پله چوبی

۲۰ آذر ۱۳۹۹
4
پله چوبی

پله چوبی یکی از محبوبترین پله های موجود پله چوبی می باشد که از سالیان دور یکی از انتخاب های صاحبان منازل و ساختمان ها بوده است. پلکان دارای یک شکل هندسی خاصی است که متشکل از تکرارهای منظم و اندازه گیری شده است. انتخاب طرح پلکان اعم از دوار شکسته , معلق ... در هماهنگی با دکوراسیون داخلی به هر چه زیباتر شدن محیط و فضا می انجامد. قیمت بالا و شیک بودن همیشه دلیل بر بهتر بودن کیفیت اجرا و جنس نیست بدین معنا که می توان با انتخاب گزینه های منطقی و سپردن کار به دست کارشناسان ماهر با قیمتی بهتر نتیجه ای خوب به سمت عالی را دریافت کرد. ترکیب سادگی با کیفیت و اجرای متفاوت به ایجاد محصولی زیبا جذاب و منحصر به فرد خواهد انجامید.

اجرای پله های چوبی فضایی زیبا و منحصر به فرد و پر انرژی را ایجاد خواهد کرد. آنچه حائز اهمیت است انتخاب نوع چوب می باشد چرا که انواع چوب در قیمت های متفاوتی موجود است که انتخاب اشتباه به صرف هزینه های بالا می انجامد و در عین حال ممکن است حاصل کار ناامید کننده باشد به این معنا که هیچگونه هماهنگی ای با محیط اطراف ایجاد نکند.

اجرای پله چوبی

اجرای پله چوبی در سازه های دوبلکس بسیار به چشم می خورد هرچه که در انواع و طرح های مختلف قابل اجرا و مشاهده است. زیبایی ظاهر و جذابیتی که ایجاد می کند در کنار امنیت و کارایی بالا باعث محبوبیت بسیار آن می شود. اولین عنصری که در ورودی های خانه ها و یا ساختمان ها دیده می شود راه پله ها هستند. به همین دلیل در اجرای آن باید بسیار مهارت داشت و حاصل کاری زیبا و مطمئن داشت به عبارت دیگر وسواس و دقت در اجرای کار از اهمیت بالایی برخوردار است.

اگر قصد اجرای پله دوبلکس را دارید به یاد داشته باشید که انتخاب درست پوشش چوبی بسیار مهم است. چرا که همان پوشش به تغییر ظاهر فضا می انجامد. مشاوره با یک طراح داخلی زبده می تواند کمک کننده باشد و در نتیجه از هماهنگی حاصل کار با مفضای اطراف اطمینان حاصل کرد و به این ترتیب صرف هزینه به تایید و رضایت شما بیانجامد.

ویژگی های پله چوبی

پله چوبی یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین ها در صنعت ساختمان است و این امر به دلیل ویژگی های منحصر به فردی است که دارد. از جمله ویژگی های آن می توان به مقاومت و نفوذ ناپذیری در مقابل حشرات، استحکام، کیفیت و دوام همراه با ماندگاری بالا و نصب سریع در کنار زیبایی اشاره کرد.

پله چوبی در انواع مختلف موجود می باشد

بسته به کاربرد و متناسب با سلیقه مشتریان عزیز طیف متنوعی از پله چوبی وجود دارد که در ذیل به برخی از آنها اشاره می کنیم

–   پله های استریت مستقیم: پوششی ساده می باشد که در مواردی خاص مورد کاربرد و اجرا واقع می گردد.

–   پله های استریت پاگرد دار: این دست از پله ها به صورت پیوست و بدون شکست اجرا می شوند و آنچه باعث پیوستگی و عدم فاصله میان یک دست می شود وجود پاگرد است ومحصول نهایی بسیا شکیل است.

مرغوبیت جنس پله چوبی 

مرغوبیت و کیفیت جنس چوب در نصب راه پله ها بسیار با اهمیت است. چرا که چوب ها در کیفیت های مختلفی وجود دارند. برخی به راحتی شکسته و در مقابل برخی بافت سخت دارند. برخی توپرتر وبرخی توخالی تر می باشند. پس آنچه که مهم است انتخاب صحیح جنس چوب مرغوب برای اجرا در محیط های حساس می باشد.

چه نوع چوبی را انتخاب کنیم؟ 

همانطورکه قبلا اشاره شد انتخاب درست نوع چوب بسیار مهم است و البته به نظر کارشناسی احتیاج دارد. در هر صورت برخی از نکاتی که در انتخاب نوع چوب باید به آنها توجه کرد عبارتند از:

*میزان مقاومت و استحکام به طوری که با سازه اصلی هماهنگ و فیکس شود.

*فضای مورد نظر چه کاربردی دارد.

*میزان رفت آمد در آن محیط چقدر است.

*قیمت چوب.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انتخاب و پیگیری بیشتر سفارش خود را ثبت کنید.

قیمت پله چوبی

از آنجا که برای تهیه چوب های مربوط به کف پله ها باید از درختان بهره برد طبیعی است که اجرای پله چوبی نسبت به سایر پله ها گرانتر باشد. پس توصیه می شود قبل از اقدام به اجرای پروژه به برآورد هزینه ها و قیمت توجه کافی ولازم را داشته باشید. از طرف دیگر کیفیت های متفاوت در چوب ها و همچنین کمیاب بودن نوع چوب نیز در قیمت گذاری تاثیر گذار هستند.

نصب راه پله چوبی آسان و سریع است پس از نظر زمانی در فشار نخواهید بود. به عبارت دیگر سرعت بهره بردای بالا است و می توان گفت مدت زمان پیاده سازی پوشش چوبی در راه پله بسیار کم بوده و به سرعت قابل بهره برداری می باشد. با این وجود این امر با اجرای گروهی زبده و کاربلد میسر می شود، چرا که در کنار سهولت نصب مواردی ریز وجود دارد که تنها کارشناسان با تجربه از پس آنها بر می آیند.

چگونه از پله چوبی مراقبت کنیم؟

پله های چوبی استحکام و امنیت بالایی دارند اما این امر دلیل کافی برای مقاومت پذیری در مقابل هر نوع فشاری را فراهم نمی کند چرا که پله های چوبی در مقابل فشارهای بیش از اندازه ظریف هستند، در نتیجه به مراقب احتیاج دارند. حمل وسایل بزرگ و یا کشیدن وسایل خشن روی کف پله ها و همچنین عبور و مرور با کفش هایی با کف خشن باعث ایجاد خش و ساییدگی بر روی کف پله ها می شود که البته این امر طبیعی است و به ذات محصول چوب بر میگردد. هر چند همم که پوشش های خاصی روی چوب ها قرار گیرد بی سلیقگی و عدم مراقبت باعث افت کیفیت محصول در زمان می شود.

ازطرف دیگر خیس کردن مداوم کف پله های چوبی باعث رنگ رفتگی و در مواقع جدی تر باعث پوسیدگی می شود.

نکات تکمیلی در انتخاب پله چوبی

اگر به غلبه زیبایی های محیط طبیعی در نما و دکوراسیون داخلی ساختمان خود علاقه مند هستید و همینطور اگر به دنبال آن هستید که محیطی صمیمی و پر انرژی را در منزل یا ساختمان خود ایجاد کنید توصیه می کنیم این وظیفه را به پله های از جنس چوب بسپارید.

پله چوبی ساده

 

پله چوبی مدرن

 

پله چوبی دوبلکس

 

پله چوبی ویلایی

 

پله چوبی گرد

 

پله چوبی معلق

 

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :