نمای اسپایدر

نمای اسپایدر,نمای شیشه ای اسپایدر,قیمت شیشه اسپایدری

نمای اسپایدر یکی از زیبا ترن و مدرن ترین نماهای ساختمانی است که امروز در صنعت ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد. نمای اسپایدر داری سیستم های متنوع ای است که عبارتند از نمای اسپایدر کابلی, فین گلس, خرپا. شیشه به عنوان مهم ترین عامل در تعیین قیمت نمای اسپایدر نقش دارد و شیشه های به کار رفته در نمای اسپایدر باید از نوع سکوریت و لمینیت شده باشند تا در صورت بروز حادثه شیشه شکسته شده شکل خود را حفظ کند. نمای شیشه ای اسپایدر با توجه به نوع سازه پشتیبان و ابعاد شیشه قیمت های متفاوتی دارد. قیمت قطعی برای نمای اسپایدر تنها هنگامی قابل محاسبه است که شیشه اسپایدر ابتدا بر اساس شکل و ساختار ساختمان طراحی شود و در مرحله بعد با توجه به طرح نمای اسپایدر و شرایط مالی پروژه مناسب ترین سیستم پشتیبان نمای شیشه ای اسپایدر انتخاب شود و قیمت متریال به کار رفته در نمای اسپایدر تعیین گردد. spider glass façade

گروه آکات از آغاز با ساخت پنل شیشه ای در کارخانه شیشه سکوریت با بالاترین کیفیت و طراحی بزرگترین پروژه های نماسازی ساختمان و اجرای تخصصی نماهای شیشه ای اسپایدری با داشتن گروه های نصب ماهر و حرفه ای توانسته در جلب رضایت شما مشتریان محترم موفق باشد. استفاده از اتصالات و یراق آلات درجه یک در نمای شیشه ای، توسط گروه آکات در تمامی نمای شیشه ای اسپایدر که خود بدون واسطه اقدام به واردات آنها از معتبر ترین برند های مطرح کرده است و همچنین همکاری با بزرگ ترین تولید کننده شیشه سکوریت و لمینت در ایران تضمین کننده کیفیت بالای خدمات و محصولات ما است.

نمای اسپایدر شیشه ای

در معماری مدرن نمای شیشه‌ای اسپایدر، رواج زیادی پیدا کرده است. در نماهای شیشه ای قدیمی نصب پنل ها بدون فریم غیر قابل انجام بود اما با سیستم شیشه اسپایدری نمای بدون فریم به زیباترین شکل انجام می شود.
در نماهای قدیمی و کلاسیک شیشه‌ها بوسیله یک فریم و قاب به نمای ساختمان متصل می شدند، اما پیشرفت علم مهندسی سختمان دیگر نیازی به این کار نیست. شیشه اسپایدر بوسیله اتصالات عنکبوتی شکل و بدون نیاز به فریم خاصی نمای اصلی را پوشش می‌دهد.
کاربرد نما اسپایدر در معامری امروز بسیار با استقبال روبه رو شده است. در نما اسپایدر از اتصالات اسپایدری و شیشه لمینت استفاده می شود. هر اندازه از پنل شیشه با ابعاد بزرگ تر در نما اسپایدر به کار گرفته شود به روشنایی و یکدستی نما افزوده می شود.

در این صفحه محصولات نمای اسپایدر شیشه ای زیر شرح داده خواهد شد:

برای مشاهده تصاویر بیشتر مدل های نمای اسپایدر شیشه ای به انتهای این صفحه بروید

 • قیمت شیشه اسپایدر بر اساس متر مربع محاسبه می شود و اگر از شیشه لمینیت به جای شیشه سکوریت استفاده شود این قیمت افزایش خواهد یافت.

نمای اسپایدر شیشه ای

نمای اسپایدر چیست؟

نمای اسپایدر یکی از انواع نماهای شیشه ای ساختمانی است که به صورت شبکه ای از پنل های شیشه ای طراحی و اجرا می شود. نمای اسپایدر دارای سیستم ها متنوعی است که با توجه به کاربری ساختمان و محدودیت بودجه در اجرای نما از آنها استفاده می شود. علت اینکه این مدل نمای شیشه ای را اسپایدر یا عنکبوتی نامیده اند به دلیل شکل ظاهری نما و چیدمان سیستم های نگهدارنده پنل های شیشه ای و اتصالات استیل متصل کننده پنل های شیشه ای به شاسی و سازه پشتیان نمای اسپایدر است که شبیه به عنکبوت و تارهای عنکبوتی است. انواع نمای اسپایدر چیست؟ در پاسخ به این سئوال باید گفت سیستم های نمای اسپایدر فین گلس, نمای اسپایدر کابلی, نمای اسپایدر خرپا تقسیم می شود. نمای اسپایدر یکی از مقاوم ترین نماهای ساختمانی در برابر زلزله و طوفان است این مقاومت به دلیل معلق بودن پنل های شیشه ای در سازه نگهدارنده نما است. نمای اسپایدر ترکیب زیبای از شیشه و فلز است که سازه ای شیشه ای و یک پارچه را برای نمای ساختمان ایجاد می کند.

نمای شیشه اسپایدر - نمای اسپایدر شیشه ای

نمای شیشه اسپایدرکابلی که از ترکیب کابل های گالوانیز یا استیل که به صورت شبکه ای یا تور مانند که از اتصال بین یراق آلات چنگکی شکل اسپایدری با جام های شیشه و شاسی فلزی سازه شکل می گیرد. محاسبه دقیق سیستم پشتیبان این نوع نمای اسپایدر بسیار پیچیده می باشد. زیبای و مدرنی این مدل نمای شیشه ای اسپایدر آن را به عنوان یکی از خاص ترین نماهای شیشه ای مطرح کرده است. نمای شیشه ای اسپایدرفین گلس که از طریق ستون های شیشه ای چند لایه به ضخامت های 20 میلیمتر به بالا و یراق استیل اتصال دهنده این ستون های شیشه ای به سازه اصلی ساختمان و یراق آلات اسپایدری و پنل های شیشه ای ساخته می شود. ویژگی اصلی این مدل نمای اسپایدر ظرافت و نور دهی و شفافیت فوق العاده آن است. نمای شیشه ای اسپایدریخرپا یا استیلکه ساده ترین و در عین حال رایج ترین نوع نمای اسپایدری در ایران است از ترکیب سازه پشتیبان از جنس استیل و یا آهنی که به صورت ستون های عمودی از پروفیل یا لوله به همراه یراق اسپایدری و پنل های شیشه ای ساخته می شود.

نمای شیشه ای اسپایدر

معرفی سیستم های نمای شیشه ای اسپایدر

از قدیم تا امروز شیشه یک عنصر اصلی در طراحی ساختمان بوده است و زیبایی و ماندگاری یک ساختمان قدیمی یا جدید بسیار بستگی به استفاده درست و اصولی از شیشه در بخش های مختلف دارد. شیشه به عنوان یک متریال شفاف و زیبا برای اجرا در نمای ساختمان یک انتخاب جذاب و متمایز است. اما امروزه با تولید شیشه لمینت و استفاده از یراق آلات مقاوم در برابر پوسیدگی طراحی و ساخت یک پوسته مدرن و شفاف شیشه ای به زیبایی نماهای ساختمانی انجامیده است. نمای اسپایدر شیشه ای بر اساس نوع طراحی ظاهری نما و سازه اصلی ساختمان امکان نصب با شاسی و اسکلت نگهدارنده پوسته بیرونی شیشه ای نما را دارد که برای هر بودجه و پروژه ای یک گزینه مناسب ارائه کند. براین اساس نمای شیشه ای اسپایدر به سه دسته تقسیم می شود که هر کدام مزیت هایی دارد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

استفاده از نمای اسپایدر شیشه ای مزیت هایی دارد که عبارتنداز:

 • ساخت نمای شیشه با پنل های بزرگ
 • ایمنی و استحکام کم نظیر
 • واکنش مناسب در برابر زلزله و تکان های ساختمان
 • افزایش روشنایی طبیعی و عایق مناسب صدا

نمای اسپایدر سیستم کابلی cable truss system

نمای شیشه ای اسپایدر کابلی در عین انعطاف پذیری عالی از استحکام بالایی نیز یرخوردار است و ویژگی های مذکور امکان نصب ورقه های شیشه ای بسیار بلند را آسان می سازد کابل ها طوری طراحی شده اند که به لحاظ زیبایی شناسی کمترین اشکال را وارد می سازند.

نمای اسپایدر سیستم فین گلس point support glass finwalls

نمای شیشه ای سیستم فین گلس از ورق های شیشه ای که بر روی زمین تکیه و نصب می شوند یا اینکه معلق نصب می شوند و بهر گیری از بست های شیشه ای (fin) که ساخت ترکیبی دارند نمایی زیبا و تمیز را ارائه می دهند (fin) مذکور قابلیت نصب افقی و عمودی دارند سر (Austfix) فشار ناشی از خم شدن در گوشه های پنل شیشه ای را کاهش می دهد که این امر در نهایت به افزایش عمر پنل و به دنبال آن افزاش عمر نمای اسپایدر شیشه ای ساختمان می انجامد.

نمای اسپایدر شیشه ای

نمای اسپایدر سیستم خرپا نمای اسپایدر استیل metal frame facade

شیشه های اسپایدری به طور مستقیم به قاب های فلزی وصل شده اند. قاب ها ممکن است عمودی و یا افقی باشند و ساختار سقف را بپوشانند و یا نپوشانند و به هر صورت آنقدر استحکام دارند تا بتوانند وزن شیشه ها را به خوبی تحمل کنند. این سیستم یکی از ارزان ترین نماهای اسپایدر است و طراحی آن از سایر نماهای اسپایدری آسان تر است.

نمای اسپایدر شیشه ای چیست؟ این سیستم یک پوشش شیشه ای محافظ است با ظاهر شفاف و زیبا که یک دیواره امن و شیشه ای است و وظیفه ایجاد یک عایق جدا کننده در برابر سرما، گرما، باد و باران بین داخل ساختمان و محیط بیرون را دارد. برای نصب این نمای شیشه ای از اتصالات و قطعات اسپایدری استیل یا آلومینیوم استفاده می شود.
در نمای شیشه ای اسپایدر نور بیرونی نمای ساختمان افزایش می یابد و امکان استفاده از طیف وسیعی از شیشه های رنگی و شفاف در این نما وجود دارد.
طراحی اتصالات ای سیستم در نمای اسپایدر بسیار دقیق و زیبا انجام شده تا هماهنگی و نظم چشم نوازی را به تماشاگران به ارمغان آورد.
ایمنی در این نوع پوسته نما بسیار بالا است به اندازه ای که یراق آلات اسپایدری توان تحمل نیروی وارده از زلزله های تا 8 ریشتر را دارند..

ویژگی های نمای شیشه اسپایدر

 • سرعت بالای اجرای نمای اسپایدر
 • یک دست بودن نمای شیشه ای اسپایدر
 • شفافیت و نور دهی بالای نمای اسپایدر
 • مقاومت بالا در برابر زلزله و طوفان
 • زیبایی و مدرن بودن نمای اسپایدر

دیتایل شیشه اسپایدر

به جراعت می توان گفت که برآورد وزن سازه در نمای اسپایدر کاری به شدت دقیق و تخصصی است. ارائه دیتایل های شاسی کشی و همچنین نقشه های مدول بندی جام های شیشه ای باید با دقت فراوان انجام شود. درصورتی که در محاسبه انداره مدول بندی و ابعاد شیشه ها و فاصله سوراخ کاری شیشه ها اشتباهی رخ دهد و دیتایل های نمای اسپایدر دچار خطا شود خسارت بسیار سنگینی به روند اجرای نمای اسپایدر وارد می شد که به راحتی قابل جبران نیست.

نمای اسپایدر شیشه ای

روش اجرای نمای اسپایدر

روش کلی اجرای نمای اسپایدر در مجموعه مانند سایر نماهای شیشه ای است بدین صورت که در ابتدای کار نقشه بردار از محل اجرای نمای اسپایدر اندازه برداری کرده و پس آن ابعاد را به طراح نما داده در این مرحله طراح نمای اسپایدر با توجه به نوع شاسی نگهدارنده جام های شیشه ای و اسکلت اصلی ساختمان اقدام به طراحی نمای اسپایدر کرده و نقشه های زیر سازی و نقشه های جام های شیشه ای را به مسئول اجرای نما تحویل می دهد. در مرحله بعد تکنسین های مجری سازه نگهدارنده نما اقدام به ساخت این سازه کرده این سازه که همان استراکچر نام دارد می تواند از انواع فلزی مانند لوله و یا پروفیل استیل, آلومینیوم و آهنی باشد که به این سیستم خرپا می گویند و یا از سیم ها و کابل های استیل و گالوانیز استفاده شود که به این سستم کابلی می گویند و یا از جام های شیشه ای سکوریت و لمنیت شده به ضخامت 20 میلیمتر به بالا استفاده شود که به آن فین گلس می گویند. این مرحله مهم ترین قسمت اجرای نمای اسپایدر است از این بابت که سیستم پشتیبان نمای اسپایدر از چه متریال و چه نوع سیستمی باشد دقت اجرا و ساخت از اهمیت بالایی برخوردار است.

در تمام این مراحل مهندس ناظر سازه حضور داشته و با نظارت بر روند کار امکان بروز خطا را کاهش داده. پس از آن نقشه بردار بر اساس سازه پشتیبان ساخته شده مجددا اندازه برداری کرده تا با دقت بیشتری نقشه ساخت جام های شیشه ای به کارخانه داده شود. پس از آماده شدن شیشه های نمای اسپایدر و قرار دادن یراق آلات و اتصالات اسپایدری که همان چنگک های اسپایدری روتیل شکل که از جنس استیل ضد زنگ 316 می باشد در مکان مناسب خود اقدام به جای گذاری شیشه ها به وسیله این یراق آلات اسپایدری بر روی نمای ساختمان می شود. پس از نصب شیشه ها در محل خود فاصله بین شیشه ها را بوسیله چسب های مخصوص سیلیکونی پر کرده تا مانع نفوذ آب و محافظت بیشتر شیشه ها شود.

 1. در آغاز کارپس از پایان کف سازی لوله یا پروفیل استیل با ضخامت 2 سانتیمتر به سقف و کف ساختمان وصل می شود.
 2. اتصالات اسپایدر که به شکل حروف انگلیسی y , x هستند با روش جوشکاری آرگون به ستون های استیل متصل می شوند و ابعاد شیشه های اسپایدر با متر های دقیق لیزری برداشت می شود و به کارخانه تولید کننده شیشه ارسال می شود.
 3. شکافی با عرض و طول یکسان در بین شیشه ها اجرا می شود تا در زمان فشار وارده از جابه جایی سازه ساختمان هنگام زلزله پنل های شیشه ای به یکدیگر برخورد نکنند.
 4. شیشه‌های استفاده شده در اجر ای نمای شیشه‌ای اسپایدر ازنوع شیشه لمینت است که در ضخامت های مختلف استفاده می شود البته برای نماهای اسپایدر با ارتفاع کمتر از 4 متر می توان از شیشه سکوریت  نیز استفاده شود.

نمای اسپایدر شیشه ای

شیشه اسپایدری

مهم ترین عامل در تعیین قیمت نمای اسپایدر نوع شیشه بکار رفته در نما می باشد. انواع شیشه به کار رفته در نمای اسپایدر به شرح زیر می باشد. به دلیل تمرکز فشار خارجی بر روی نماهای اسپایدر به هیچ عنوان امکان استفاده از شیشه ساد وجود ندارد و حتما باید از شیشه سکریت استفاده نمود. در صورتی که ارتفاع نمای اسپایدر بیشتر از سه متر باشد باید از شیشه های سکوریت و لمینت استفاده شود. شیشه های دو جدار یکی دیگر از انواع شیشه هایی است که در نمای اسپایدر قابل استفاده است در تولید این شیشه ها از رینگ های آلومینیومی بین دو شیشه که مانع خروج گاز شده استفاده می شود. شیشه های کیرستالی برای نماهای اسپایدری استفاده می شود که به دنبال شفافیت بیشتر می باشند. ابعاد شیشه ای نمای اسپایدر بر اساس مدول بندی محاسبه شد توسط طراح معمولا حداکثر بین عرض 420 و طول 240 سانتیمتر می باشد. البته این ابعاد شیشه ها تقریبی بوده و برای هر پروژه نماسازی باید بر اساس نیاز طرح ابعاد دهی انجام گیرد. ضخامت شیشه اسپایدر بین 10 تا 12 میلیمتر می باشد.

گروه آکات، یکی از مطرح ترین مجریان این مدل نمای ساختمانی است که شیشه اسپایدر را با بالاترین استاندارد اجرا می کند. یراق آلات و اتصالات اسپایدر از استیل ضد زنگ است و به شکلی ساخته شده است هرگز با مشکل پوسیدگی مواجه نمی شود. نصب شیشه اسپایدر در نمای بیرونی ساختمان، با کمترین پروفیل عمودی و افقی انجام می شود و این به معنی افزایش دیواره های شیشه در تیجه وسعت دید است. ضخامت شیشه اسپایدر، که از نوع لمینت است بین 12 تا 20 مبلیمتر است. طراحان ساختمان و مهندسین معمار برای اجرای نمای شیشه به استفاده از اسپایدر توجه ویژه ای دارند زیرا این محصول کمترین مانع اضافی در بین شیشه ها ایجاد می کند و نمای یکدستی از شیشه به آنها عرضه می کند.

نمای اسپایدر شیشه ای
امروزه به ساخت نماهای شیشه‌ای با استفاده از این محصول روی آورده‌اند. چراکه در این نوع نما از هیچ قطعه اضافی به‌جز اتصالات اسپایدر استفاده نمی‌شود. 

 • شیشه اسپایدر از نوع مقاوم و به اصطلاح نشکن است و برای ایجاد یک عایق صوتی و حرارتی مناسب است.

از آنجا که نمای شیشه اسپایدر بسیار زیبا و مدرن است بیشتر در ساختمان های عمومی مانند فروشگاه های بزرگ، فرودگاه ها، سینماها و مراکز ادارات دولتی از نمای شیشه ای عنکبوتی استفاده می شود. نحوه اتصال شیشه اسپایدری به اسکلت نما بوسیله یراق آلات استیل عنکبوتی انجام می شود.

 • شیشه ها در این نما، با چند ویژگی تولید می شود، این شیشه ها تنها با یراق آلات اسپایدری از فولاد ضدزنگ در چند نقطه به هم وصل می شود. 

شیشه اسپایدر چیست؟

مهم ترین جز نمای اسپایدر شیشه است و اینکه شما می خواهید نما اسپایدر اجرا شده دارای چه خصوصیاتی از نظر عایق صدا, حرارت داشته باشد و یا در چه منطقه آب هایی زندگی می کنید می توانید از انواع شیشه های سکوریت و لمینت یا دو جداره و شفاف که با نام شیشه های کیریستالی نیز معروف هستند در مناطق که روز های ابری زیادی دارند استفاده کنید. و یا شیشه های مات و رنگی در مناطقی که روزهای آفتابی زیادی دارند استفاده کنید. علاوه بر این می توانید از شیشه های ضد ضربه و شیشه های ضد گلوله نیز استفاده کنید. لازم به ذکر است که به دلیل تمرکز فشارهای خارجی مانند باد و جاذبه بر روی نماهای شیشه ای اسپایدر به هیچ عنوان امکان استفاده از شیشه های ساد در نما وجود ندارد و حتما باید از شیشه های سکوریت و لمینیت شده با ضخامت حداقل 10 میلیمتر استفاده شود. اگر ارتفاع نمای اسپایدر از سه متر بلندتر باشد باید بدون تردید از شیشه های لمینت استفاده شود.

نمای اسپایدر شیشه ای

یراق آلات نمای اسپایدر

یراق آلات نمای اسپایدر از نوع استیل یا آهنی می باشد که مرغوب ترین نوع یراق آلات از نوع استیل 316 و در مرتبه پایین تر استیل 304 می باشد. یکی دیگر از مواردی که در قیمت یراق آلات نمای اسپایدر تعیین کننده است سیستم سازه نگهدارنده نمای اسپایدر است که بر این اساس یراق آلات اسپایدر سازه های فین گلس و کابلی از سایر یراق آلات گران تر است و شکل یراق آلات نمای اسپایدری به صورت X یا H می باشد. یراق آلات نمای اسپایدر با توجه به نوع سیستم اسکلت یا شاسی نمای اسپایدر از این بابت که نمای اسپایدر کابلی باشد یا فین گلس و خرپا شکل متفاوتی دارند. نام یراق آلان نمای اسپایدر عبارتند از Fitting و Routel و Tension Rodsو Strut Bar و Canopy Fitting.

قیمت نمای اسپایدر - قیمت نمای شیشه اسپایدر

قیمت نمای اسپایدر بر اساس متر مربع می باشد. در برآورد قیمت نمای اسپایدر نوع شیشه اسپایدر و سازه نگهدرانده شیشه ها کیفیت یراق آلات اسپایدری و ارتفاع نما تعیین کننده هستند. حدود قیمت برای نمای شیشه اسپایدر برای شیشه های سکریت با ضخامت 10 تا 12 میلیمتر بین 400 هزار تومان تا 500 هزار تومان می باشد و قیمت نمای شیشه ای اسپایدر برای ضخامت های بالاتر و شیشه های سکریت و لمینت شده بین 600 هزار تومان تا 800 هزار تومان است. البته اگر قیمت سازه نگهدرانده شیشه های نمای اسپایدر را با هم مقایسه کنیم نمای اسپایدر فین گلس از دیگر نماهای شیشه ای اسپایدر یعنی نمای اسپایدر استیل و کابلی گرانتر است.

نمای اسپایدر شیشه ای یک سیستم تمام شیشه ای پیشرفته است که هزینه آن بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. برای همین امکان تعیین قطعی قیمت شیشه اسپایدر بدون مشخص شدن ظاهر و ساختار کلی نمای ساختمان و کیفیت اجزا و قطعات آن وجود ندارد. این کار پس از طراحی کلی نما و اطلاع از میزان بودجه در نظر گرفته و تعیین سیستم اجرای نما اسپایدر مشخص می شود.
در واقع قیمت نمای اسپایدر یا به طور کلی قیمت اسپایدر به اندازه بسیار زیادی به کیفیت اتصالات و یراق آلات نگاه دارنده شیشه بستگی دارد.
شیشه به کار رفته در نمای اسپایدر یه عامل مهم در محاسبه هر متر مربع قیمت نمای اسپایدر است. اگر شیشه انتخابی شما لمینت باشد قیمت نمای اسپایدر هزینه بالاتری خواهد داشت که بر اساس ابعاد پنل های شیشه ای، رنگ شیشه ها قیمت شیشه اسپایدر متفاوت خواهد بود. 

 • نوع سازه نمای اسپایدر د مدل یراق آلات تاثیر می گذارد برای مثال قیمت اسپایدر نمای فین گلس از مدل های دیگر نما سپایدر گرانتر است.

نمای اسپایدر شیشه ای

قیمت اجرای نمای اسپایدر

در نحوه بر آورد قیمت اجرای نمای اسپایدر مواردی چون نوع و کیفیت شیشه به کار رفته در نمای ساختمان از نظر سکریت یا لمینت و تک جداره یا دو جداره بودن و ابعاد شیشه ها و ضخامت شیشه ها و همچنین کیفیت یراق آلات اسپایدری از این لحاظ که ساخت کدام کارخانه و برندی هستند و چند شاخه بودن یراق آلات اسپایدری و از همه مهمتر در ساخت سازه پشتیبان نمای اسپایدر از چه متریالی و چه نوع سیستمی استفاده شده باشد تاثیر گذار هستند. قیمت نمای اسپایدر بین 3500000 ریال تا 14000000 ریال می باشد. برنده ها معروف تولید کننده اتصالات و یراق آلات نمای اسپایدر که در ایران بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از : ONLY-SMP-KINGLONG-DONGGE

مطلب مفید این صفحه را مشاهده کنید: نرده شیشه ای

هرگونه کپی برداری از مطالب و تصاویر این وبسایت بدون درج لینک مبدا پیگرد قانونی دارد.

بر روی تصاویر کلیک کنید تا با ابعاد کامل تصاویر را مشاهده کنید.


جهت مشاهده محصولات نرده استیل و حفاظ استیل مجموعه آکات استیل می توانید با کلیک بر روی آدرس وبسایت رسمی نرده و حفاظ آکات استیل وارد سایت شوید. لینک وبسایت کلیک کنید www.akat-steel.ir

قیمت نمای اسپایدر شیشه ای
قیمت نمای اسپایدر شیشه ای
قیمت نمای اسپایدر شیشه ای
قیمت نمای اسپایدر شیشه ای
قیمت نمای اسپایدر شیشه ای
قیمت نمای اسپایدر شیشه ای
نمای اسپایدرنمای اسپایدرآکاتakat-24نمای اسپایدر چیست؟ انواع بهترین نمای شیشه ای اسپایدر چه خصوصیتی دارد و مناسب ترین قیمت نمای اسپایدر شیشه ای در سایت آکات.