قیمت قرنیز استیل | قزنیز استیل

در معماری قرنیز استیل یک نوار افقی باریک تزئینی است که در پایین یا وسط دیوار های داخلی و بیرونی ساختمان یا در دور تا دور ستون ها نصب می شود. قرنیز استیل برای محافظت از پوشش رنگ یا کاغذ دیواری اجرا شده بر روی دیواره ها و ستون های دخالی در برابر برخورد اجسام به آنها و جلوگیری از نفوذ رطوبت کف ساختمان به پایین دیواره ها نصب می شود. اما قرنیز استیل باعث زیبا تر شدن نمای پوسته بیرونی دیوار ها جدا کننده اتاق ها نیز می شود و تصویری مدرن و امروزی به دکوراسیون داخلی ساختمان می بخشد.

قرنیز استیل انواع مختلفی دارد که با توجه به دکوراسیون داخلی ساختمان و نمای خارجی آن و رنگ دیوار ها و مدل کف پوش ساختمان و در کل کاربری بنا از آنها استفاده می شود. در گذشته قرنیز ها از جنس چوب، سنگ یا مواد مصنوغی مانند پی وی سی بودند که مشکلات زیادی داشتند که می توان به مواردی مانند تغییر رنگ، مقاومت پایین در برابر رطوبت و شکسته شدن آنها در برخورد با اجسام سنگین اشاره کرد. با پشرفت صنایع فولادی و ساخت استنلس استیل ضد زنگ نسل جدیدی از قرنیزهای صنعتی و تزئینی ساخته شد که به نام قرنیز استیل معروف است. استفاده از قرنیز استیل در هر ساختمان و مکانی بدون هیچ محدودیتی امکان پذیر است. از قرنیز استیل می توان برای پوشش پایین دیوار های داخلی یا بیرونی ساختمان استفاده کرد. قرنیز استیل مزیت هایی دارد که مشکلات قرنیز های قدیمی را نداشته و دوام آن برای همیشه تضمین شده است. 

در این صفحه محصولات قرنیز استیل موارد زیر شرح داده خواهد شد:

برای مشاهده تصاویر بیشتر مدل های قرنیز استیل به انتهای این صفحه بروید

ویژگی های قرنیز استیل:

 • قرنیز استیل ماندگار رنگ و مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد.
 • قرنیز استیل هرگز زنگ نخواهد زد.
 • نصب قرنیز استیل به سرعت انجام می شود.
 • تنوع طرح و ابعاد قرنیز استیل زیاد است.
 • مقاومت بالایی در برابر ضربه دارد.
 • قرنیز استیل مانند قرنیز های سنگی نمی شکند.

قرنیز استیل

قرنیز استیل با استفاده از ورق استیل ضد زنگ با تنوع طرح و رنگ بدون هیچ محدودیتی در ابغاد متنوع ساخته و اجرا می شود.شرکت آکات به عنوان اولین و بزرگترین واخد صنعتی تولید کننده قرنیز استیل و با سابقه دو ده فعالیت در صنعت ساختمان کشور به شما خریدارن محترم این اطمینان را می دهد محصول قرنیز استیل آکات از با کیفیت ترین ورق های استیل تولید می شود و توسط تکنسین های ماهر و با تجربه ما با توجه به نظر و درخواست شما نصب می شود.

قیمت قرنیز استیل

مبنای قیمت قریز استیل بر اساس متر طول مجاسبه می شود. در تعیین قیمت قرنیز استیل مواردی موثر هستند که در ادامه به آنها اشاره می شود. آنچه باید به آن توجه داشت ای است که شاید در نگاه اول قیمت قرنیز استیل نسبت به قرنیز های قدیمی گرانتر باشد اما دوام و ماندگاری آن در طول زمان نسبت به قرنیزهای کلاسیک بیشتر است و این امکان را دارد که بر روی هر سطح با ابعاد مختلف اجرا شود. در نتیجه هزینه پرداخت شده برای خرید قرنیز استیل کاملا منطقی و مقرون به صرفه است.

عواملی که بر قیمت فرنیز استیل موثر است عبارتند از:

 • متراژ کار و میزان پرتی متریال
 • ارتفاع و لبه خم کاری قرنیز
 • نوع زیر سازی قرنیز
 • کیفیت و رنگ و طرح روی ورق استیل قرنیز

انواع قرنیز استیل

این محصول به وسیله برش و خم کاری ورق های استیل در ابعاد مشخص ساخته می شود. قرنیز استیل به دلیل داشتن طیف رنگ بندی متنوع در وروق های تزئینی استیل می تواند با توجه به طراحی داخلی دکوراسیون شما تولید و نصب شود. انواع قرنیز استیل به چهار دسته تقسیم می شود که عبارتند از:

 1. قرنیز استیل با ورق کرومی براق
 2. قرنیز استیل با ورق کرمی خش دار (مات)
 3. قرنیز استیل با ورق طلایی
 4. قرنیز استیل با ورق طرح دار

ابعاد قرنیز استیل به صورت استاندارد در جدول زیر درج شده است.

جدول ابعاد قرنیز استیل
ارتفاعلبه خم شدهطول
6 سانتمتر1/5 سانتمتر600 سانتمتر
10 سانتمتر2 سانتمتر600 سانتمتر
12 سانتمتر2/5 سانتمتر300 سانتمتر

الیته باید به این نکته توجه داشت ساخت قرنیز استیل با ابعاد اختصاصی متناسب با هر پروژه ای امکان پذیر است و گروه آکات از این بابت هیچ محدودیتی ندارد. البته طول قرنیزه استیل بسته به نوع ورق انتخابی بین 3 متر تا 6 متر است.

قرنیز استیل

مراحل اجرای قرنیز استیل

اولین قدم در انجام یک پروژه موفق قرنیز استیل اعزام کارشناس نصب به محل پروژه و بررسی دیواره ها و اندازه برداری طول دیواره محل نصب قرنیز است. پس از انجام مقدمات کار نوبت به انتخاب ابعاد ارتفاع قرنیز و میزان تو رفتگی یا بیرون امدگی قرنیز از دیوار است تا بر اساس آن انداره لبه خم ورق استیل مشخص شود. بعد از آنکه این موارد با هماهنگی خریدار مشخص شد نوبت به انتخاب نوع زیر سازی قرنیز استیل است. معمولا از دو نوع زیرسازی برای اجرای قرنیز استیل استفاده می شود که با توجه به محل نصب قرنیز و میزان رطوبت محیط داخل ساختمان از زیرسازی mdf یا pvc استفاده می شود. در مرجله اجرایی اکیپ نصب قرنیز استیل اقدام به جاسازی زیرسازی کار کرده و پس از آن ابعاد نهایی خم کاری و برش کاری قرنیز استیل را برداشت کرده و ان راه به واحد تولید قرنیز اطلاع می دهد. در آخر پس از آماده شدن قرنیز ها اقدام به نصب آنها بر روی زیرسازی پنل های طولی mdf یا pvc می کنند.

مطلب مفید مطالع کنید: حفاظ استیل

هرگونه کپی برداری از مطالب و تصاویر این وبسایت بدون درج لینک مبدا پیگرد قانونی دارد.

بر روی تصاویر کلیک کنید تا با ابعاد کامل تصاویر را مشاهده کنید.


جهت مشاهده محصولات نرده استیل و حفاظ استیل مجموعه آکات استیل می توانید با کلیک بر روی آدرس وبسایت رسمی نرده و حفاظ آکات استیل وارد سایت شوید. لینک وبسایت کلیک کنید www.akat-steel.ir


قیمت قرنیز استیل | قزنیز استیلقیمت قرنیز استیل | قزنیز استیلآکاتakat-34