شیشه مات

۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
4.9
شیشه مات

شیشه از دیرباز به یکی از محصولات جدایی ناپذیر زندگی بشر تبدیل شده است . مصارف گسترده ای اعم از خانگی صنعتی دارد و در انداره ها و کاربردها و اشکال گوناگونی تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ بندی های متنوعی دارد و از همه مهمتر اینکه به منظور هماهنگی با کاربرد خود به روش ها و تکنولوژی های گوناگونی تولید و عرضه می شود. یکی از این نمونه ها شیشه های مرتبط با نرده های شیشه ای و یا راه پله شیشه ای می باشد که باید به صورت نشکن تولید شود. این دست از شیشه ها را سکوریت و لمینت می نامند که هرکدام را می توان در دسته مات و یا شفاف عرضه کرد. شیشه مات به لحاظ کاربرد و محبوبیت بسیار شایع است و طرفداران پرو پا قرص خود را دارد.

انواع شیشه مات

شیشه مات در انواع متنوعی عرضه می شود که نمونه هایی از آن در زیر آورده شده است:

  • شیشه مات چند لایه
  • شیشه مات ایمنی
  • شیشه مات تخت
  • شیشه مات رنگی
  • شیشه مات دو جداره
  • شیشه مات ضد گلوله
  • شیشه مات خم
  • شیشه مات سکوریت
  • شیشه مات ضد حرارت

یکی از مزایای خاص شیشه های مات سکوریت و نشکن مورد استفاده در ساختمان ها این است که می توان آنها را با لوگو و یا آرم شرکت و ..... ترکیب کرد. به عبارت دیگر می توان لوگو را روی شیشه پیاده کرد . به این محصول سندپلاست گفته می شود. آنچه باید در اینجا ذکر کرد این است که روش مات و یا نیمه مات کردن شیشه ها می تواند متفاوت باشد و به این ترتیب شیشه های مات متفاوتی را تولید کرد.

شیشه مات

در هر حال شیشه های نشکن مات می توانند در مقابل فشار مقاومت داشته باشند و درصورت اعمال فشار بیش از اندازه و غیر معقول به اندازه های کوچکی تبدیل می شود که کمترین خطر جانی را در پی داشته باشد. صنعت ساختمان در همکاری با تولیدکنندگان شیشه تغییرات را به روزی را در روند تولید آن اعمال می کنند و محصولات جدیدی را به بازار عرضه کرده اند که از آن جمله می توان به شیشه های هوشمند کنترل کننده گرما و سرما اشاره کرد. همچنین شیشه هایی که به کمک نیروی الکتریکی گرم می شوند و یا شیشه های خود پاک کن، شیشه های مانع تجمع بار الکتریکی و شیشه های تزیینی اشاره کرد. شیشه های اسید شور شده و شیشه ساتینا نیز از دیگر انواع می باشد.

کاربرد شیشه مات

این محصول بسته به روش تولید آن در زمینه های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله در صنعت ساختمان سازی، مصارف پزشکی و آزمایشگاهی و بیمارستانی و همچنین در برخی پنجره های منازل. به طور کلی از شیشه مات در مکان هایی که نمیخواهیم دید به بیرون و یا به درون داشته باشیم مورد استفاده قرار می گیرد و به نوعی بر حریم شخصی افراد تاکید می کند. اتاق های کنفرانس در ادارات و شرکت ها، داخل منازل و ساختمان ها، اتاق های مالی و سرویس های بهداشتی و ..... از این دست می باشد. می توان با روش های گوناگونی طرح های متنوعی را روی شیشه های مات ایجادکرد . چند نمونه را آورده ایم: نقره کوبی و یا طلا کوبی رو شیشه، سندپلاست کردن، تراش روی شیشه و اسید کاری و  رنگ آمیزی روی شیشه و ..... .

شیشه مات

شیشه مات دکوراتیو

شیشه مات دکوراتیو محصولی برجسته و منحصر به فرد می باشد. این محصول در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و می توان آن را به سند پلاست مجهز کرد. خود این شیشه دارای انواع متنوعی می باشد و با فناوری پیشرفته ای تولید می شود.

شیشه مات برفی

آنچه درمورد این شیشه ها باید ذکر شود این است که شیشه مات برفی به لحاظ امنیت مانند شیشه های نشکن عمل نمی کند و تنها برای محو کردن و یا مات کردن نمای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. پس می توان گفت که این دست از شیشه ها شکننده هستند. سطح شیشه به واسطه روند تولید آن یکدست و یکنواخت نیست. به لحاظ طرح تنوع چندانی ندارد. با توجه به ویژگی هایی که در مورد آن ذکر شده این محصول قیمت بالایی ندارد.

شیشه مات

شیشه مات برای درب و پنجره

کاربردهای شیشه مات در محیط خانه و دفتر کار واقعاً بی حد و حصر است و نقشی اساسی در ایجاد فضای آرامش دارد. از نظر ایمنی و مقاومت بسیار بالا ، این پنجره های شیشه ای مات گزینه ای مناسب برای هر مکان تجاری و مسکونی هستند. شیشه های مات موجود در اندازه ها و شکل های سفارشی می توانند به انتقال یک منطقه زندگی معمولی به یک مکان فوق العاده و زیبا از نظر زیبایی کمک کنند. شیشه مات به صاحب خانه کمک می کند تا سطح شفافیت مطلوب را بدست آورد و از ایمنی و حریم خانواده محافظت کند. شیشه مات همچنین یک انتخاب عالی برای پنجره ها و درب های دفتر است و به طور گسترده ای در اتاق جلسات و مکان های کنفرانس که حریم کاری از اهمیت بالایی برخوردار است استفاده می شود.

درب شیشه ای مات

درب ها و محفظه های دوش معمولاً از بافت شیشه مات ساخته می شوند زیرا جذابیت زیبایی آنها کاملاً مطابق با نیازهای طراحی مدرن است. خاصیت خارق العاده عایق صدا شیشه محیطی آرام ایجاد می کند و ظاهر شیشه مات به دستیابی به سطح حریم خصوصی لازم کمک می کند. آکات جدیدترین مجموعه شیشه دوش مات بدون فریم را ارائه می دهد که به طور خاص برای بالا بردن سطح کلاس و ظرافت سرویس بهداشتی ساخته شده است. روندهای شگفت انگیز بی شماری در طراحی وجود دارد که کاملاً با درب شیشه ای مات مدرن مطابقت دارد و مطمئناً مورد توجه علاقه مندان به طراحی معاصر قرار گرفته است.

شیشه مات

نرده راه پله با شیشه مات

در دنیای امروز طراحی عجیب و غریب ، مفهوم راه پله تکامل یافته است و اکنون هر دو عملکرد و ظاهر زیبایی از اهمیت یکسانی برخوردار هستند. راه پله مدرن با شیشه ای مبهم و نیمه شفاف افزودنی فوق العاده ای برای خانه های شیک و محیط کار حرفه ای است. ظاهر نجابت و ظرافت بی نظیر راه پله را پر جنب و جوش و سرزنده می کند. استفاده از یک شیشه معمولی نتواند همان سطح کلاس را ایجاد کند و شیشه مبهم به طور گسترده ای در پلکان مدرن فلز و مواد دیگر استفاده می شود. شیشه مات هنگام بالا رفتن یا پایین آمدن از پله ها به ایجاد احساس امنیت و محافظت کمک می کند.

قیمت شیشه مات

عوامل گوناگونی در تعیین قیمت شیشه های مات موثر هستند. نحوه و تکنولوژی تولید ، نوع کاربرد ، ابعاد متراژ و ضخامت شیشه، یک و یا چند جداره بودن ، نشکن بودن و نبودن آن در تعیین قیمت نقش ایفا می کنند.

مطلب مفید این صفحه را مشاهده کنید: نرده شیشه ای

هرگونه کپی برداری از مطالب و تصاویر این وبسایت بدون درج لینک مبدا پیگرد قانونی دارد.

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :