پله گرد

پله گرد به صورت مدور حول یک نقطه مرکزی می چرخد و فاصله خود را از این مرکز حفظ می کند. پله های گرد می تواند به صورت مارپیچ دربیاید. اگر محیط اطراف کوچک باشد و به راه پله ای نیاز داشته باشیم که حداقل فضا را اشغال کند پله گرد یکی از بهترین گزینه ها برای مرتبط کردن فضای پایین و بالا می باشد.

پله گرد

پله گرد یکی از گزینه های محبوب در فضا و دیزاین داخلی ساختمان ها می باشد. پله های گرد در معماری سابقه طولانی دارند و از آن ها در عمارت ها و قصرهای گوناگون در نقاط مختلف دنیا و در اعصار گوناگون مورد استفاده بسیار قرار گرفته است و نمایی بسیار زیبا، لوکس ومتفاوتی را ایجاد می کنند. در گذشته بیشتر طبقه اشراف در عمارت های بزرگ خود از آن بهره می بردند اما امروزه حتی در اتاق های کوچک نیز می توان از پله های گرد به نحو عالی استفاده کرد.

قیمت پله گرد

قیمت پله گرد بر اساس معیارهای متفاوتی تعیین می شود. از جمله این موارد می توان به کیفیت متریال مورد استفاده، مدت زمان اجرای پروژه، ابعاد و متراژ کار ، نحوه اجرا، رنگ متریال و همچنین طرح مورد اجرا اشاره کرد. برای اجرای پله گرد و اطلاع از قیمت پله های گرد با آکات در تماس باشید.

سابقه ساخت پله گرد در ایران به نیم قرن و در کشورهای دیگر به قرن های گذشته می رسد و طبیعی است بسیاری از معیارها از گذشته باقی مانده و با محصولات مدرن آمیخته شده و تلفیقی از زیبایی مدرنیته و سنت را ایجادکرده است. در هرصورت قیمت گذرای آن بر اساس ارتفاع سازه فولادی پله بر پایه متر می باشد. تصور بر این است که راه پله های گرد هزینه نهایی بسیار بالای خواهد داشت اما این تصور کاملا اشتباه است . این تصور اشتباه از باور رایجی ناشی می شود که معمولا از خانه های بزرگ و مجلل بر می آید . اما به راحتی می توان پله گرد را در خانه های کوچک نصب کرد و این یعنی از هر قشری و با هر درآمدی می توان پله گرد را نصب کرد.

پله گرد

مورادی  تعیین کننده قیمت پله گرد به طور اجمالی عبارتند از متریال بکار رفته و کیفیت آنها. ارتفاع و اندازه پروژه و همچنین تزئینات ظاهر و موارد و متریالی ترکیبی و همچنین زمان اجرا و اتمام کار.

پله گرد دوبلکس

پله گرد یکی از جذابترین پله ها می باشد که در فضای داخلی ساختمان ها به خوبی کاربرد دارد. این پله مناسب فضاهای کوچک می باشد و به راحتی دو طبقه را به یکدیگر متصل می کند. پله گرد دوبلکس بسیار زیبا و شکیل است. آنچه در مورد پله های گرد دوبلکس باید در نظر گرفته شود این است که از نظر اندازه گیری و زاویه دهی محاسبات دقیق و همچنین به اجرای حساب شده نیاز دارند تا آنچه حاصل می شود مستحکم ، زیبا و ایمن باشد. پله گرد دوبلکس بسیار مناسب فضای کوچک است هر چند که در فضاهای بزرگتر نیز می توان از آنها استفاده کرد. آنچه حاصل می شود بسیار زیبا و ایمن است.

پله گرد دوبلکس

پله گرد فلزی

پله گرد فلزی گزینه مناسب و مستحکمی برای استفاده بهینه از فضاهای داخلی ساختمان های مسکونی و غیرمسکونی است. پله گرد فلزی بسیار زیبا و شکیل است. پله های گرد فلزی دارای طرح های گوناگونی می باشد. این محصول را می توان تلفیقی از طرح های سنتی و مدرن دانست. پله گرد فلزی دارای رنگ بندی های متنوعی است.

آنچه در مورد پله گرد فلزی باید مدنظر داشت این است که اجرای این نوع پله دارای ریزه کاری ها و جزئیاتی است که حتما باید در پروسه طراحی و اجرا در نظر گرفت در غیر اینصورت محصول نهایی ایمن نخواهد بود و یا شیب نامناسبی خواهد داشت. در نظر گرفتن نقطه کانونی و همچنین کف پله ها بسیار مهم است. از اینرو حتما باید گروهی ماهر و با تجربه اجرای پروژه را در دست داشته باشد.

پله گرد فلزی

در راه پله گرد فلزی می توان متریال فلزی مانند نرده ها را با مواد دیگر ترکیب کرد و یا اینکه کل سازه را به صورت فلزی اجرا کرد. راه پله گرد فلزی دارای مزیت های مختلفی است از جمله:

  • تطبیق پذیری بالا
  • دوام بسیار بالا
  • هزینه نگهداری پایین
  • نیاز به تعمیر خیلی کم

تطبیق پذیری بالا پله گرد فلزی

راه پله گرد فلزی را می توان با انواع متریال سازه ای و طراحی تلفیق و ادغام کرد. این متریال معمولا چوب، شیشه و یا کابل است. به طور کلی راه پله گرد فلزی را می توان در طرح های سنتی و مدرن بهره بردای کرد. این راه پله می تواند در ابعاد و اندازه های گوناگون ساخته و اجرا شود. متریال تشکیل دهنده راه پله گرد فلزی معمولا فولاد ضدزنگ می باشد و آلومینیوم و آهن فرفورژه نیز موجود است.

دوام بسیار بالا پله گرد فلزی

راه پله گرد فلزی بسیار در مقابل تغییرات آب و هوایی مقاوم است و در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد. بنابراین گزینه مناسبی جهت نصب در داخل و بیرون ساختمان ها می باشد.

هزینه نگهداری پایین پله گرد فلزی

راه پله گرد فلزی برخلاف راه پله های چوبی دچاررپریدن رنگ یا ساییدگی نمی شود و نیاز با لاک و چسب و.....ندارد و به این ترتیب در دراز مدت با صرفه اقتصادی نیز همراه است.

پله گرد

پله گرد آهنی

راه پله مارپیچی آهنی مهمولا در ورودی سالن ها و ساختمان ها نصب می شود و مناسب فضاهای کوچک  و کم جا می باشد. این راه پله را می توان در جاهایی نصب کرد که امکان ساخت راه پله مستقیم وجود ندارد. کف پله های راه پله گرد آهنی از قطعات فولادی تشکیل شده است که با ظرافت و دقیق برش خورده و کنار هم قرار گرفته اند. این کف پله ها با دقت در اطراف یک تیر فلزی به سمت بالا رفته است که به خوبی بتواند از آنها پشتیبانی کند. اجرای پله گرد آهنی به جوشکاری نیاز دارد. تمام قطعات باید با روش رنگ الکترواستاتیک تهیه شود تا در برابر رطوبت و تغییرات آب و هوا مراقبت شود.

پله گرد آهنی

پله گرد چوبی

پله های گرد چوبی معمولا مناسب فضاهای کوچک می باشد و برای مرتبط کردن دو طبقه در یک فضای کوچک مناسب است. یکی از بهترین طرح های پله گرد موسوم به پله گرد چوبی با ستون دایره ای است. یکی دیگر از گزینه ها پله چوبی با ستون مربعی است که می توان یک پله راحت همرا با طراحی مدرن را روی آن پیاده کرد.

پله گرد چوبی متشکل از شاسی و کف پله و نرده کناری می باشد. شاسی اصلی حتما باید از جنس فلز باشد تا استحکام کار را به خوبی حفظ کند و کف پله ها از جنس چوب می باشد. آنچه حاصل می شود نمایی زیبا و چشمگیر است. چوب در این مدل برای پوشش کف و نرده کنار راه پله استفاده می شود.

پله گرد چوبی

پله گرد استیل

پله گرد استیل بسیار زیبا ، بادوام و شیک می باشد که می تواند سالیان متمادی زیبایی بخش منازل شما باشد. این محصول بسیار کاربردی و پرطرفدار است. پله گرد استیل بهتر است به استیل 304 مجهز باشد . استیل 304 متریالی مرغوب است که سالیان سال بدون تغییر در وضعیت ظاهری و کیفیت می تواند به خوبی مورد استفاده قرار بگیرد. این محصول هزینه های نگهداری و تعمیر را به حداقل می رساند چرا که بسیار بادوم و مستحکم می باشد و بسیار مورد پیشنهاد خریداران می باشد.

پله گرد استیل را می توان با متریال دیگری نظیر شیشه  و چوب ترکیب کرد. پله استیل گرد هزینه نگهداری بسیار کمی دارد . سطحی صیقلی دارد و براق می باشد و دچار زنگ زدگی نمی شود و در برابر تغییرات آب و هوایی بسیار مقاوم است.

پله گرد شیشه ای

راه پله های شیشه ای بسیار شیک و مدرن می باشد و می توان آنها را با محصولاتی دیگر مانند نرده استیل ترکیب کرد. ظاهر این محصول بسیار زیبا و چشم نواز است. طرح های متفاوت و متنوعی را می توان بر روی این محصول پیاده کرد. مانند پله گرد شیشه ای ساده و همینطور پله گرد شیشه ای شناور. شیشه های بکارگرفته شده لمینت است و در ضخامت های مختلفی تولید می شود. این شیشه های به زیبایی کار می افزاید. برای نصب پله های گرد شیشه ای حتما باید با کارشناسان و مجریان حرفه ای در ارتباط بود.

پله گرد شیشه ای

مزیت های پله گرد

پله گرد دارای مزیت هایی می باشد که آنرا به گزینه ای مناسب جهت نصب و اجرا در داخل ساختمان ها تبدیل کرده است که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ایمنی بالا: پله گرد بهترین راه فرار اضطراری در ساختمان های بلند می باشد و مقاومت بالایی در برابر آتش سوزی دارد. سازه ای سبک اما در عین حال مستحکم است و در مقابل زلزله مقاومت خوبی از خود نشان می دهد.

بهره بردای بهینه از فضا: معمولا پله ها فضای زیادی را در ساختمان ها اشغال می کند. ساختمان های کوچک با فضای کم نمی تواند جوابگوی اجرای پله های معمولی باشد. در حالی که پله گرد به خوبی فضای پرت و به اصطلاح مرده را می تواند به خود اختصاص دهد و دو طبقه را به یکدیگر متصل کند.

زیبایی و استحکام: نمی توان از تاثیر چشمگیری که بر نمای داخلی و حتی دکوراسیون داخلی ساختمان دارد چشم پوشی کرد. این سازه مستحکم می تواند با شیشه و چوب ترکیب شود و به خوبی با فضای اطراف خود هماهنگ شود.

پله گرد

طراحی پله گرد

اگرچه می توان پله گرد را در طرح ها و با متریال گوناگون تولید و اجرا کرد با این حال از آنجا که این محصول از ظرافت خاصی در اجرا و طراحی برخوردار است این دو مورد اخیر به هم وابسته است و از این رو باید موارد مختلفی را برای طراحی و اجرا پله گرد در نظر گرفت از جمله:

زاویه چرخش پله گرد: برخی پله ها به محور کانونی یا مرکزی نزدیکتر و برخی دورتر است از اینرو محاسبه زاویه دقیق نسبت به محور مرکزی بسیار مهم است در غیر این صورت محصول نهایی دچار عدم ثبات خواهد شد.

 ابعاد پله گرد: علاوه بر زاویه نسبت به محور مرکزی دانستن ابعاد و ارتفاع کف پله ها تا سقف نیز باید به درستی محاسبه شود.

قطر ستون مرکزی پله: قطر ستون نشان می دهد اندازه دور تا دور چرخش پله ها حول محور مرکزی چه مقدار است این میزان باید به اندازه ای باشد که افراد بتوانند به راحتی رفت و آمد کنند.

نرده های پله گرد

یکی از اجزای مهم در راه پله گرد نرده های آن می باشد که باید در ضلع بیرونی نصب شود . نرده های پله گرد برای ایجاد ایمنی و همچنین تکیه گاه و کمک هنگام بالا یا پایین رفتن می باشد. جنس نرده ها می تواند آلومینیوم یا استیل باشد. گاردها باید حتما از امکان خم شدگی برخوردار باشد چرا که قرار است پله به صورت گرد و مارپیچ باشد و نرده آن نیز باید مارپیچ شوند. به این امکان خم شدگی در اصطلاح نورد گفته می شود. همچنین می توان در نرده ها شیشه بکار برد که به آن نرده شیشه ای گرد گفته می شود و جنس آن از شیشه لمینت و سکوریت می باشد.

چرا پله های گرد؟

پله های گرد دارای مزایایی است که می تواند دلایلی کافی برای استفاده و اجرای آنها آورد. از جمله این مزایا می توان به فضای کار کم اشاره کرد چرا که این پله ها فضا زیادی را اشغال نمی کنند و در اصل برای محیط ها و فضاهای کوچک طراحی شده اند.

دسترسی و اتصال دو طبقه در منزل یا مغازه. می توان پله های گرد به صورت سفارشی تهیه کرد و به سلیقه و محیط اطراف هماهنگ کرد از آنجا که می توان آن را با طرحهای گوناگونی ترکیب کرد و با متریال متفاوتی تلفیق کرد به خوبی می توان در محیط های مختلف طرح های گوناگون را پیاده کرد. پله گرد نسبت به دیگر انواع پله  اقتصادی است چرا که هزینه نصب و اجرای کمتری دارد و به علاوه برای اجرای آن نیازی به تخریب یا بازسای قسمتی از خانه و اتاق نیست.

 ابعاد راه پله گرد چگونه محاسبه می شود؟

  1. راه پله گرد مناسب فضاهای کوچک است و باید در جایی نصب شود که رفت وآمد در انجا کمتر است یا حداقل امکان کمتری برای تردد وجود دارد. مثلا گوشه های ساختمان ها. البته انتخاب مکان اجرای راه پله ها با خود مالک است اما پیشنهاد کارشناسان جهت بهره برداری هرچه بیشتر از فضای اطراف این است که مکان های کمتر تردد برای اجرای راه پله گرد در نظر گرفته شود.
  2. اندازه گیری باید از کف تا ارتفاع سقف یا جای باشد که طبقه بالایی قرار دارد. در اندازه گیری باید دقت کرد که حتما از کف جامد زیرین انجام شود نه از سطح موکت یا فرش  یعنی دقیقا سطحی که سازه پله روی آن اجرا می شود.
  3. قطر راه پله حداقل باید 66 سانتی متر داشته باشد. آنچه در مورد قطر پله ها باید در نظر گرفت این است که هرچقدر پله های پهن تر باشد سازه ایمن تری خواهیم داشت. البته ممکن است قطر کل راه پله مارپیچی با دلیل فضای کم در دسترس محدود شود. برای اینکه اطمینان حاصل شود فضای کافی برای نصب نرده بیرونی موجود است باید حداقل 5/1 سانتی متر به قطر اندازه گیری شده اضافه کرد. برای کسب اطلاعات و مشاوره با ما در تماس باشید.
  4. فاصله بین کف پله ها در یک را پله گرد معمولا بین 17 تا 19 سانتیمترمتغیر است.
  5. بعد از اندازه گیری و اعمال مراحل بالا و البته در نظر گرفتن مواردی دیگر که مهم است می توان طرح راه پله را روی کاغذ ترسیم کرد. در هر صورت آنچه در اندازه گیری  ترسیم مهم است وارد کردن و محاسبه دقیق ارتفاع از کف تا سقف ، ارتفاع کف پله ها از یکدیگر، فاصله با محور کانونی و قطر کار است.

مدت زمان اجرای پله گرد

برای اجرای پله گرد در ابتدا باید زیرسازی  تمام و عملیات بتن ریزی سقف شروع شده باشد در غیر اینصورت هزینه ای بیشتری صرف شده و از طرفی کار نهایی به اندازه کافی محکم نخواهد بود. طرح و مدل پله گرد در مدت زمان اجرا موثر است یکی از مواردی که در مدت زمان ساخت پله گرد موثر است سبک و مدل آن است.

پله گردپله گردآکاتakat-39معتبرترین و بهترین طراح و مجری پله گرد، پله مارپیچ، پله پیچ، پله گرد دوبلکس و فلزی در کشور ایران. ساخت انواع پله گرد مدرن و زیبا با استاندارد ایمنی و ضمانت نامه کیفیت محصول به همراه قیمت پله گرد ارزان و اقتصادی.

تفاوت قیمت پله های گرد در مدل های مختلف در چیست؟

علت اصلی تفاوت قیمت نرده پله های گرد در کیفیت مواد و متریالی است گه در ساخت آنها استفاده شده. در سادگی و پیچدگی طراحی پله گرد باعث ایجاد تفاوت قیمت پله های گرد می شود.

نحوه تعیین قیمت پله گرد چگونه است؟

برای محاسبه دقیق قیمت پله گرد باید طول شمشیری راه پله، تعداد کف پله ها، و ارتفاع آن را در نظر داشت. مهمترین عامل در تعیین قیمت پله گرد کیفیت و ابعاد آن است. برای مشاهده قیمت پله گرد وارد سایت شوید.

قیمت هر متر پله گرد چند است؟

تفاوت قیمت پله گرد بر اساس شکل ظاهری آنها است و مبنای قیمت هر متر پله گرد واحد متر طول ارتفاع است. برای کسب اطلاعات کامل از قیمت هر مدل پله گرد وارد سایت شوید.