نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت,قیمت نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت یکی از نماهایی مدرنی است که امروزه به عنوان یک پوسته زیبا و ماندگار در ساختمان سازی پیشرفته استفاده می شود. مهم ترین دلایلی که نمای کامپوزیت امروز مورد توجه قرار گرفته است سهولت اجرا و وزن کم سازه و در عین حال استحکام بالای نمای کامپوزیت در برابر عوامل فرسایشی محیطی و امکان طراحی های گسترده و رنگ بندی متنوع آن است. لازم به ذکر است که امروزه با ورود ورق های کامپوزیت آلومینیوم بی کیفیت و اجرای نمای کامپوزیت آلومینیوم توسط افراد غیر متخصص با نماهایی روبه رو می شویم که از نظر کیفیت متریال و اجرا بسیار پایین بوده به همین دلیل مشتریان عزیز باید از کیفیت ورق های کامپوزیت همچنین تخصص کافی مجری نمای کامپوزیت اطمینان کامل حاصل نمایند. گروه آکات با کادری مجرب و حرفه ای آماده ارائه خدمات طراحی و اجرای انواع سیستم های نمای کامپوزیت از قبیل نمای کامپوزیت فیکس و نمای کامپوزیت ریلی هنگ جهت استفاده در نماهای ساختمان های تجاری، اداری، مسکونی، آپارتمانی در سراسر کشور عزیزمان می باشد. این اطمینان را به شما می دهیم که بالاترین کیفت در متریال و اجرا و مناسب ترین قیمت نمای کامپوزیت را از ما شاهد خواهید بود.

نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت سیستمی است که پوشش اصلی به کار رفته در نمای ساختمان از ورق های کامپوزیت آلومینیومی که به صورت پنل های مشخص و با ابعادی که توسط طراح نما تعیین شده اجرا می شود. ورق کامپوزیت به کار رفته در نمای کامپوزیت با ضخامت های ۴ تا ۵ میلیمتر که از دو لایه ورق آلومینیوم و یک لایه هسته مرکزی از جنس پلی اتیلن و یا مواد معدنی ضد حریق و یک پوشش از نوع نانو بر روی لایه آلومینیومی که pvdf نامیده می شود تولید می شود. نمای کامپوزیت آلومینیوم در اصطلاح به معنی ترکیب چند متریال می باشد که معمولاً به شکل لایه های مختلف به هم متصل شده اند. ورق آلومینیوم کامپوزیت از مصالح کم وزن می باشد که از اتصال سه لایه مختلف از قبیل یک هسته غیر قابل اشتعال و عای مواد نسوز کانی و دو لایه فلز آلومینیوم ساخته می شود. ضخامت دو لایه آلومینیومی یکسان بوده و بین ۳۰ الی ۵۰ میکرون می باشد و ضخامت کل ورق کامپوزیت حدود ۴ میلیمتر است. اندازه ورق های آلومینیوم کامپوزیت متنوع می باشد اما متداول ترین ابعاد آن۳۲۰۰×۱۲۵۰۰ میلیمتر مربع است. لایه بیرونی ورق کامپوزیت آلومینیوم که در نمای ساختمان قرار میگیرد بسته به طراحی نمای ساختمان دارای قابلیت طرح و رنگهای متنوعی است و لایه آلومینیوم پشتی ورق کامپوزیت دارای تنها یک لایه رنگ آستر می باشد.

در این صفحه محصولات نمای کامپوزیت موارد زیر شرح داده خواهد شد:

برای مشاهده تصاویر بیشتر مدل های نمای کامپوزیت به انتهای این صفحه بروید

قیمت نمای کامپوزیت

در تعیین قیمت نمای کامپوزیت باید به نوع ورق مورد استفاده در نما، متریال زیرسازی نما از بابت اینکه آهنی باشد یا آلومینیومی، شیو نصب ورق های کامپوزیت بر روی زیر سازی از این جهت که سیستم هنگ باشد یا فیکس و تنوع رنگ بندی ورق کامپوزیت مورد استفاده در و نما، محاسبه پرتی ورق های مونتاژ شده و سادگی و پیچیدگی طرح نمای کامپوزیت توجه کرد. مبنای قیمت نمای کامپوزیت متر مربع ورق اجرا شده در نما می باشد. قیت نمای کامپوزیت بین متر مربع ای 1700000ریال تا 3600000 ریال در بازار ایران است. ورق مورد استفاده برای چه نوع نمایی است یعنی آیا جهت اجرای نمای خارجی ساختمان استفاده می شود و یا نمای داخلی. چه نوع ورقی از نظر کیفی و کاربردی مد نظر است. رنگ و یا طرح ورق کامپوزیت دارای چه خصوصیاتی باید باشد. با توجه به موراد ذکر شده خریدار باید در هنگام انتخاب ورق کامپوزیت نمای ساختمان تمام مشخصات ورق ها به همراه شرکت سازنده را از پیمانکار در خواست کند. در ادامه نام تعدادی از برند های ورق کامپوزیت آلومینیوم که مجموعه آکات در پروژه های خود از آنها استفاده می کند ذکر می کنیم.

اجرای نمای کامپوزیت

طراحی نمای کامپوزیت داری مراحلی است که در ادامه به آن ها می پردازیم. ابتدا محل اجرای پروژه توسط کارشناسان شرکت بازدید شده و از سازه اصلی و نمای فعلی ساختمان عکس برداری شده و توسط دوربین های لیزری دقیق ابعاد ساختمان اندازه برداری شده و این ابعاد در قالب یک فایل اوتکد به طراح نما داده می شود. طراح نمای کامپوزیت بعد از مشورت با کارفرما و همچنین کاربری ساختمان و میزان بودجه تعیین شده برای نماسازی اقدام به طراحی نما توسط نرم افزار اوتکد می کند و پس تکمیل طراحی با نرم افزار تی ری دی مکس نمایی سه بعدی از طرح را ترسیم کرده که به منظور تصمیم گیری و احیانا تغییرات احتمالی به کارفرما ارائه می کند. در ادامه پس تایید طرح اقدام به دادن نقشه های اجرایی ساخت و مونتاژ پنل های کامپوزیت به گروه مونتاژ کار نمای کامپوزیت می کند.

نمای کامپوزیت

پس از ساخت پنل ها کامپوزیت نقشه زیر سازی نمای کامپوزیت به اکیپ نصب نمای کامپوزیت داده می شود. لازم به ذکر است اجرای مراحل مونتاز ورق و یا زیر سازی می تواند با صلاح دید طراح جابه جا شود. نمای کامپوزیت از طریق زیرسازی های آهنی یا آلومینیومی به اسکلت و سازه اصلی ساختمان متصل می شود. نصب ورق ها کامپوزیت با زیرسازی نمای ساختمان به دو سیستم ریلی (hanging) و ثابت (fixing) انجام می گردد که در ادامه به شرح هر کدام می پردازیم. در اجرای نمای کامپوزیت یکی از مهمترین و تعیین کننده ترین شاخص در طراحی نما و برآورد قیمت نما نوع زیرسازی نمای کامپوزیت است. معمولا زیرسازی های که با استفاده از متریال آهنی انجام می شود نسبت به زیر سازی هایی که بوسیله آلومینیوم اجرا می شود ارزان تر می باشد.

مراحل ساخت نمای کامپوزیت

 1. اندازه برداری از محل اجرای نمای کامپوزیت به وسیله دوربین و متر لیزری و سنجش تمام زوایا و تهیه نقشه سازه نمای کنونی.
 2. طراحی نمای ظاهری ساختمان توسط طراح و به وسیله نرم افزار های مهندسی مانند اوتکد و نرم افزار گرافیک مانند تی ری دی مکث.
 3. ارائه طرح اولیه به کارفرما و مشورت و اطلاع از نظرات کارفرما برای اصلاح طرح نما با توجه به محدودیت های سازه ای ساختمان.
 4. طراحی نهایی نمای ساختمان و آماده سازی نقشه هایی اجرایی نما که شامل نقشه زیر سازی یا شاسی کشی و نقشه شیت بندی یا مونتاژه پنل های آلومینیوم کامپوزیت می باشد.
 5. ساخت و اجرای نقشه های زیرسازی نمای کامپوزیت توسط تکنسین های اجرایی.
 6. مونتازه و ساخت پنل های کامپوزیت به وسیله عملیات برش, شیار زنی و خم کاری توسط تکنسین های ورق کار نمای کامپوزیت.
 7. نصب پنل های ساخته شده بر روی زیر سازی نمای کامپوزیت بوسیله پیچ و یا پرچ.
 8. آب بندی نما بوسیله نوار های آب بند و یا چسب های سیلکونی مخصوص.
 9. کندن روکش پلاستیکی پنل های کامپوزیت و تکمیل مراحل نصب نمای کامپوزیت.
 10. بررسی نمای کامپوزیت اجرا شده توسط دوربین و متر های لیزری و اصلاح خطا های نصب.

نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت سیستم ریلی (Hanging)

در این سیستم نمای کامپوزیت، ورقهای کامپوزیت به وسیله شیار هایی که بر روی ضلع های کناری ورق توسط دستگاه پانچ تعبیه شده، مانند ریل بر روی پروفیل های عمودی آلومینیومی نصب می گردند. در این روش به دلیل استفاده نکردن از مراحل پیچ و پرچ کاری سرعت اجرای نما بالا بوده، ویژگی مثبت روش هنگ یا ریلی این است که امکان جداسازی و تعویض هر یک از پنل های کامپوزیت آسیب دیده بطور جداگانه وجود دارد و دیگر اینکه به دلیل استفاده از پروفیل های آلومینیومی ناودانی شکل، نیازی به اجرای مراحل آب بندی در نما وجود ندارد. در این سیستم پس از ساخت زیر سازی (شاسی کشی آهنی) جهت تکمیل زیرسازی نما، از نبشی های آهنی با سوراخ های لوبیایی شکل جهت اتصال ناودانی های آلومینیومی استفاده می شود. ناودانی های آلومینیومی در وسط نبشی های آهنی با براکت های آلومینیومی که دارای دو سوراخ لوبیایی شکل هستند به زیرسازی آهنی متصل می شوند. جهت جلوگیری از خوردگی ناودان های آلومینیومی در کنار زیر سازی آهنی از لاستیک های دی الکتریکال استفاده می شود.

نمای کامپوزیت سیستم ثابت (Fixing)

در این سیستم ورقهای کامپوزیت پس انجام مراحل مونتاز مانند برشکاری و شیار زنی به شکل ثابت بوسیله پیچ یا پرچ بر روی زیرسازی آهنی یا آلومینیومی نصب می شوند. سرعت اجرای نمای کامپوزیت در این روش بالا بوده. جهت آب بند کردن نما در بین فواصل ورقهای کامپوزیت نما از چسب های سیلیکونی و درز گیرهای لاستیکی استفاده میشود. در روش ثابت از دو نوع زیرسازی آلومینیومی و آهنی استفاده می شود.

کاربردهای نمای کامپوزیت

 • طراحی و اجرای نماهای خارجی ساختمان ها
 • تعمیر و بازسازی نمای ساختمان های قدیمی و اجرای دکوراسیون جدید
 • طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی جهت پوشش دیوارهای داخلی و سقف ها
 • ساخت و طراحی دکوراسیون داخلی مراکز تجاری
 • طراحی و اجرای تابلوهای تبلیغاتی مغازه ها و فروشگاه ها
 • نمای کامپوزیت جهت اماکن عمومی مانند فرودگاه ها، بیمارستان ها و جایگاه های سوخت بنزن و گاز

 نمای کامپوزیت

ورق نمای کامپوزیت

مشخصات ورق های نمای کامپوزیت آلومینیوم

ضخامت هر پنل ورق کامپوزیت بین 3 تا 6 میلیمتر است که برای نمای کامپوزیت بیرونی ساحتمان از ورق هایی با ضحامت 4 تا 5 میلیمتر باید استفاده کرد. ضخامت لایه های بیرونی آلومینیومی ورق کامپوزیت 5/0 میلیمتر و لایه میانی پلی اتیلن 3 میلیمتر است. عرض و طول پنل های کامپوزیت متنوع بوده اما هر ورق آلومینیوم کامپوزیت حدود 4 متر مربع است. مهمترین مزیت نمای کامپوزیت در برابر نماهای دیگر ساختمانی که از سنگ و چوب در پوسته بیرونی نما استفاده می کنند وزن کم ورق های کامپوزیت است. وزن ورق های کامپوزیت بین 5 تا 8 کیلوگرم برای هر متر مربع در نما می باشد. انواع ورق نمای کامپوزیت عبارت است از:

1- ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم پنل معمولی : این نوع ورق کامپوزیت از ترکیب چند لایه متفاوت با پوشش آلومینیوم تولید می شود. این ورق کامپوزیت از دو کاور آلومینیومی و یک هسته از پلی اتیلین تشکیل شده است که از طریق یک روش شیمیای به یکدیگر متصل شده اند. این نوع ورق کامپوریت در برابر پوسته شدن مقاوم است.

2- ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم پنل نانو : ورق کامپوزیت نانو دارای خواصی مانند خود تمیز کنی و ضد آتش بودن و مقاومت بالا در برابر محیط های اسیدی و قلیایی و ثبات رنگ بالا است که به دلیل استفاده از تکنولوژی نانو در تولید آن بهترین گزینه جهت استفاده در نمای ساختمان های بلند مرتبه است که نیاز به شستشوی نما دارند زیرا خاصیت خود تمیز کنی ورق کامپوزیت نانو دیگر این مشکل را حل می کند.

3- ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم پانل چند رنگ (طیفی) : ورق کامپوزیتی طیفی در واقع چند رنگ یا همان (رنگارنگ) میباشد که سطح رویی این نوع ورق کامپوزیت با رنگ براق خاصی پوشانده می شود که این رنگ باعث به وجود آمدن حس نورانی و رنگارنگی بودن سطح ورق می شود. در واقع بسته به اینکه نور خورشید از چه زاویه ای به ورق تابیده می شود رنگ های متفاوتی بر روی ورق دیده می شود. در اصل این نوع ورق های کامپوزیت از یک پوشش اسپکترا و چند لایه رنگی و یک پوشش با درخششی بالا ساخته می شوند.

نمای کامپوریت

4- ورق نمای کامپوزيت آلومینیوم پنل خشدار : این نوع ورق کامپوزیت از دو لایه ورق آلومینیومی با مقاوم بسیار بالا در برابر خوردگی ساخته شده که با یک هسته پلی اتیلن به یکدیگر وصل می شوند. پوشش آلومینیوم روی ورق کامپوزیت نما بصورت کاملا خشدار است. به دلیل ظاهر مدرن این نوع ورق کامپوزیت مناسب جهت اجرا در نمای خارجی و داخلی می باشد. ورق آلومینیوم رویی ار پنل خشدار است که به وسیله روش آنودایز تولید می شود.

5- ورق نمای کامپوزيت آلومينيوم پنل با طرح سنگ : ورق کامپوزیت طرح سنگ یکی از انواع ورق های آلومینیومی کامپوزیت است که در تولید آن از فن آوری های پیشرفته استفاده شده است. مزیت وزن کم این نوع ورق در برابر وزن بالای سنگ ایمنی بیشتری را در برابر زلزله به نماهای کامپوزیتی داده که از این نوع ورق استفاده می کنند. این نوع ورق ها از طرح های متنوع و گوناگون سنگهای مختلف بوسیله پوشش 3 لایه رنگی لمینیت شده بر روی سطح آلومینیوم تولید میشود.

6- ورق نمای کامپوزیت با پوشش محافظ پلی استر : تولید ورق کامپوزیت به این روش ساده ترین شیوه اجرای رنگ روی لایه آلومینیوم ورق کامپوزیت است، به شکلی که بدون هیچ لایه محافظی رنگ بر روی لایه آلومینیوم پاشیده می شود. به کارگیری از این نوع ورق کامپوزت به دلیل آسیب پذیری آن در مقابل شرایط متغیر جوی، اسیدی و قلیایی محیط بیرون در نمای خارجی ممنوع است. به همین دلیل استفاده از ورق کامپوزیت با پوشش پلی استر در دکوراسیون داخلی به صرفه تر می باشد.

7- ورق نمای کامپوزیت با روکش محافظ : این روکش که سازنده آن شرکت PPG است، نوعی رزین مخصوص می باشد که این رزین باعث محافظت رنگ سطح رویی ورق نمای کامپوزیت و مقاومت و نگهداری آن تا بازه زمانی بیست ساله، در برابر شرایط نا مساعد جوی، اشعه ماوراء بنفش خورشید و محیط اسیدی و قلیایی می شود. این خصوصیت به دلیل وجود لایه پلیمری و عنصر فلوئور در این روکش است.

نمای کامپوزیت

8- ورق کامپوزیت با پوشش نانو پی دی اف : یکی از پر کاربردترین ورق کامپوزیت امروزه ورق کامپوزیت با پوشش nano-pdf است. ساخت این روکش همانند رزین ساده می باشد، با این تفاوت که یک لایه دیگر نیز بر روی رزین اعمال می شود که از نظر ساختار مولکولی با رزین های ساده متفاوت است. به دلیل اینکه تکنولوژی نانو، فاصله میان ملوکول ها را به کمتر از 9-10 کاهش می دهد، که این تغییر باعث عدم جذب آلودگی های محیطی مانند ذرات روغنی معلق در هوا و گرد و غبار بر روی نمای کامپوزیت آلومینیوم می گردد.

9- ورق کامپوزیت طرح چوب : نمای کامپوزیت طرح چوب یکی از زیبا ترین مدل های ورق آلومینیوم کامپوزیت است که با بهرگیری از طرح های طبیعی چوب جلوه زیبا و گرمی را به نمای ساختمان می دهد. نمای کامپوزیت طرح چوب که با شیوه آنودایز شده طول عمر رنگ را در این مدل از ورق کامپوزیت برای حداقل 20 سال تضمین می کند مناسب برای اجرا در نمای ساختمان هایی است که به هماهنگی با محیط طبیعی اطراف خود اهمیت می دهند. نمای کامپوزیت طرح چوب می تواند با سایر نماهای ساختمانی ترکیب شود و جلوه گرم و زیبای به نمای ساختمان دهد.

ویژگی های ورق آلومینیوم نمای کامپوزیت

 • وزن کم نمای کامپوزیت آلومینیوم.
 • سطح صاف و هم اندازه رنگ روی نمای کامپوزیت.
 • شکل پذیری متنوع ورق آلومینیوم کامپوزیت.
 • تنوع رنگ بندی ورق آلومینیوم کامپوزیت.
 • مقاومت بالای ورق کامپوزت در برابر حرارت.
 • عملکرد یک نواخت و هم راستای ورق کامپوزیت آلومینیوم در برابر زلزله.
 • آب بندی آسان نماهای کامپوزیت آلومینیوم.
 • بدون نیاز به شستشوی مدوام در ورق های آلومینیوم کامپوزیت.
 • امکان تعویض پانل ها آلومینیوم کامپوزیت.
 • آکوستیک بودن نمای کامپوزیت.

نمای کامپوزیت

مراحل تولید ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم

ورق آلومینیوم کامپوزیت طی چهار مرحله تولید می شود:

 1. آماده سازی ورق کامپوزیت - ورق های یک شکل و یکدست از صفحات آلیاژ مرغوب آلومینیوم و یا منیزیم ساخته می شود که بوسیله استنلس روکش شده تا به آسانی و گرد و غبار و ناخالصی از روی سطح آن پاک شود، در ادامه خاصیت چسبندگی در ورق بوسیله نواری از جنس اکسید بر روی آن را شکل می گیرد.
 2. روکش کردن ورق کامپوزیت - روکش ضد حریق ورق کامپوزت در اتاقهای خالی از گرد و غبار انجام می شود و بوسیله تجهیزات دقیق روکش ضد حرارت با کیفیت بالا بر روی ورق پاشیده می شود.
 3. کامپوزیت کردن ورق - در این مرحله یک دست سازی ورق انجام می شود این کار درخط تولید اتوماتیک از طریق گرما روی کامپوزیت پانل را صاف و هموار کرده و استحکام آن را افزایش می دهد و دو پانل آلومینیومی از طریق چسبی قوی و محکم به یکدیگر متصل می شوند.
 4. نهایی سازی تولید ورق کامپوزیت - در این مرحله صیقل دهی به ورق کامپوزیت و تقسیم بندی پانل های کامپوزیت از لحاظ طول و عرض و قطر مطابق با استاندارد کارخانه تولید کننده ورق کامپوزیت صورت می گیرد.

هرگونه کپی برداری از مطالب و تصاویر این وبسایت بدون درج لینک مبدا پیگرد قانونی دارد.

بر روی تصاویر کلیک کنید تا با ابعاد کامل تصاویر را مشاهده کنید.


جهت مشاهده محصولات نرده استیل و حفاظ استیل مجموعه آکات استیل می توانید با کلیک بر روی آدرس وبسایت رسمی نرده و حفاظ آکات استیل وارد سایت شوید. لینک وبسایت کلیک کنید www.akat-steel.ir


نمای کامپوزیت نمای کامپوزیت Akat akat-16

نمای کامپوزیت,قیمت نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت یکی از نماهایی مدرنی است که امروزه به عنوان یک پوسته زیبا و ماندگار در ساختمان سازی پیشرفته استفاده می شود. مهم ترین دلایلی که نمای کامپوزیت امروز مورد توجه قرار گرفته است سهولت اجرا و وزن کم سازه و در عین حال استحکام بالای نمای کامپوزیت در برابر عوامل فرسایشی محیطی و امکان طراحی های گسترده و رنگ بندی متنوع آن است. لازم به ذکر است که امروزه با ورود ورق های کامپوزیت آلومینیوم بی کیفیت و اجرای نمای کامپوزیت آلومینیوم توسط افراد غیر متخصص با نماهایی روبه رو می شویم که از نظر کیفیت متریال و اجرا بسیار پایین بوده به همین دلیل مشتریان عزیز باید از کیفیت ورق های کامپوزیت همچنین تخصص کافی مجری نمای کامپوزیت اطمینان کامل حاصل نمایند. گروه آکات با کادری مجرب و حرفه ای آماده ارائه خدمات طراحی و اجرای انواع سیستم های نمای کامپوزیت از قبیل نمای کامپوزیت فیکس و نمای کامپوزیت ریلی هنگ جهت استفاده در نماهای ساختمان های تجاری، اداری، مسکونی، آپارتمانی در سراسر کشور عزیزمان می باشد. این اطمینان را به شما می دهیم که بالاترین کیفت در متریال و اجرا و مناسب ترین قیمت نمای کامپوزیت را از ما شاهد خواهید بود.

نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت سیستمی است که پوشش اصلی به کار رفته در نمای ساختمان از ورق های کامپوزیت آلومینیومی که به صورت پنل های مشخص و با ابعادی که توسط طراح نما تعیین شده اجرا می شود. ورق کامپوزیت به کار رفته در نمای کامپوزیت با ضخامت های ۴ تا ۵ میلیمتر که از دو لایه ورق آلومینیوم و یک لایه هسته مرکزی از جنس پلی اتیلن و یا مواد معدنی ضد حریق و یک پوشش از نوع نانو بر روی لایه آلومینیومی که pvdf نامیده می شود تولید می شود. نمای کامپوزیت آلومینیوم در اصطلاح به معنی ترکیب چند متریال می باشد که معمولاً به شکل لایه های مختلف به هم متصل شده اند. ورق آلومینیوم کامپوزیت از مصالح کم وزن می باشد که از اتصال سه لایه مختلف از قبیل یک هسته غیر قابل اشتعال و عای مواد نسوز کانی و دو لایه فلز آلومینیوم ساخته می شود. ضخامت دو لایه آلومینیومی یکسان بوده و بین ۳۰ الی ۵۰ میکرون می باشد و ضخامت کل ورق کامپوزیت حدود ۴ میلیمتر است. اندازه ورق های آلومینیوم کامپوزیت متنوع می باشد اما متداول ترین ابعاد آن۳۲۰۰×۱۲۵۰۰ میلیمتر مربع است. لایه بیرونی ورق کامپوزیت آلومینیوم که در نمای ساختمان قرار میگیرد بسته به طراحی نمای ساختمان دارای قابلیت طرح و رنگهای متنوعی است و لایه آلومینیوم پشتی ورق کامپوزیت دارای تنها یک لایه رنگ آستر می باشد.

در این صفحه محصولات نمای کامپوزیت موارد زیر شرح داده خواهد شد:

برای مشاهده تصاویر بیشتر مدل های نمای کامپوزیت به انتهای این صفحه بروید

قیمت نمای کامپوزیت

در تعیین قیمت نمای کامپوزیت باید به نوع ورق مورد استفاده در نما، متریال زیرسازی نما از بابت اینکه آهنی باشد یا آلومینیومی، شیو نصب ورق های کامپوزیت بر روی زیر سازی از این جهت که سیستم هنگ باشد یا فیکس و تنوع رنگ بندی ورق کامپوزیت مورد استفاده در و نما، محاسبه پرتی ورق های مونتاژ شده و سادگی و پیچیدگی طرح نمای کامپوزیت توجه کرد. مبنای قیمت نمای کامپوزیت متر مربع ورق اجرا شده در نما می باشد. قیت نمای کامپوزیت بین متر مربع ای 1700000ریال تا 3600000 ریال در بازار ایران است. ورق مورد استفاده برای چه نوع نمایی است یعنی آیا جهت اجرای نمای خارجی ساختمان استفاده می شود و یا نمای داخلی. چه نوع ورقی از نظر کیفی و کاربردی مد نظر است. رنگ و یا طرح ورق کامپوزیت دارای چه خصوصیاتی باید باشد. با توجه به موراد ذکر شده خریدار باید در هنگام انتخاب ورق کامپوزیت نمای ساختمان تمام مشخصات ورق ها به همراه شرکت سازنده را از پیمانکار در خواست کند. در ادامه نام تعدادی از برند های ورق کامپوزیت آلومینیوم که مجموعه آکات در پروژه های خود از آنها استفاده می کند ذکر می کنیم.

اجرای نمای کامپوزیت

طراحی نمای کامپوزیت داری مراحلی است که در ادامه به آن ها می پردازیم. ابتدا محل اجرای پروژه توسط کارشناسان شرکت بازدید شده و از سازه اصلی و نمای فعلی ساختمان عکس برداری شده و توسط دوربین های لیزری دقیق ابعاد ساختمان اندازه برداری شده و این ابعاد در قالب یک فایل اوتکد به طراح نما داده می شود. طراح نمای کامپوزیت بعد از مشورت با کارفرما و همچنین کاربری ساختمان و میزان بودجه تعیین شده برای نماسازی اقدام به طراحی نما توسط نرم افزار اوتکد می کند و پس تکمیل طراحی با نرم افزار تی ری دی مکس نمایی سه بعدی از طرح را ترسیم کرده که به منظور تصمیم گیری و احیانا تغییرات احتمالی به کارفرما ارائه می کند. در ادامه پس تایید طرح اقدام به دادن نقشه های اجرایی ساخت و مونتاژ پنل های کامپوزیت به گروه مونتاژ کار نمای کامپوزیت می کند.

نمای کامپوزیت

پس از ساخت پنل ها کامپوزیت نقشه زیر سازی نمای کامپوزیت به اکیپ نصب نمای کامپوزیت داده می شود. لازم به ذکر است اجرای مراحل مونتاز ورق و یا زیر سازی می تواند با صلاح دید طراح جابه جا شود. نمای کامپوزیت از طریق زیرسازی های آهنی یا آلومینیومی به اسکلت و سازه اصلی ساختمان متصل می شود. نصب ورق ها کامپوزیت با زیرسازی نمای ساختمان به دو سیستم ریلی (hanging) و ثابت (fixing) انجام می گردد که در ادامه به شرح هر کدام می پردازیم. در اجرای نمای کامپوزیت یکی از مهمترین و تعیین کننده ترین شاخص در طراحی نما و برآورد قیمت نما نوع زیرسازی نمای کامپوزیت است. معمولا زیرسازی های که با استفاده از متریال آهنی انجام می شود نسبت به زیر سازی هایی که بوسیله آلومینیوم اجرا می شود ارزان تر می باشد.

مراحل ساخت نمای کامپوزیت

 1. اندازه برداری از محل اجرای نمای کامپوزیت به وسیله دوربین و متر لیزری و سنجش تمام زوایا و تهیه نقشه سازه نمای کنونی.
 2. طراحی نمای ظاهری ساختمان توسط طراح و به وسیله نرم افزار های مهندسی مانند اوتکد و نرم افزار گرافیک مانند تی ری دی مکث.
 3. ارائه طرح اولیه به کارفرما و مشورت و اطلاع از نظرات کارفرما برای اصلاح طرح نما با توجه به محدودیت های سازه ای ساختمان.
 4. طراحی نهایی نمای ساختمان و آماده سازی نقشه هایی اجرایی نما که شامل نقشه زیر سازی یا شاسی کشی و نقشه شیت بندی یا مونتاژه پنل های آلومینیوم کامپوزیت می باشد.
 5. ساخت و اجرای نقشه های زیرسازی نمای کامپوزیت توسط تکنسین های اجرایی.
 6. مونتازه و ساخت پنل های کامپوزیت به وسیله عملیات برش, شیار زنی و خم کاری توسط تکنسین های ورق کار نمای کامپوزیت.
 7. نصب پنل های ساخته شده بر روی زیر سازی نمای کامپوزیت بوسیله پیچ و یا پرچ.
 8. آب بندی نما بوسیله نوار های آب بند و یا چسب های سیلکونی مخصوص.
 9. کندن روکش پلاستیکی پنل های کامپوزیت و تکمیل مراحل نصب نمای کامپوزیت.
 10. بررسی نمای کامپوزیت اجرا شده توسط دوربین و متر های لیزری و اصلاح خطا های نصب.

نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت سیستم ریلی (Hanging)

در این سیستم نمای کامپوزیت، ورقهای کامپوزیت به وسیله شیار هایی که بر روی ضلع های کناری ورق توسط دستگاه پانچ تعبیه شده، مانند ریل بر روی پروفیل های عمودی آلومینیومی نصب می گردند. در این روش به دلیل استفاده نکردن از مراحل پیچ و پرچ کاری سرعت اجرای نما بالا بوده، ویژگی مثبت روش هنگ یا ریلی این است که امکان جداسازی و تعویض هر یک از پنل های کامپوزیت آسیب دیده بطور جداگانه وجود دارد و دیگر اینکه به دلیل استفاده از پروفیل های آلومینیومی ناودانی شکل، نیازی به اجرای مراحل آب بندی در نما وجود ندارد. در این سیستم پس از ساخت زیر سازی (شاسی کشی آهنی) جهت تکمیل زیرسازی نما، از نبشی های آهنی با سوراخ های لوبیایی شکل جهت اتصال ناودانی های آلومینیومی استفاده می شود. ناودانی های آلومینیومی در وسط نبشی های آهنی با براکت های آلومینیومی که دارای دو سوراخ لوبیایی شکل هستند به زیرسازی آهنی متصل می شوند. جهت جلوگیری از خوردگی ناودان های آلومینیومی در کنار زیر سازی آهنی از لاستیک های دی الکتریکال استفاده می شود.

نمای کامپوزیت سیستم ثابت (Fixing)

در این سیستم ورقهای کامپوزیت پس انجام مراحل مونتاز مانند برشکاری و شیار زنی به شکل ثابت بوسیله پیچ یا پرچ بر روی زیرسازی آهنی یا آلومینیومی نصب می شوند. سرعت اجرای نمای کامپوزیت در این روش بالا بوده. جهت آب بند کردن نما در بین فواصل ورقهای کامپوزیت نما از چسب های سیلیکونی و درز گیرهای لاستیکی استفاده میشود. در روش ثابت از دو نوع زیرسازی آلومینیومی و آهنی استفاده می شود.

کاربردهای نمای کامپوزیت

 • طراحی و اجرای نماهای خارجی ساختمان ها
 • تعمیر و بازسازی نمای ساختمان های قدیمی و اجرای دکوراسیون جدید
 • طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی جهت پوشش دیوارهای داخلی و سقف ها
 • ساخت و طراحی دکوراسیون داخلی مراکز تجاری
 • طراحی و اجرای تابلوهای تبلیغاتی مغازه ها و فروشگاه ها
 • نمای کامپوزیت جهت اماکن عمومی مانند فرودگاه ها، بیمارستان ها و جایگاه های سوخت بنزن و گاز

 نمای کامپوزیت

ورق نمای کامپوزیت

مشخصات ورق های نمای کامپوزیت آلومینیوم

ضخامت هر پنل ورق کامپوزیت بین 3 تا 6 میلیمتر است که برای نمای کامپوزیت بیرونی ساحتمان از ورق هایی با ضحامت 4 تا 5 میلیمتر باید استفاده کرد. ضخامت لایه های بیرونی آلومینیومی ورق کامپوزیت 5/0 میلیمتر و لایه میانی پلی اتیلن 3 میلیمتر است. عرض و طول پنل های کامپوزیت متنوع بوده اما هر ورق آلومینیوم کامپوزیت حدود 4 متر مربع است. مهمترین مزیت نمای کامپوزیت در برابر نماهای دیگر ساختمانی که از سنگ و چوب در پوسته بیرونی نما استفاده می کنند وزن کم ورق های کامپوزیت است. وزن ورق های کامپوزیت بین 5 تا 8 کیلوگرم برای هر متر مربع در نما می باشد. انواع ورق نمای کامپوزیت عبارت است از:

1- ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم پنل معمولی : این نوع ورق کامپوزیت از ترکیب چند لایه متفاوت با پوشش آلومینیوم تولید می شود. این ورق کامپوزیت از دو کاور آلومینیومی و یک هسته از پلی اتیلین تشکیل شده است که از طریق یک روش شیمیای به یکدیگر متصل شده اند. این نوع ورق کامپوریت در برابر پوسته شدن مقاوم است.

2- ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم پنل نانو : ورق کامپوزیت نانو دارای خواصی مانند خود تمیز کنی و ضد آتش بودن و مقاومت بالا در برابر محیط های اسیدی و قلیایی و ثبات رنگ بالا است که به دلیل استفاده از تکنولوژی نانو در تولید آن بهترین گزینه جهت استفاده در نمای ساختمان های بلند مرتبه است که نیاز به شستشوی نما دارند زیرا خاصیت خود تمیز کنی ورق کامپوزیت نانو دیگر این مشکل را حل می کند.

3- ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم پانل چند رنگ (طیفی) : ورق کامپوزیتی طیفی در واقع چند رنگ یا همان (رنگارنگ) میباشد که سطح رویی این نوع ورق کامپوزیت با رنگ براق خاصی پوشانده می شود که این رنگ باعث به وجود آمدن حس نورانی و رنگارنگی بودن سطح ورق می شود. در واقع بسته به اینکه نور خورشید از چه زاویه ای به ورق تابیده می شود رنگ های متفاوتی بر روی ورق دیده می شود. در اصل این نوع ورق های کامپوزیت از یک پوشش اسپکترا و چند لایه رنگی و یک پوشش با درخششی بالا ساخته می شوند.

نمای کامپوریت

4- ورق نمای کامپوزيت آلومینیوم پنل خشدار : این نوع ورق کامپوزیت از دو لایه ورق آلومینیومی با مقاوم بسیار بالا در برابر خوردگی ساخته شده که با یک هسته پلی اتیلن به یکدیگر وصل می شوند. پوشش آلومینیوم روی ورق کامپوزیت نما بصورت کاملا خشدار است. به دلیل ظاهر مدرن این نوع ورق کامپوزیت مناسب جهت اجرا در نمای خارجی و داخلی می باشد. ورق آلومینیوم رویی ار پنل خشدار است که به وسیله روش آنودایز تولید می شود.

5- ورق نمای کامپوزيت آلومينيوم پنل با طرح سنگ : ورق کامپوزیت طرح سنگ یکی از انواع ورق های آلومینیومی کامپوزیت است که در تولید آن از فن آوری های پیشرفته استفاده شده است. مزیت وزن کم این نوع ورق در برابر وزن بالای سنگ ایمنی بیشتری را در برابر زلزله به نماهای کامپوزیتی داده که از این نوع ورق استفاده می کنند. این نوع ورق ها از طرح های متنوع و گوناگون سنگهای مختلف بوسیله پوشش 3 لایه رنگی لمینیت شده بر روی سطح آلومینیوم تولید میشود.

6- ورق نمای کامپوزیت با پوشش محافظ پلی استر : تولید ورق کامپوزیت به این روش ساده ترین شیوه اجرای رنگ روی لایه آلومینیوم ورق کامپوزیت است، به شکلی که بدون هیچ لایه محافظی رنگ بر روی لایه آلومینیوم پاشیده می شود. به کارگیری از این نوع ورق کامپوزت به دلیل آسیب پذیری آن در مقابل شرایط متغیر جوی، اسیدی و قلیایی محیط بیرون در نمای خارجی ممنوع است. به همین دلیل استفاده از ورق کامپوزیت با پوشش پلی استر در دکوراسیون داخلی به صرفه تر می باشد.

7- ورق نمای کامپوزیت با روکش محافظ : این روکش که سازنده آن شرکت PPG است، نوعی رزین مخصوص می باشد که این رزین باعث محافظت رنگ سطح رویی ورق نمای کامپوزیت و مقاومت و نگهداری آن تا بازه زمانی بیست ساله، در برابر شرایط نا مساعد جوی، اشعه ماوراء بنفش خورشید و محیط اسیدی و قلیایی می شود. این خصوصیت به دلیل وجود لایه پلیمری و عنصر فلوئور در این روکش است.

نمای کامپوزیت

8- ورق کامپوزیت با پوشش نانو پی دی اف : یکی از پر کاربردترین ورق کامپوزیت امروزه ورق کامپوزیت با پوشش nano-pdf است. ساخت این روکش همانند رزین ساده می باشد، با این تفاوت که یک لایه دیگر نیز بر روی رزین اعمال می شود که از نظر ساختار مولکولی با رزین های ساده متفاوت است. به دلیل اینکه تکنولوژی نانو، فاصله میان ملوکول ها را به کمتر از 9-10 کاهش می دهد، که این تغییر باعث عدم جذب آلودگی های محیطی مانند ذرات روغنی معلق در هوا و گرد و غبار بر روی نمای کامپوزیت آلومینیوم می گردد.

9- ورق کامپوزیت طرح چوب : نمای کامپوزیت طرح چوب یکی از زیبا ترین مدل های ورق آلومینیوم کامپوزیت است که با بهرگیری از طرح های طبیعی چوب جلوه زیبا و گرمی را به نمای ساختمان می دهد. نمای کامپوزیت طرح چوب که با شیوه آنودایز شده طول عمر رنگ را در این مدل از ورق کامپوزیت برای حداقل 20 سال تضمین می کند مناسب برای اجرا در نمای ساختمان هایی است که به هماهنگی با محیط طبیعی اطراف خود اهمیت می دهند. نمای کامپوزیت طرح چوب می تواند با سایر نماهای ساختمانی ترکیب شود و جلوه گرم و زیبای به نمای ساختمان دهد.

ویژگی های ورق آلومینیوم نمای کامپوزیت

 • وزن کم نمای کامپوزیت آلومینیوم.
 • سطح صاف و هم اندازه رنگ روی نمای کامپوزیت.
 • شکل پذیری متنوع ورق آلومینیوم کامپوزیت.
 • تنوع رنگ بندی ورق آلومینیوم کامپوزیت.
 • مقاومت بالای ورق کامپوزت در برابر حرارت.
 • عملکرد یک نواخت و هم راستای ورق کامپوزیت آلومینیوم در برابر زلزله.
 • آب بندی آسان نماهای کامپوزیت آلومینیوم.
 • بدون نیاز به شستشوی مدوام در ورق های آلومینیوم کامپوزیت.
 • امکان تعویض پانل ها آلومینیوم کامپوزیت.
 • آکوستیک بودن نمای کامپوزیت.

نمای کامپوزیت

مراحل تولید ورق نمای کامپوزیت آلومینیوم

ورق آلومینیوم کامپوزیت طی چهار مرحله تولید می شود:

 1. آماده سازی ورق کامپوزیت - ورق های یک شکل و یکدست از صفحات آلیاژ مرغوب آلومینیوم و یا منیزیم ساخته می شود که بوسیله استنلس روکش شده تا به آسانی و گرد و غبار و ناخالصی از روی سطح آن پاک شود، در ادامه خاصیت چسبندگی در ورق بوسیله نواری از جنس اکسید بر روی آن را شکل می گیرد.
 2. روکش کردن ورق کامپوزیت - روکش ضد حریق ورق کامپوزت در اتاقهای خالی از گرد و غبار انجام می شود و بوسیله تجهیزات دقیق روکش ضد حرارت با کیفیت بالا بر روی ورق پاشیده می شود.
 3. کامپوزیت کردن ورق - در این مرحله یک دست سازی ورق انجام می شود این کار درخط تولید اتوماتیک از طریق گرما روی کامپوزیت پانل را صاف و هموار کرده و استحکام آن را افزایش می دهد و دو پانل آلومینیومی از طریق چسبی قوی و محکم به یکدیگر متصل می شوند.
 4. نهایی سازی تولید ورق کامپوزیت - در این مرحله صیقل دهی به ورق کامپوزیت و تقسیم بندی پانل های کامپوزیت از لحاظ طول و عرض و قطر مطابق با استاندارد کارخانه تولید کننده ورق کامپوزیت صورت می گیرد.

هرگونه کپی برداری از مطالب و تصاویر این وبسایت بدون درج لینک مبدا پیگرد قانونی دارد.

بر روی تصاویر کلیک کنید تا با ابعاد کامل تصاویر را مشاهده کنید.


جهت مشاهده محصولات نرده استیل و حفاظ استیل مجموعه آکات استیل می توانید با کلیک بر روی آدرس وبسایت رسمی نرده و حفاظ آکات استیل وارد سایت شوید. لینک وبسایت کلیک کنید www.akat-steel.ir