پله دوبلکس

۳۰ آبان ۱۳۹۹
4.1
پله دوبلکس

پله دوبلکس در اجرای نرده های راه پله یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین در خانه ها ، هتل ها ، مکان های تجاری و اداری به شمار می رود. اجرای راه پله ها در معماری داخلی از اهمیت بسزایی برخوردار است ، و همچنین نقش مهمی در برقراری ارتباط بین دو فضا ما بین طبقات دارد. پله های دوبلکس تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و اثرگذاری دکوراسیون داخلی دارد و در چند دهه اخیر اجرای نرده استیل و آلومینیوم دوبلکس بسیار شایع شده است. با این حال در اجرای پله دوبلکس موارد بسیار مهمی وجود دارد که حتما باید در نظر گرفته و رعایت می شود. در خانه های دوبلکس یکی از مهمترین مواردی که بر زیبایی این خان های شیک می افزاید اجرای پله های دوبلکس می باشد. پله های دوبلکس را می توان در رنگ ها و طرح های متنوعی اجرا کرد. پله های دوبلکس تاثیر به یادماندنی در نگاه اول و لحظه ورود روی فرد می گذارد.

برای مشاهده نمونه های بیشتر از راه پله های دوبلکس می توانید به وب سایت ما مراجعه کنید. تمام موارد موجود تنها نمونه هایی از پروژه ها ی اجرا شده توسط کارشناسان آکات می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید با ما تماس بگیرید.

پله دوبلکس

اجرای پله دوبلکس

در اجرای پله دوبلکس باید یک مورد مهم را مد نظر داست و آن سپردن مراحل اجرای کار به دست گروهی با تجربه و مطمئن است؛ چرا که بعضی موارد ریز وجود دارند تنها کارشناسان خبره و متبحر توانایی حل  اجرای آنها را دارند. از انیرو توصیه می شود که اجرای  این مورد را به گروهی حرف های و با تجربه بسپارید.

قیمت گذاری پله دوبلکس

طبیعی است که در اجرای پله دوبلکس عوامل مختلفی نقش داشته باشند، از جمله می توان به نوع طرح انتخابی توسط مشتری، متراژ تمام شده کار، رنگ و .... می باشد. یکی از مهترین عوامل در تعیین قیمت ، جنس آلیاژی که به کار گرفته می شود. نرده استیل یا نرده آلومینیوم، علاوه بر این نسبت آلیاژ استیل هم مهم است به عبارت دیگر استیل با کیفیت در قیمت گذاری با استیل بی کیفیت دچار زدگی و پوسیدگی می شود متفاوت است.

نکته ای در باب طراحی داخلی پله دوبلکس

هنگام اجرا یا بعد از اجرای راه پله دوبلکس می توانید اقدام به نصب موارد دیگری نیز بکنید که بر زیبایی کلی نمای داخلی و همچنین راه پله دوبلکس خود بیفزایید و آن مبحث نورپردازی است. به عبارت دیگر ، با نصب انواع چراغ روی دیوارهای کناری پله دوبلکس می توانید بر زیبایی و جذابیت فضا بیفزایید. البته در انتخاب طرح چراغ ها نیز باید دقت کرد چرا که راه پله های مستطیلی باگرد تفاوت دارد و از اینرو در انتخاب طرح چراغ باید توجه نشان داد. با این وجود یکی از گزینه های پرطرفدار در میان مورد چراغ های نقطه ای هستند که در هر کف پله نصب می شوند. نصب این چراغ ها علاوه بر زیبایی باعث ایجاد آرامش بخصوص شب هنگام می شود.

پله دوبلکس

چرا پله دوبلکس؟

پله دوبلکس برتری فاحشی نسبت به انواع دیگر پله ها دارد که عبارت است از:

- حجم کمتر متریال مصرفی

- هزینه های پایین تر

- نیاز فضایی کمتر

- قابلیت اجرا در طرح ها و رنگها ی بیشتر

- زمان مصرفی کمتر

پله دوبلکس

با وجود مزایای عمری و عالی اجرای پله دوبلکس یکسری موارد وجود دارند که باید به آنها توجه کرد که در زیر آمده است.

  1. طراحی پله ها باید طوری صورت بگیرد گه رفت و آمد را برای کودکان و سالمندان ایمن تر کند به عبارت دیگر فاصله بین نرده ها نباید به اندازه ای باشد که احتمال سقوط کودکان از میان آنها وجود داشته باشد و از طرف دیگر باید به قدری عالی و محکم نصب شده باشند که دچار لق زدگی نشود.
  2. نگهداری از این پله ها بسیار مهم است به طوری که فشار ها و ضربات سنگین به آنها وارد نشود چرا که درست مانند هر نرده دیگر میزان تحمل پذیری پله های دوبلکس نیز حدود خاصی دارد.
  3. در هر ردیف پله دوازده کف وجود دارد که در صورت بیشتر بودن از این مقدار باید از پاگرد استفاده شود و ارتفاع کف هر پله بین 32 تا 34 سانیمتر می باشد.

پله دوبلکس

متریال در پله دوبلکس

نگهداری از پله های دوبلکس مهم است و البته کاری تقریبا سخت است از این رو جهت جلوگیری از تحمل هزینه های بیشتر تعمیر و تعویض در آینده ، توصیه می شود که متریال با کیفیت را انتخاب بفرمایید که محصولی بادوام و مستحکمی را در محیط خود داشته باشید که زیبایی و جذابیتش با گذر زمان حفظ شود. در ساخت پله دوبلکس هیچ محدودیتی در انتخاب متریال وجود ندارد و بطور کلی می توان از هر ماده ای که در اجزای یک ساختمان استفاده می شود در ساخت پله دوبلکس بهره برد. انواع پله دوبلکس بر اساس متریال عبارت است از:

  • پله دو بلکس آهنی
  • پله دوبلکس چوبی
  • پله دوبلکس شیشه ای
  • پله دوبلکس استیل
  • پله دوبلکس بتنی

مطلب مفید این صفحه را مشاهده کنید: پله شیشه ای

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :