قفل برقی

۱۳ دی ۱۳۹۸
4.4
قفل برقی

قفل برقی در درب های اتوماتیک شیشه ای  رواج بسیاری یافته است. نصب قفل برقی در درب های شیشه ای سکوریت و لمینت به سرعت و با دقت انجام می گیرد همانطور که از اسم آن بر می آید این نوع از قفل به واسطه جریان برق عمل می کند و در صورت قطع برق این قفل از کار می افتد. پس به شدت توصیه می شود که محل کجهز به برق اضطراری باشد. با این وجود نصب قفل برقی بر روی درب شیشه ای اتوماتیک رفت و آمد را بسیار آسانتر می کند.

برای نمونه می توان به برخی از مزیت های قفل برقی بر روی درب شیشه ای اتوماتیک اشاره کرد:

  • نیاز باز و بسته کردن یا حول دادن درب توسط فرد از بین می رود
  • درب را می توان به راحتی توسط ریموت کنترل از راه دور باز و بسته کرد
  • قفل برقی گزینه بسیار مناسبی برای نصب بر روی درب های شیشه ای مربوط به بانک ها هتل ها بیمارستان ها فروشگاه ها موزه ها و گالری ها می باشد.

درب مجهز به قفل برقی را میتوان طوری برنامه ریزی کرد که با اثر انگشت افراد همخوانی داشته باشد به عبارت دیگر می توان آنرا رمز گذاری کرد این انتخاب رمز می تواند به صورت توالی عددی نیز انجام گید به عبارت دیگر میتوان اقدام به تعیین کد عددی نمود تا فقط افراد خاص و مشخصی وارد و خارج شوند.

تمامی موارد بالا نشان دهنده امنیت بالای مکانی است که به قفل برقی مجهز شده است.

قفل برقی

قفل دیجیتال

قفل دیجیتال نیز امکان نصب بر روی درب های شیشه ای را دارد. این قفل  مجهز به سطوح و مکانیزم های ایمنی بسیار بالایی است. قفل دیجینال خود به برق اضطراری مجهز است، در نتیجه در صورت قطعی برق و مشکلات احتمالی حاصل از آن می توان به راحتی درب را باز و بسته کرد.مکانیزم قفل دیجیتال بسیار دقیق است.  به این صورت که با وارد کردن کلید مخصوص آن در زبانه و نگه داشتن آن فقط برای چند ثانیه می توان  درب را باز کرد. واضح است که این عمل باز و بسته کردن درب توسط قفل دیجیتال به صورت الکتریکی انجام می شود. برخی از مزایای نصب درب دیجیتال در ذیل آمده است:

  • درجه امنیت بسیار بالایی دارد و در نتیجه سد محکمی در مقابل ورود ناخواسته افراد و یا اشخاص مزاحم و سارقین می باشد.
  • در صورت قطعی برق همچنان می توان درب را باز وبسته کرد.
  • امکان نصب آن بر روی درب های بزرگ و سنگین نیز وجود دارد.
  • قفل دیجیتال بسیار حساس و دقیق عمل می کند و امکان اشتباه در آن، در حد صفر است.
  • از هر زبانه فقط یکی و از هر کلید فقط دو الی سه عدد ساخته میشود و امکان کپی برداری وساخت مجدد آنها وجود ندارد.
  • احتمال خراب شدن و یا آسیب دیدن آن در صورت اعمال ضربه و یا فشار بسیار کم  است و این خود از تحمل هزینه های ناشی از تعمیر و بازسازی جلوگیری می کند.

مطلب مفید این صفحه را مشاهده کنید: درب استیل

قفل مگنتی

قفل مگنتی یا آهنربایی همان قفل برقی  است که بر روی درب های خاصی همچون درب های اتوماتیک شیشه ای نصب می شود. توضیح اینکه نصب قفل های مگنتی که با همان سیستم قفل برقی کار می کنند بر روی درب های شیشه ای بسیار رایج است و از اینرو این درب ها به درب های شیشه ای اتوماتیک موسوم شده اند. اگر درب شیشه ای کار گذاشته شده یک تکه باشد و فاقد هر گونه چهارچوب و فریم باشد نصب قفل برقی را باید با اجرای مواردی خاص انجام داد. حال اینکه اگر درب شیشه ای به چهار چوب مجهز باشد واین چهار چوب  از جنس فلز باشد می توان با استفاده از روش های حاصی آهنرباهای مخصوص را روی آنها نصب کرد و سپس قفل برقی را روی آن متصل کرد و البته این اتصال بسیار مستحکم  است و امکان جابجایی در آن وجود ندارد. همچنین می توان قفل برقی مورد نظر به ریموت و رسیور یا دور فرمان مجهز کرد و به این ترتیب رفت و آمد و جابجایی را سهولت بخشید.

قفل برقی

نصب انواع قفل برقی بر روی انواع  درب

گستره نصب انواع قفل برقی بر روی انواع درب از طیف بالایی برخوردار است .از درب های فلزی و سنگین گرفته تا درب های شیشه ای، با این حال نصب آنها بر روی درب های شیشه ای در مکان های مختلف  بسیار رواج دارد، هر چند که درب های پارکینگ نیز به قفل برقی و ریموت مجهز می شوند، به هر ترتیب،  این امر است که دست اندرکاران حوزه ساخت و ساز از جمله مهندسین مهر تایید بر آن زده  اند. سرعت العمل این قفل های بر روی درب های سبک تر بیشتر می شود و در نتیجه  طبیعی است که باید در محل رفت وآمد افراد دربی را نصب کرد که به بالاتر رفتن سرعت عمل قفل کمک کندو از جمله این درب ها می توان به درب های شیشه ای اشاره کرد.

همین درب های شیشه ای نیز انواع مختلفی دارد از جمله سکوریت و لمینت در هر صورت این درب ها نسبت به درب های فلزی و چوبی بسار سبکتر هستند و  گزینه مناسبی در محل های پر رفت وآمدی مانند فرودگاه ها و فروشگاه های بزرگ و ...می باشند. شایان ذکر است که درب های اتوماتیکی که به انواع قفل برقی مجهز هستند می توانند به چشمی نیز مجهز شوند. همچنین می توان با نصب برخی از ممموارد جانبی زمان ورود و خروج و باز بسته کردن درب را ینز تنظیم کرد. به هر ترتیب بعد نصب قفل برقی بر روی انواع در ب می توان آن را به موارد گوناگونی مجهز کرد به عبارت دیگر انعطاف و هماهنگی انواع قفل برقی برای پذیرش موارد دیگر بالا است  تا رضایت کاربران را به بهترین نحو فراهم کند.آنچه باید به آن توجه کرد اطمینان از سیم کشی برق ساختمان است به این معنی که سیم کشی ساختمان باید استاندارد و سالم باشد که میزان  دفعات قطعی برق را از طرف ساختمان به صفر برساند. با ین همه اگر ساختمانها به برق اضطراری مجهز باشند قفل برقی به بهترین وجه و بدون وقفه می توان نقش خود را ایفا کند.

مطلب مفید این صفحه را مشاهده کنید: درب اتوماتیک شیشه ای

هرگونه کپی برداری از مطالب و تصاویر این وبسایت بدون درج لینک مبدا پیگرد قانونی دارد.

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :