جک پارکینگ

۱۱ دی ۱۳۹۸
4.7
جک پارکینگ

جک پارکینگ مکانیزم هیدرولیکی کار میکند به این صورت که بعد از نصب جک روی درب لولایی، تنها با استفاده از یک ریموت، بدون دخالت دست و از راه دور می توان در برابر باز و بسته کرد. جک های هیدرولیکی مناسب درب های سنگین و محیط های پر تردد است. جک های مکانیکی برای کوچکتر و محیط های کم تردد می باشد. انواع جک نامرئی اشاره کرد که برای افزودن زیبایی و ظرافت نصب بر روی درب کار گذاشته می شود. از مزایای استفاده از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان زمان بندی باز و بسته شدن درب
 • استفاده بهینه از انرژی و صرفه جویی آن
 • سهولت در رفت و آمد و تردد
 • بالا بردن ایمنی و امنیت

جک پارکینگ

مطلب مفید این صفحه را مشاهده کنید: درب استیل

باید به این نکته توجه کرد که روی همه انواع در نباید یک نوجوان را نصب کرد با در نظر گرفتن موارد گوناگون جک مناسب درب را به کار گرفت. از جمله این موارد می توان به عرض هر لنگه درب، وزن هر لنگه، و میزان تعداد رفت و آمد در شبانه‌روز اشاره کرد‌ توضیح بیشتر می توان گفت در درب هایی که بیشتر از ۵۰۰ کیلوگرم وزن داشته باشد بهتر است از جک هیدرولیکی و در درب هایی با وزن کمتر از جک مکانیکی استفاده کرد. مکانهای با تردد بالا بنده جک هیدرولیکی و مکان هایی با تردد کمتر از جک مکانیکی استفاده می کنند. همچنین عرض های بیشتر لنگه درب جک هیدرولیکی و عرض کمتر لنگه های درب با جک میکانیکی سازگار هستند. در حالیکه با ۳۰ تردد در ساعت دور هستند نیازمند جک هیدرولیکی است. اتوماتیک پارکینگ که به جک پارکینگ مجهز هستند و در مواقع اضطراری آزاد و باعث باز شدن درب می‌شود جک پارکینگ بسیار قدرتمند می باشد به طوری که ۸۰ بار در ساعت باز و بسته می شود. بدنه این جک فلزی است و در شرایط مختلف آب و هوایی سازگاری دارد.

جک پارکینگ

انواع جک بازویی

 • جک ۴۰۰ مدلی الکتروهیدرولیک است شفت توسط فشار روغنی ایجاد شده از پمپ الکتروهیدرولیک کوتاه و بلند میشود و باعث حرکت درب می شود. این مدل به خلاص کن مجهز است وضع این رو در مواقع قطعی برق میتوان گرد را به صورت دستی باز و بسته کرد.
 •  جک فشاری این مدل بسیار قدرتمند است و از قفل برقی بی نیاز است این مزیتی از که در دیگر جکهای بازویی وجود ندارد فشار پشت بازو کار قفل برقی را انجام میدهد‌.
 •  جک ۴۰۲ مناسب مکانهای با رفت و آمد زیاد است و از این رو مدلی الکتروهیدرولیکی محسوب می شود. جک ۴۰۲ قدرتمند است و امکان حرکت دردهای با وزن ۵۰۰ کیلوگرمی و عرض لنگ درب ۳ متری را فراهم می کند.
 • جکهای بازویی مخصوص دردهای دولنگه: این نوع جک می تواند ۴۰۰ تا ۵۰۰ کیلوگرمی را زاویه ۱۲۰ درجه برای هر لنگه جا به جا کند.
 •  جک ۴۱۲: کاور و پوشش آلومینیومی است و شفت های آن از جنس فولاد می باشد. شرایط متغیر آب و هوایی مقاوم است می‌تواند در فصول مختلف عملکردی عالی از خود نشان دهد. سر و صدا و مزاحمت صوتی از خود تولید می کند.
 •  جک کالیبو: مدل قدرتمند شناخته شده و محبوب می باشد. این جک ظاهری زیبا دارد و در انواع درب های پارکینگی یک لنگه و دو لنگه قابلیت اجرا دارد. این مدل جک در دونوع ۴۰۰ و ۵۰۰ عرضه می شود، قدرت موتور در این دو نوع با هم برابر است و تنها پول شفت آنها با یکدیگر متفاوت است به طوری که شب های معمولی برای درب هایی با اندازه نرمال و شفت های بلند تر مناسب دردهای بزرگ تر است.
 • جک ریلی: این نوع جک قیمت نسبتا پایین تری نسبت به مدل‌های دیگر دارد با این حال از امکانات خوبی برخوردار است. به این صورت که کنترل واحد خوبی دارد و هنگام برخورد با موانع به صورت خودکار برمیگردد دارای سایبان و پرده‌های برقی است موتور آن گیربکسی است جابجای دربهای ۳۵۰ ۴۰۰ تا ۶۰۰ و ۱۰۰۰ کیلوگرمی را دارد. مدل مو مناسب مکان های مسکونی و تجاری است سیستم ضد برخورد با موانع مجهز می باشد.

جک پارکینگ

 قطعات جک پارکینگ:

 1. مرکز فرمان : این مرکز کار باز و بسته شدن جک ها و  توقف آنها را بر عهده دارد به عبارت دیگر کنترل مرکزی حرکت جک توسط این قسمت به اجرا می شود.
 2. ریموت: واسطه میان ما با مرکز فرمان است. امکان برخورداری از بیش از یک ریموت وجود دارد به طوری که در مکان های تجاری بسیار بزرگ چند ریموت مرتبط با مرکز فرمان وجود دارد.
 3. چشمی: مجهز به اشعه مادون قرمز است علامت به مرکز فرمان از برخورد درب با مانع مقابل آن جلوگیری می کند.
 4. جک بازویی: انتقال دهنده نیروی الکتریکی و مکانیکی یا هیدرولیکی است.
 5. خلاصشو: مجهز به سیستم آرام و هشدار دهنده است زدن پیام مرکز فرمان یا موتور مرکزی را انعکاس می دهد.
به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :