اسپیگوت است با امکان عبور آب از زیر پنل های شیشه ای و امکان داشتن یک حصار تمام شیشه ای که کمترین مانع را در برابر چشم انداز ایجاد کند. این نوع حفاظ شیشه ای در کمترین زمان قابل نصب است زیرا استفاده از اتصال اسپیگوت به آسانی و بدون هیچ گونه زیر سازی امکان پذیر است. نرده شیشه اسپیگوت تنها سازه شیشه ای امنیتی است که امکان استفاده از دو نوع شیشه سکوریت و لمینت را به شرکت های مجری نرده های امنیتی ساختمان می دهد. اتصال شیشه ها به کف ساختمان بوسیله یک یراق 15 تا 20 سانتیمتری از جنس فلزات آلومینیوم، استیل و آهن است که می تواند شیشه های با ضخامت های 10 تا 20 میلیمتر را در جای خود به صورت عمودی ثابت نگاه دارد. ایمنی نرده شیشه ای اسپیگوت بسیار مناسب است به اندازه ای که بیشتر در اطراف استخر ها یا بالکن و تراس ها نصب می شود.

نرده شیشه ای

سیستم نرده شیشه ای فیکس پوینت ((اتصال نقطه ای))

نرده شیشه ای فیکس پوینت تنها مدلی است که می تواند در هر سازه ای بدون محدویت در مکان اجرا شود. این مدل به صورت استاندار به کناره دیواره راه پله یا بالکن متصل می شود. نصب نرده شیشه ای فیکس پوینت به وسیله یراق آلات اسپایدری دکمه ای شکل که با نام Point Fittings معروف هستند انجام می شود. جنس این اتصالات از فولاد مقام با خصوصیت زد زنگ یا آلومینیوم سخت 6063 می باشد که با دو روش به سازه اصلی ساختمان متصل می شوند. شیشه هایی که در نرده های فیکس پوینت استفاده می شود از بهترین کیفیت برخوردار هستند و از ویژگی نشکن بودن بهره می برند. شیشه لمینت شده در ضخامت های 16 - 18 - 20 میلیمتر برای ساخت این مدل مناسب است. در پایین این شیشه ها با دستگاه برش واتر جت یا لیزر سوراخ هایی برای محل قرار گیری یراق فیتینگ ایجاد می شود. تعداد و فاصله این سوراخ ها بسته به ارتفاع و طول پنل های شیشه ای از 4 تا 6 عدد تعبیه می شود. نرده شیشه ای فیکس پوینت برای استفاده در ویلاها، هتل ها، نمایشگاه ها و پاساژه ها تجاری مناسب است. شرکت آکات با نصب و اجرای تعداد زیادی از این مدل نرده با اطمینان کامل محصول خود را گارانتی ایمنی و کیفیت می کند.

نرده شیشه ای

امنیت در نرده شیشه ای

شفافیت و جنبه زیبایی آفرینی نرده های شیشه ای غیر قابل انکار است؛ با این وجود جنبه بسیار مهم و حیاطی در طراحی حفاظ شیشه ای باید در نظر گرفت شود و آن بحث امنیت است. ضخامت شیشه و همچنین سیستم نصب و اجرای آن باید شرایط ایمن را تضمین کند. شیشه لمینت شده از دو بخش شیشه ای یک اندازه که با ورقه ای ثابت که میان دو بخش جای داده می شود، تشکیل شده است. این امر باعث می شود که در صورت شکسته شدن شیشه، اجزای آن متصل به هم باقی بمانند.(مانند شیشه ماشین). یکی از موارد مربوط به شیشه های لمینت شده این است که امکان ایجاد سوراخ در آن وجود ندارد و از این رو جا اندازی سیستم کمکی روی آن با مشکل مواجه می شود به این جهت رفع این مشکل شیشه حرارت دهی شده است. این نوع شیشه طی فرآیند حرارت دهی و رسیدن به مقاومت بالا تولید می شود. با این حال این نوع شیشه نیز برای نصب در اتفاعات بالا توصیه نمی شود. پس همانطور که بر می آید برای دستیابی به نتیجه عالی و ایمن برای نرده شیشه ای باید موارد مهمی را در نظر گرفت از جمله:

 1. برای ایجاد سوراخ در شیشه بهتر است از شیشه حرارتی استفاده کرد و جهت بکارگیری آن در ارتفاعات مختلف از روش لمینت کردن آن بهره برد. حاصل کار شیشه حرارتی لمینت شده می باشد.
 2. راه جایگزین دیگر استفاده از روش u شکل است که در آن شیشه لمینت شده می تواند وزن خود را روی پایه نگهدارد.
 3. روش دیگر موسوم به ((گیرuv)) می باشد. در این روش دیسک ها و ورقه های شیشه ای دور بستی فلزی از جنس استیل و آلومینیوم می چسبند. این نوع از بست و اتصال بسیار قدرتمند است.
 4. در نهایت شماری از بست های استیل ضد زنگ وجود دارند که شیشه را مانند گیره و یا کلیپس نگه می دارند.

مطلب مفید این صفحه را مشاهده کنید: بالکن شیشه ای

هرگونه کپی برداری از مطالب و تصاویر این وبسایت بدون درج لینک مبدا پیگرد قانونی دارد.

بر روی تصاویر کلیک کنید تا با ابعاد کامل تصاویر را مشاهده کنید.


جهت مشاهده محصولات نرده استیل و حفاظ استیل مجموعه آکات استیل می توانید با کلیک بر روی آدرس وبسایت رسمی نرده و حفاظ آکات استیل وارد سایت شوید. لینک وبسایت کلیک کنید www.akat-steel.ir


محل نصب نرده شیشه ای و جان پناه شیشه ای در ساختمان کجاست؟
هندریل شیشه ای و جان پناه شیشه ای نام های مختلف یک محصول واحد موسوم به نرده شیشه ای می باشد. یکی از رایج ترین و جدیدترین محصولات ساختمانی و مهندسی است که تقریبا در همه نقاط ساختمان ها قابل نصب و استفاده می باشد. شیشه های به کار رفته در نرده شیشه ای و جان پناه شیشه ای در مقابل فشار و شکست مقاومت و استقامت بالایی دارند. ترکیب این شیشه ها با تکنولوژی خاص و دقیقی ایجاد می شود. حتی اگر در مراحل پایانی تولید به فناوری نانو مجهز شوند نیاز به تمیز کردن را به صفر می رساند. امکان پیاده کردن طرح های متفاوت بر روی نرده های شیشه ای وجود دارد و به این ترتیب مشتری می تواند بنا به نیاز و خواست خود از طرح های متنوع ای را روی نرده شیشه ای اجرا کند. وجود رنگ های متفاوت و زیبا نیز از دیگر مزیت های نرده شیشه ای می باشد. آنچه که در نرده های شیشه ای علاوه بر خود پنل ها اهمیت دارد یراق آلات اتصالی آنها می باشد، به این معنا که یراق آلات بکار رفته باید از جنس های باکیفیت استیل و یا آلومینوم باشد که علاوه بر استحکام، زیبایی دوام و ماندگاری و استقامت در مقابل ضربه و زنگ زدگی را داشته باشد. پس به شدت توصیه می شود با گروهی وارد کارد شوید که وجدانکاری را سرلوحه فعالیت های خود قرار می دهند و به نصب پنل های شیشه ای با یراق آلات باکیفیت می پردازند و همچنین در عمل و اجرا زبده هستند.
نرده شیشه ای و جان پناه شیشه ای چه طرح هایی دارد؟
حفاظ شیشه ای می تواند در طرح های متفاوتی ارائه شود. می تواند کاملا یکدست و نامرئی باشد بدون اینکه یراق آلات قابل دید باشند. این یکدستی در ایجاد نمایی زیبا و مدرن کمک بسزایی می کند و دیدی وسیع و چشمگیر را از منظره بیرونی به ارمغان می آورد. اما آنچه که در کنار این یکدستی و زیبایی می درخشد فراهم آوردن امنیت جانی و ایجاد سدی محکم در مقابل سقوط افراد و اشیا است. علاوه بر طرح های یکدست می توان از دیگر انواع طرح ها در نرده و حفاظ شیشه ای بالکن استفاده کرد، بطوری که اتصالات قابل دید باشند اما این اتصالات به نحوی در کنارهم با پنل های شیشه ای قرار می گیرند که زیبایی و امنیت و به روز بودن را با هم به ارمغان می آورد. جان پناه شیشه ای عایق بسیار خوبی در مقابل صداهای مزاحم بیرونی، گرد و خاک می باشد وهمینطور از انتقال گرما و سرما جلوگیری می کند و به این ترتیب در صرفه جویی در مصرف هزینه و انرژی نقش مثبت و پر رنگی را بازی می کند.
تعیین قیمت نرده شیشه ای بر چه اساسی است؟
تعیین قیمت نرده شیشه ای بر اساس چند عامل مهم صورت می گیرد. شاید به نظر برسد قیمت تمام شده نرده شیشه ای نسبت به نرده های چوبی و یا آهنی بالاتر است. این افزایش قیمت بی دلیل نیست چرا که مراحل ساخت و حساسیت در تولید نرده شیشه ای به طوری است که حفظ مزیت های اولیه و اصلی نرده شیشه های، هزینه های خاص خود را می طلبد. در نتیجه دست اندرکاران مشغول در این صنعت باید با در نظر گرفتن تمامی موارد ایمنی، زیبایی، استقامت و ماندگاری به تولید این محصول بپردازند. بعد از نصب نرده شبشه ای بسیاری از عوامل حاشیه ای و بعدی که در انواع نرده چوبی و آهنی وجود دارد از جمله پوسیدگی زنگ زدگی موریانه رطوبت و ..... در نرده شیشه ای وجود ندارد و در عین حال این محصول استقامت و ماندگاری بسیار بالایی در مقابل فشار دارد. با در نظر گرفتنن تمامی موادر ذکر شده در بالا می توان به این نتیجه رسید نصب نرده شیشه ای از ایجاد هزینه ای اضافی در آینده اعم از تعمیر، تعویض یا بازسازی جلوگیری می کند و به این ترتیب هزینه اولیه را بخوبی و چندین برابر جبران می کند.