پله اسپیرال

پله اسپیرال یا مارپیچ راه پله های قوسی شکل هستند که طبقات مختلف ساختمان را به یکدیگر وصل می کنند. این نوع از راه پله دارای نمایی بسیار زیبا و مدرن است که طراحی دکوراسیون داخلی و نمای خارجی ساختمان را امروزی ، متفاوت و خاص می کند. قیمت پله اسپریال به دلیل تنوع زیاد طرح و تفاوت کیفیت متریال تنها پس از کارشناسی و تهیه طرح نهایی محاسبه می شود. از دیگر نام های پله اسپیرال می توان به پله حلزونی و پله دوبلکس گرد اشاره کرد. از نکات بسیار مهمی که در مورد پله اسپیرال باید به آن توجه کرد امنیت و دوام جنس متریال کف پله ها و شاسی نگهدارنده بخش های مختلف پله است چرا که اگر از متریال بی کیفیت استفاده شود امنیت آن را زیر سوال می برد. از این مدل راه پله می توان در ساختمان های اداری و مسکونی و تجاری استفاده کرد.

پله اسپیرال

شرکت آکات بزرگترین طراح و سازنده پله های اسپیرال است.

مدل های راه پله‌های اسپیرال

پله‌های اسپیرال بسته به فضا و ابعاد و همینطور سلیقه مشتری در مدل های متنوعی ساخته می شود. به طور خلاصه برخی از نمونه های آن در ذیل آورده شده است.

 • راه پله اسپیرال با دو محور از ورق استیل یا آهن

این راه پله‌ها در ابعاد و فضاهای بزرگ کاربرد دارد و از این جهت بهتر است با شعاع داخلی 60 سانتی متر کار شود. از این مدل در مکان های و ساختمان های مسکونی استفاده می شود.

 • راه پله اسپیرال با محور مرکزی برش‌ خورده

این مدل مناسب مکان های تجاری و غیر مسکونی است و دارای شعاع بسیار کمی می باشد. وزنی را که هر متر از ارتفاع پله می تواند داشته باشد تا 100 کیلوگرم است.

پله اسپریال

 • راه پله اسپیرال زیر محور

پله‌ مارپیچ زیر محور بسیار منعطف تر نسبت به دیگر انواع اسپرایل است و مدرن به حساب می آید از این مدل عموما در اماکن و ساختمان های تجاری و مسکونی استفاده می شود. بدنه اصلی سازه می تواند به صورت متقارن و یا غیر متقارن اجرا شود و انعطاف آن به همین دلیل است.

این مدل معمولا به صورت باکس باز و بسته کنگره دار فولادی تولید می شود و شعاع داخلی آن ممکن است از 90 سانتی متر عبور کند.

 • راه پله اسپیرال تک ‌محور کنسولی

پله اسپیرال تک ‌محور کنسولی و یا معلق به گونه ای اجرا می شود که از تکانه پله جوگیری کند و از این جهت است که تکیه گاه ها به صورت نامحسوس و غیر قابل دید در داخل دیوارها کار گذاشته می شود. شعاع آن از 90 سانتیمتر تجاوز نمی کند.

پله اسپریال

 • راه پله اسپیرال دو محور باکس

این راه پله‌ها مناسب مراکز خرید و همینطورهتل ها می باشند و به همین لحاظ از نظر ابعاد بزرگ هستند. شعاع داخلی آنها 60 سانتیمتر است و اگر در شرایطی کمتر از این مقدار اجرا شود بهتر است شرایط گوناگون سازه اصلی در نظر گرفته شود.

 • راه پله‌ مارپیچ یا پله گرد

راه پله‌ گرد و مارپیج که نام دیگر آن پله فرار است، شعاع کمی دارد و در ساختمان های تجاری و مسکونی قابلیت اجرا را دارد.

چرا پله اسپیرال انتخاب معماری است؟

پله اسپیرال دارای مزیت هایی است که آن را متمایز از بقیه مدل های  راه پله آماده یا پیش ساخته می کند که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • پله اسپیرال فضای کمی را اشغال می کند و در محیط های کوچک نیز امکان اجرا دارد.
 • پله اسپیرال در برابر سایش و خوردگی مقاومت خوبی دارد.
 • پله اسپیرال نمایی زیبا و منحصر به فرد ایجاد می کند.
 • پله اسپیرال مدرن و شیک است.
 • برخی از مدل های آن بسیار انعطاف پذیر است.

پله اسپریال

توضیحات تکمیلی در مورد انوع پله اسپیرال

در نظر گرفتن سطح مقطع مناسب در اجرای پله اسپیرال بسیار مهم است چرا که رفت و آمد روی آنرا دچار مشکل نکند و افراد مسن و کودکان نیز بتوانند به راحتی در آن رفت و آمد کنند در غیر اینصورت ترس خطر سقوط و به پایین پرت شده وجود خواهد داشت . از اینرو بهتر است که شعاع این مدل پله بزرگ درنظر گرفته و اجرا شود و فضای کافی به آن اختصاص داد. در نهایت آنچه خواهیم داشت تلفیقی از زبیایی و امنیت خواهد بود. پله اسپرایل با متریال متنوع ساخته می شود که انتخاب نوع آن براساس سلیقه طراح و در هماهنگی با طرح دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی یک ساختمان است بر این اساس انواع پله اسپیرال عبارت است از:

پله اسپیرال چوبی :

سازه اصلی این مدل از چوب است که در ترکیب قطعات آهنی یا استیل یک راه پله جذاب و زیبا را می سازد. این مدل برای منازل شخصی به خصوص ویلاها و ساختمان های فرهنگی مانند کتاب خانه ها مناسب است و به دلیل استفاده از چوب در ساختار اصلی آن فضایی گرم و طبیعی را به محیط اضافه می کند. نوع چوبی که در این پله ها بیشترین کاربرد را دارد راش، توسکا و چوب درخت گردو هستند زیرا دوام و مقاومت زیادی دارند.

پله اسپیرال چوبی

پله اسپیرال آهنی :

یکی از محبوب ترین مدل های پله گرد در بازار است زیرا هیچ محدودیتی در ابعاد و شکل ندارد و هزینه آن نسبت به دیگر مدل های پله اسپیرال مناسب تر است. تمام اجرای اصلی این محصول از پروفیل ها ، لوله ها و ورق های آهنی می باشد که با یک لایه رنگ محافظ به روش پوشش الکترواستاتیک محافظت می شود. از پله اسپیرال آهنی در تمام ساختمان ها بدون هیچ تضادی با کاربری آن محل می توان استفاده کرد.

پله اسپیرال آهنی

پله اسپیرال شیشه ای :

شاید به جرات بتوان گفت خاص ترین و زیباترن مدل بین تمام پله های اسپیرال مدل شیشه ای است. ساخت آن بسیار تخصصی و نیازمند تجربه بالا در طراحی راه پله های گرد و سازه های شیشه ای است. پله شیشه ای اسپیرال با شکل مدرن و ظاهر لوکس در عمارت های اشرافی و سالن های نمایشگاهی شیک بیستر استفاده می شود. نوع شیشه ای که برای ساخت این مدل مورد استفاده قرار می گیرد از نوع شیشه سکوریت و لمینت چند لایه است که امکان افزودن طرح خاص با روش سند بلاست بروی پنل های شیشه ای نیز وجود داد. اتصالات اصلی در این محصول از استیل ضد زنگ است که با ترکیب شیشه بسیار جذاب خواهد شد.

پله اسپیرال شیشه ای

پله اسپیرال از نظر ساختار شاسی بیرونی در انواع متنوعی تولید می شود که از آن جمله می توان به نمونه های زیر اشاره کرد:

 • تک محور: عرض کف پله از 70 سانتیمتر بیشتر نمی شود و شعاع کمی دارد.
 • دومحور: مقرون به صرفه است و شعاع داخلی آن زیاد است.
 • زیرمحور: مناسب اماکن مسکونی و تجاری است و شعاع داخلی آن بیشتر از 90 سانتیمتر است.

آیا اجرای نرده های متنوع در پله اسپیرال امکان پذیر است؟

یکی از مزیت های پله اسپیرال این است که امکان اجرای انواع نرده از جنس های گوناگون روی آن وجود دارد. متریال بکار رفته باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند که پله اسپیرال را دچار افت و نزول کیفیت و زیبایی نکند. به همین منظور کارشناسان انواع نرده را برای اجرا در این مدل پله ها ارائه داده اند. در زیر به برخی از این انواع اشاره شده است:

 • نرده شیشه ای
 • نرده چوبی
 • نرده فلزی
 • نرده کابلی

در زیر به توضیح اجمالی آنها خواهیم پرداخت.

نرده شیشه‌ ای پله اسپیرال

نرده شیشه‌ای در پله اسپیرال باید از ویژگی خاص و مهمی برخوردار باشد و آن این است که شیشه حتما باید از نوع نشکن سکوریت و لمینت باشد که در مقابل فشار و شکست مقاومت استاندارد خود را داشته باشد. این نوع شیشه های خاص با طی فرآیندهای پیچیده گرما دهی و با تکنولوژی مخصوصی تولید می شود. امکان اجرای این نوع نرده در فضاهایی مانند مترو و بیمارستان و هتل ها و همینطور مراکز خرید وجود دارد.

پله اسپیرال

نرده چوبی پله اسپیرال

با اجرای نرده چوبی در پله های اسپیرال حس و نمای خوشایند طبیعت را همراه خواهیم داشت و فضایی گرم و صمیمی را ایجاد می کنیم. نرده های چوبی را می توان به صورت قوسی به راه پله ها نصب کرد اما در کنار مزیتی که دارد دارای یک نکته ناخوشایند نیز هست و آن اینکه در مقابل آتش سوزی به هیچ عنوان گزینه خوبی نمی باشد.

نرده فلزی پله اسپیرال

نرده های فلزی انواع مختلف و متنوعی دارد از جمله نرده های استیل و آلومینیومی و فولادی . نرده های استیل باید متریال با کیفیت 304 انتخاب شود تا دچار زنگ زدگی و افت کیفیت نشود و امکان اجرای آن تقریبا در همه جا وجود دارد. نرده های آلومینیوم تنوع طرح رنگ زیادی داشته و می توان از آن ها در هر مکانی بر اساس طراح کلی دکوراسیون ساختمان و با هماهنگی سازه پله اسپیرال استفاده کرد.

نرده های آلومینیومی نیز به زیبایی خاصی منتهی می شود و از جمله ویژگی های عالی آن می توان به سبک بودن و استقامت و ماندگاری و تنوع در رنگ اشاره کرد. نرده های آلومینیومی به رنگ آمیزی و جوشکاری نیازی ندارد و نصب آن سریع است.

نرده های فولادی مناسب فضاهای صنعتی است و بعد از نصب و اجرای آن بهتر است با پوشش های مناسب ضد نفوذ و ضد اکسیده شدن پوشانده شود. رنگ اصلی در نرده های آهنی مشکی الکترواستاتیک است که می توان با توجه بک طرح کف پله از مقطع گرد و مربع برای پایه های نرده استفاده کرد.

پله اسپیرال

نرده کابلی پله اسپیرال

اجرای نرده‌های کابلی در مدل ها متنوع با بکارگیری متریال گوناگون امکان پذیر است. برای نمونه ترکیبی از چوب و آلومینیوم در پایه ها نرده همچنین استیل. اجرای این مدل ظریف و حساس است و ایجاد هماهنگی و اندازه گیری دقیق آن با پله های اسپیرال نیازمند تجربه و تبحر کافی است. نرده کابلی در پله اسپیرال به دو صورت عمودی بدون پایه نگهدارنده افقی یا به شکل یک فریم فلزی یا چوبی با چند ردیف کابل افقی که از داخل لوله یا پروفیل های عمودی عبور کرده اجرا می شود. جنس سیم های فلزی در کابلی استیل یا گالوانیزه است که بوسیله قید ها و اتصالات مخصوص در جای خود محکم می شود.

قیمت پله اسپیرال

عوامل مشخصی در تعیین قیمت پله اسپیرال نقش دارد از جمله متراژ، نوع و کیفیت متریال ، تعداد پله ها و همچنین مدل انتخابی در تعیین قیمت پله اسپیرال موثر است . با این وجود توصیه می شود جهت جلوگیری از تحمیل هزینه های ناخواسته تعمیر و تعویض از متریال باکیفیت استفاده کنید. قیمت پله اسپریال بر اساس تعداد کف پله ها و کیفیت متریال سازه پله اسپریال و نوع نرده های محافظ تعیین می شود. هر چقدر طرح اصلی پیچیده باشد قیمت آن گرانتر خواهد بود و اگر ابعاد پله اسپریال کوچک باشد هزینه آن افزایش خواهد داشت. با توجه به نوسانات قیمت مواد اولیه در بازار جهت اطلاع از قیمت بروز مدل های پله اسپیرال با واحد فروش ما تماس حاصل نمایید. در ادامه لیست قیمت حدودی مدل های محتلف این محصول برای آشنایی شما خریداران در این صقحه قرار داده  شده است.

هماهنگی پله اسپریال در نمای ساختمان

در طراحی و اجرای پله اسپیرال باید به نمای اطراف و امکاناتی که وجود دارد به خوبی توجه کرد. اجرای این نوع پله بسیار حساس و دقیق است و از اینرو باید طوری آن را طراحی و اجرا کرد که عوامل متعددی را در نظر گرفت تا در انتهای کار رضایت کامل چه به لحاظ امنیت و چه به لحاظ زیبایی و هماهنگی با محیط اطراف حاصل شود. از اینرو توصیه می شود قبل از اجرا تمام موارد را درنظر بگیرید در این باب کارشناسان ما می توانند به صورت رایگان به شما مشاوره بدهند.

قیمت پله اسپیرال

اجرای پله اسپیرال به طور اجمالی

از آنجا که پله های اسپیرال نمایی زیبا و خاص تولید می کنند طبیعی است که بسیار مورد توجه قرار بگیرند به خصوص در عمارت های بزرگ و گران قیمت. با این تفاسیر اجرای این نوع از پله در مکان های بسیاری امکان پذیر است ولی باید به برخی از نکات اشاره کرد.

اجرای کف پله های بزرگتر در مکان هایی به اندازه کافی بزرگ ساده تر است چرا که امکانات کافی برای اجرا وجود دارد اما متراژهای کوچکتر کمی حساسیت دارند چرا که علاوه بر زیبایی موضوع مهم امنیت در میان است که به هیچ عنوان نباید نادیده گرفته شود پس توصیه می شود که سفارش خود را به دست گروهی با تجربه و کاربلد بسپارید که نتیجه نهایی از کیفیت بالایی از هر جهت برخوردار باشد.

مطلب مفید این صفحه را مشاهده کنید: حفاظ استیل

هرگونه کپی برداری از مطالب و تصاویر این وبسایت بدون درج لینک مبدا پیگرد قانونی دارد.

بر روی تصاویر کلیک کنید تا با ابعاد کامل تصاویر را مشاهده کنید.


جهت مشاهده محصولات نرده استیل و حفاظ استیل مجموعه آکات استیل می توانید با کلیک بر روی آدرس وبسایت رسمی نرده و حفاظ آکات استیل وارد سایت شوید. لینک وبسایت کلیک کنید www.akat-steel.ir


پله اسپیرالپله اسپیرالآکاتakat-42

قیمت پله اسپیرال چند است؟

قیمت پله اسپیرال برای هر کف پله و بر اساس ابعاد و شکل ظاهری پله اسپیرال و کیفیت متریال مورد استفاده در ساخت راه پله اسپیرال محاسبه می شود و برای اطلاع از قیمت پله های اسپیرال وارد سایت شود لیست قیمت مدل های مختلف در آنجا قرار داده شده و می توانید با کارشناسان آکات تماس بگیرید.

پله اسپیرال ایمن چه ویژگی دارد؟

ایمنی در پله های اسپیرال مهم ترین اصل است به همین دلیل ساخت یک محصول مطمئن براساس یک استاندارد مشخص باید انجام شود. پله اسپیرال آکات با رعایت تمام ضوابط ایمنی ساختمان بر اساس طرح نهایی مورد تایید خریدار ساخته و نصب می شود.

از کدام شرکت پله اسپیرال با قیمت مناسب خریداری کنیم؟

آکات قیمت پله اسپیرال را به دلیل آن که خود بزرگترین طراح و تولید کننده این محصول است بدون هیچ واسطه ای با کمترین سود در تحویل درب کارخانه در اختیار شما قرار می دهد تا بر اساس میزان بودجه و طرح دلخواه خود مناسب ترین قیمت پله اسپیرال را انتخاب کنید.