شیشه سکوریت

شیشه سکوریت,قیمت شیشه سکوریت

شیشه سکوریت یک محصول تقویت شده است که نسبت به شیشه های معمولی ۸ برابر قویتر است و در مقابل ضربه شدید مقاوم بوده و در صورت شکستن به ذرات بسیار ریز و کوچک تبدیل می‌شود که خطرات لبه های تیز شیشه های شکسته معمولی را نداشته و ایمنی جانی افراد را به خطر نمی اندازد. شیشه سکوریت به دلیل همین خاصیت ایمنی در فضا ها استفاده می شود که تردد انسانها در آنها زیاد باشد مانند نمای خارجی ساختمان ها و پنجره ها و در پا و فضای داخل ساختمان. شیشه سکوریت در اندازه های بزرگ استفاده می‌شود و می‌تواند به صورت شیشه چند جداره یا در تولید شیشه های لمینت استفاده شود.

شیشه سکوریت به دلیل روند ساخت متفاوت و دقیقی که دارد مقاومت ۴ برابری در مقابل شیشه های معمولی دارد در نتیجه بر اثر ضربه بسیار بسیار شدید به تکه های فوق العاده ریزی تبدیل می‌شود که فاقد لبه های تیز و خطرناک بوده و آسیبی نمی‌رساند پیشنهاد می‌شود از شیشه سکوریت در نماهای خارجی ساختمان و فضای داخلی و مکان‌هایی که از شیشه در مساحت زیاد استفاده می شود بهره گرفت شیشه های به کار رفته در این مکان‌ها لمینت شده و یا تک جداره می باشد. وسعت کاربرد شیشه سکوریت زیاد است و تنها محدود به موارد ساختمان می شود برای مثال انواع لوازم خانگی مانند یخچال، اجاق گاز، شیشه های طرفین و عقب اتومبیل ها در گوشی های هوشمند به عنوان صفحه محافظ یکی از موارد پرکاربرد استفاده از شیشه سکوریت در درب های ورودی درگاه‌ها آسانسور و نرده شیشه ای در را پله ها و پنجره های درب کشویی است.

در این صفحه محصولات شیشه سکوریت موارد زیر شرح داده خواهد شد:

 • سکوریت کردن شیشه
 • ساخت شیشه سکوریت
 • قیمت شیشه سکوریت
 • ابعاد شیشه سکوریت

برای مشاهده تصاویر بیشتر مدل های شیشه سکوریت به انتهای این صفحه بروید

روند ساخت شیشه سکوریت از قرار زیر است:

 • ابتدا شیشه ها را با دستگاه های مخصوص شسته و از هرگونه لک و گرد و غبار پاک می‌کنند.
 • در مرحله بعد شیشه های کاملاً تمیز و البته عاری از خش را به داخل کوره های مخصوص موسوم به برزیل وارد می کنند.
 • المنت های قدرتمند داخل کوره حرارت ۷۰۰ درجه سانتیگراد ای را به شیشه ها منتقل می کنند.
 • برای برطرف کردن هرگونه قوصی حتی در حد بسیار جزئی سرامیک های متحرک در داخل کوره تعبیه شده که شیشه را مدام به عقب و جلو حرکت می دهد تا آن را در معرض حرارت به صورت یکنواخت قرارداد.
 • در مرحله بعد بادبزن های خاصی که با سرعت مناسب از قبل تعیین شده به درون کوره هدایت می‌شود تا شیشه را به دمای معمول برساند.

 تمام این عملیات به سرعت و در عرض چند ثانیه صورت می‌گیرد به عبارت دیگر شیشه بسیار داغ در مقابل شوک حرارتی قرار می‌گیرد و با فاصله چند ثانیه خونک می شود و همین امر باعث ایجاد مقاومت بسیار بالا در شیشه می شود. تا حدی که این مقاومت در بعضی موارد به ۷ برابری شیشه خام نیز می رسد. شیشه های سکوریت ضخامتی میان ۴ میلیمتر تا ۲۰ میلیمتر را دارند و در ابعادی میان 3000 میلیمتر تا 55000 نیز تولید می شوند. علاوه بر آن گستره رنگی متنوع ای برای آن تعبیه شده است از جمله این رنگها عبارتندا از سفید، برفی، آبی، دودی و البته باید به این نکته اشاره شود بسته به شکل ظاهری و شیشه کوره های متفاوتی را باید برای تولید آن به کار گرفت این کوره ها تحت نام‌های حوض ایتال یا افقی و ریکال یا عمودی شناخته می شود.

کاربردهای شیشه سکوریت

 • استفاده در شیشه های درب و عقب اتومبیل.
 • در لوازم آشپزخانه از قبیل گاز خوراک پزی و هود هوا کش.
 • استفاده در تمام اجزای اصلی ساختمان به صورت شیشه چند جداره یا لمینت شده شیشه سکوریت درب و پنجره های ساده یا یو پی وی سی، بالکن های شیشه ای و نرده های راه پله، درب های ورودی ساختمان ها و انواع پارتیشن.
 • در صنعت تجهیزات الکترونیکی مانند گوشی های تلفن همراه.

شیشه سکوریت

شیشه های سکوریت در ضخامت های مختلف برای کاربردهای متنوع شده و تولید می شود.
شیشه سکوریت در ضخامت ۴ میلیمتر یکی از رایج ترین و پرکاربردترین نوع شیشه سکوریت ویژگی‌های به شرح زیر دارد:

 1. وزن شیشه های سکوریت با ضخامت ۴ میلیمتر بسیار کم بوده و در عین حال از استحکام مناسبی برای تحمل فشار و ضربه دارد.
 2. وضوح و روشنایی این شیشه بسیار بالا است.
 3. در صورت شکسته شدن شیشه سکوریت با این ضخامت صدمات جانی کمتری به دلیل قطعات کوچک وارد میشود.
 4. قیمت و هزینه ای که برای این شیشه باید بسیار کمتر از انواع دیگر شیشه است.

سکوریت کردن شیشه:
 اکثر افراد تصور می کنند که شیشه مترادف است با یک ماده ضعیف و شکننده اما با پیشرفت علم امروزه این مورد دیگر وجود ندارد و شیشه ها با توان بالا در برابر ضربه و فشار ساخته می شود. شیشه سکوریت در یک روند مهندسی و علمی دقیق می خوام به شیشه سکوریت نشکن تبدیل می شود. روش ساخت شیشه سکوریت به این ترتیب است که در آغاز کار شیشه های ساده و خام را در کوره های ویژه هوریزنتال و تا دمای ۸۰۰ درجه سانتیگراد با آنها گرما می دهند سپس بدون هیچ تأخیری شیشه‌های گرم شده را کاهش دمای شدید داده تا دمای خارجی شیشه پایین آمده  شیشه همچنان گرم باشد. انجام این مراحل باعث تبدیل شدن شیشه ساده به یک شیشه سکوریت تقویت شده میشود. در تمام مراحل تولید شیشه سکوریت دستگاه مکانیزه وظیفه انجام فرایند افزایش دما و کاهش آن را عهده دارند.
 مراحل ساخت یک شیشه سکوریت استاندارد عبارت است از:

تمیز کردن شیشه ها با دستگاه شستشوی شیشه.

 1. افزایش گرمای داخل کوره تا دمای ۸۰۰ درجه به وسیله المنت های ویژه.
 2. انتقال شیشه های پاکیزه شده به داخل کوره های هورزینال.
 3. در زمانی که شیشه ها در داخل کوره قرار داده شده‌اند حرکت افقی شیشه در داخل کوره به وسیله غلتک های سرامیکی انجام می‌شود تا در صد خطای قوس و موج دار شدن شیشه کاهش یابد.
 4. ورود دستگاه کاهش دما به داخل کوره و دمیدن باد برای پایین آوردن دمای روی شیشه.

شیشه سکوریت

تمام مراحل که شرح داده شد در کمتر از چند ثانیه توسط دستگاه های پیشرفته و با اندازه گیری دقیق انجام میشود. شیشه سکوریت در صورت شکستن به ذرات بسیار کوچک تبدیل می شود که خطری برای کسی ندارد. شیشه سکوریت در ضخامت های ۴ الی ۱۸ میلیمتر تولید می شود، بزرگترین ابعاد تولید شده شیشه سکوریت در اندازه ۳۰۰ سانتیمتر عرض ۵۰۰ سانتی متر است. شیشه سکوریت می تواند تغییرات دمای گرم تا ۲۵۰ درجه سانتیگراد بالای صفر و تا ۹۰۰ درجه زیر صفر را بدون هیچ مشکلی پشت سر بگذارد و شکل اولیه خود را حفظ کند.

رنگ بندی شیشه سکوریت به ترتیب زیر عبارت است از:

 • شیشه شفاف یا سفید
 • شیشه مشکی یا دودی
 • شیشه آبی
 • شیشه سبز
 • شیشه نقره ای

شیشه سکوریت

لیست قیمت شیشه سکوریت:
برآورده تعیین قیمت شیشه سکوریت به عواملی بستگی دارد که به شرح زیر عبارتند از:

 • جنس شیشه از نظر بلوک ساده، کلیر، سوپر کلیر، کریستالی.
 • ابعاد و ضخامت شیشه.
 • روش ساخت شیشه سکوریت نوع کوره حرارتی.
 • لول یا دیاموند شیشه از لحاظ براق یا مات بودن.

 لیست قیمت درب های شیشه ای سکوریت:
 برای تعیین قیمت درب سکوریت باید ابتدا محل نصب درب اندازه برداری شود سپس مدل و نوع یراق آلات درب سکوریت مشخص شود. پس از آن که نوع شیشه سکوریت و ضخامت آن تعیین شد مبنای قیمت درب سکوریت بر اساس مترمربع تعیین می شود. برای اطلاع از قیمت دقیق درب سکوریت می توانید با کارشناسان ما در واحد فروش تماس.
 انواع ساخت شیشه سکوریت:
 شیشه در چند نوع تولید می شود که به دو دسته اصلی شیشه نشکن یا ضد ضربه و شیشه لمینت یا شیشه دولایه تقسیم می شود.  انواع شیشه سکوریت بر اساس کاربرد مورد نیاز در صنایع مختلف با ضخامت های تولید می شود. شیشه سکوریت در تولید شیشه های ایمن لمینت کاربرد اصلی را دارد. انواع شیشه سکوریت نشکن با ضخامت های مختلف تولید می شود.

شیشه سکوریت
 ابعاد و ضخامت های استاندارد شیشه سکوریت:
 شیشه سکوریت در ضخامت های مشخص تولید می شود. هر اندازه ضخامت شیشه سکوریت بیشتر باشد و ایمنی آن افزایش می یابد. ضخامت شیشه سکوریت در تعیین نوع کاربری آن بسیار مهم است. ضخامت شیشه سکوریت بین ۴ تا ۱۸ میلیمتر است. شیشه سکوریت که در صنایع مختلف بیشترین کاربرد را دارد ضخامت بین ۸ الی ۱۰ میلیمتر دارد. شیشه سکوریت با ضخامت های بالاتر از ۱۲ میلی متر برای استفاده در صنعت لوازم خانگی مانند لوازم گرمایشی بخاری و شومینه کاربرد دارد.شیشه سکوریت ۱۰ میلیمتر برای ساخت درب و پنجره های ساده و چند جداره و انواع پارتیشن شیشه ای کاربرد دارد.
 مشخصات شیشه سکوریت:

 • در صورت شکستن شیشه سکوریت در هر ۲۰ سانتی متر به ۱۴۰ تکه های کوچک تقسیم می شود.
 • شیشه سکوریت دمای ۳۶۰ درجه را به مدت زمان ۳۰ دقیقه می تواند تحمل کند.
 • کمترین میزان قوس و تاب در شیشه سکوریت.
 • توان تحمل فشار وزنی تا ۱۴۰ کیلوگرم در هر بیست سانتی متر مربع.
 • سطح صاف و یکدست شیشه سکوریت.
 • ثابت ماندن رنگ شیشه سکوریت.

شیشه سکوریت

چگونه بهترین خرید شیشه سکوریت را داشته باشیم:
تهیه یک شیشه سکوریت استاندارد تنها از تولید کننده معتبر انجام می شود. شیشه سکوریت در صنایع مختلف هر روز افزایش می یابد و به همین دلیل برای اطلاع از کیفیت و استاندارد های تولید شیشه سکوریت می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مواردی که در تعیین قیمت شیشه سکوریت تاثیرگذار است:

 1. درصورت درخواست طرح سندبلاست بر روی شیشه سکوریت قیمت نهایی ساخت این محصول افزایش می یابد.
 2. کیفیت اتصالات و یراق آلات شیشه سکوریت.
 3. ضخامت شیشه سکوریت در قیمت شیشه سکوریت تعیین‌کننده است. مورد مهم دیگری که در قیمت شیشه سکوریت تاثیرگذار است ابعاد جامهای شیشه و رنگ شیشه است هر اندازه ضخامت شیشه سکوریت افزایش یابد هزینه ساختمان نیز بیشتر می‌شود.
 4. مورد دیگری که در قیمت شیشه سکوریت تاثیرگذار است ابعاد پنل های شیشه و رنگ آن می باشد.

تشخیص کیفیت شیشه سکوریت:
برای اینکه بتوانیم شیشه سکوریت با کیفیت را از جنس بی کیفیت در تشخیص دهیم باید به موارد زیر دقت کنید.

 • شیشه حتماً استاندارد ملی ایران را داشته باشد.
 • اگر از روبرو شیشه را بررسی می کنید هیچ موجود در آن نباشد.
 • لبه های شیشه پریدگی نداشته باشد.
 • کناره های شیشه دیاموند شده باشد.
 • در شیشه قوس زیادی دیده نشود.
 • اگر شیشه بشکند به اجزای بسیار ریز تبدیل شود.

شیشه سکوریت با یک اصول استاندارد در کارخانه های مجهز تولید می شود. از مواد اولیه مرغوب تولید می شود و  بهترین نوع شیشه سکوریت سطح صاف و یکدست دارد و کمترین قوسی در آن دیده نمی شود.

مطلب مفید این صفحه را مشاهده کنید: نرده شیشه ای

هرگونه کپی برداری از مطالب و تصاویر این وبسایت بدون درج لینک مبدا پیگرد قانونی دارد.

بر روی تصاویر کلیک کنید تا با ابعاد کامل تصاویر را مشاهده کنید.


جهت مشاهده محصولات نرده استیل و حفاظ استیل مجموعه آکات استیل می توانید با کلیک بر روی آدرس وبسایت رسمی نرده و حفاظ آکات استیل وارد سایت شوید. لینک وبسایت کلیک کنید www.akat-steel.ir


شیشه سکوریتشیشه سکوریتآکاتakat-25