کاغذ دیواری

۷ تیر ۱۴۰۰
4.7
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری پوشش نبافته (کاغذی) یا بافته شده (پارچه ای) است که به منظور تزئین روی دیوارهای محل زندگی یا محل کار چاپ می شود. کاغذ دیواری برای دکوراسیون یک سازه ضروری نیست. با این حال ، این یک روش اصلی است که می تواند سبک یا رنگ را به داخل اتاق منتقل کند.

صنعت کاغذ دیواری ساخت کاغذ دیواری را به مواردی که در اقامتگاه ها و در مشاغل یا سایر ساختمان های عمومی استفاده می شود تقسیم می کند. کاغذ های دیواری از نظر وزن ، دوام در برابر رطوبت و استانداردهای کیفیت متفاوت هستند. کاغذ دیواری ها با کاربردهای مسکونی از مواد مختلفی ساخته شده اند و می توان آنها را به صورت پیش ساخته یا غیر چسب دار خریداری کرد. کاغذ دیواری های درجه تجاری بر اساس وزن ، ترکیب چسب پشتی کاغذ و ضخامت ورقه های کاغذ دسته بندی می شوند. همه کاغذ دیواری های تجاری باید دارای سطح وینیل باشند و آزمایش های فیزیکی و بصری دقیق را انجام دهند.

چهار روش محبوب برای چاپ تصاویر پس زمینه روی کاغذ دیواری وجود دارد و طراحان روش چاپ را بر اساس هزینه و همچنین زیبایی شناسی انتخاب می کنند.

چگونه کاغذ دیواری ساخته می شود

اولین کاغذ دیواری های مورد استفاده در اروپا از اوایل قرن سیزدهم با تصاویر شمایل مذهبی محبوب نقاشی شده اند. این "کاغذهای دومینو" در معابد و کلیسا چسبانده می شد. طی چند قرن آینده ، کاغذ های دیواری به صورت دستی چاپ می شدند ، اما فقط در بین مردم طبقه کارگر محبوب بودند. با این حال ، تا قرن شانزدهم ، دیوارپوش گران قیمت تر ، ملیله هایی ابریشمی در خانه های اشراف آویزان می شد در بین طبقه متوسط نیز ​​محبوب شد. ورق های کوچک یا تصویری تکرار شده یا چندین بلوک الگویی در طراحی این ملیله ها اجرا می شود. آمریکایی های ثروتمند قرن هجدهم ، کاغذ دیواری هایی از فرانسه و انگلیس را تهیه کردند.

دو مشکل تا اواسط قرن نوزدهم گریبانگیر رنگ آمیزی کاغذ دیواری ها بود. یکی مشکل تولید ورق های طولانی کاغذ برای چاپ بود ، دیگری چاپ کاغذ دیواری جذاب و ارزان. تا اواسط دهه 1700 ، کاغذهای مبتنی بر پارچه به صورت جداگانه در ورق چاپ می شدند ، سپس بر روی دیوارها اعمال می شدند. سپس ، تولیدکنندگان کاغذ دیواری قطعات را با هم چسباندند ، آنها را با سطح زمین پوشانده و سپس چاپ کردند. تا سال 1870 ، خمیر چوب جایگزین پارچه شد در نتیجه این پشتوانه بسیار ارزان قیمت برای کاغذ دیواری بسیار ارزان تر شد.

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :