پله چوبی

۲۰ آذر ۱۳۹۹
4.2
پله چوبی

پله چوبی یکی از محبوبترین پله های موجود پله چوبی می باشد که از سالیان دور یکی از انتخاب های صاحبان منازل و ساختمان ها بوده است. پلکان دارای یک شکل هندسی خاصی است که متشکل از تکرارهای منظم و اندازه گیری شده است. انتخاب طرح پلکان اعم از دوار شکسته , معلق ... در هماهنگی با دکوراسیون داخلی به هر چه زیباتر شدن محیط و فضا می انجامد. قیمت بالا و شیک بودن همیشه دلیل بر بهتر بودن کیفیت اجرا و جنس نیست بدین معنا که می توان با انتخاب گزینه های منطقی و سپردن کار به دست کارشناسان ماهر با قیمتی بهتر نتیجه ای خوب به سمت عالی را دریافت کرد. ترکیب سادگی با کیفیت و اجرای متفاوت به ایجاد محصولی زیبا جذاب و منحصر به فرد خواهد انجامید.

اجرای پله های چوبی فضایی زیبا و منحصر به فرد و پر انرژی را ایجاد خواهد کرد. آنچه حائز اهمیت است انتخاب نوع چوب می باشد چرا که انواع چوب در قیمت های متفاوتی موجود است که انتخاب اشتباه به صرف هزینه های بالا می انجامد و در عین حال ممکن است حاصل کار ناامید کننده باشد به این معنا که هیچگونه هماهنگی ای با محیط اطراف ایجاد نکند.

پله چوبی

اجرای پله چوبی

اجرای پله چوبی در سازه های دوبلکس بسیار به چشم می خورد هرچه که در انواع و طرح های مختلف قابل اجرا و مشاهده است. زیبایی ظاهر و جذابیتی که ایجاد می کند در کنار امنیت و کارایی بالا باعث محبوبیت بسیار آن می شود. اولین عنصری که در ورودی های خانه ها و یا ساختمان ها دیده می شود راه پله ها هستند. به همین دلیل در اجرای آن باید بسیار مهارت داشت و حاصل کاری زیبا و مطمئن داشت به عبارت دیگر وسواس و دقت در اجرای کار از اهمیت بالایی برخوردار است.

اگر قصد اجرای پله دوبلکس را دارید به یاد داشته باشید که انتخاب درست پوشش چوبی بسیار مهم است. چرا که همان پوشش به تغییر ظاهر فضا می انجامد. مشاوره با یک طراح داخلی زبده می تواند کمک کننده باشد و در نتیجه از هماهنگی حاصل کار با مفضای اطراف اطمینان حاصل کرد و به این ترتیب صرف هزینه به تایید و رضایت شما بیانجامد.

ویژگی های پله چوبی

پله چوبی یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین ها در صنعت ساختمان است و این امر به دلیل ویژگی های منحصر به فردی است که دارد. از جمله ویژگی های آن می توان به مقاومت و نفوذ ناپذیری در مقابل حشرات، استحکام، کیفیت و دوام همراه با ماندگاری بالا و نصب سریع در کنار زیبایی اشاره کرد.

پله چوبی در انواع مختلف موجود می باشد

بسته به کاربرد و متناسب با سلیقه مشتریان عزیز طیف متنوعی از پله چوبی وجود دارد که در ذیل به برخی از آنها اشاره می کنیم

–   پله های استریت مستقیم: پوششی ساده می باشد که در مواردی خاص مورد کاربرد و اجرا واقع می گردد.

–   پله های استریت پاگرد دار: این دست از پله ها به صورت پیوست و بدون شکست اجرا می شوند و آنچه باعث پیوستگی و عدم فاصله میان یک دست می شود وجود پاگرد است ومحصول نهایی بسیا شکیل است.

پله چوبی

مرغوبیت جنس پله چوبی 

مرغوبیت و کیفیت جنس چوب در نصب راه پله ها بسیار با اهمیت است. چرا که چوب ها در کیفیت های مختلفی وجود دارند. برخی به راحتی شکسته و در مقابل برخی بافت سخت دارند. برخی توپرتر وبرخی توخالی تر می باشند. پس آنچه که مهم است انتخاب صحیح جنس چوب مرغوب برای اجرا در محیط های حساس می باشد.

چه نوع چوبی را انتخاب کنیم؟ 

همانطورکه قبلا اشاره شد انتخاب درست نوع چوب بسیار مهم است و البته به نظر کارشناسی احتیاج دارد. در هر صورت برخی از نکاتی که در انتخاب نوع چوب باید به آنها توجه کرد عبارتند از:

*میزان مقاومت و استحکام به طوری که با سازه اصلی هماهنگ و فیکس شود.

*فضای مورد نظر چه کاربردی دارد.

*میزان رفت آمد در آن محیط چقدر است.

*قیمت چوب.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انتخاب و پیگیری بیشتر سفارش خود را ثبت کنید.

پله چوبی

قیمت پله چوبی

از آنجا که برای تهیه چوب های مربوط به کف پله ها باید از درختان بهره برد طبیعی است که اجرای پله چوبی نسبت به سایر پله ها گرانتر باشد. پس توصیه می شود قبل از اقدام به اجرای پروژه به برآورد هزینه ها و قیمت توجه کافی ولازم را داشته باشید. از طرف دیگر کیفیت های متفاوت در چوب ها و همچنین کمیاب بودن نوع چوب نیز در قیمت گذاری تاثیر گذار هستند.

نصب راه پله چوبی آسان و سریع است پس از نظر زمانی در فشار نخواهید بود. به عبارت دیگر سرعت بهره بردای بالا است و می توان گفت مدت زمان پیاده سازی پوشش چوبی در راه پله بسیار کم بوده و به سرعت قابل بهره برداری می باشد. با این وجود این امر با اجرای گروهی زبده و کاربلد میسر می شود، چرا که در کنار سهولت نصب مواردی ریز وجود دارد که تنها کارشناسان با تجربه از پس آنها بر می آیند.

پله چوبی

چگونه از پله چوبی مراقبت کنیم؟

پله های چوبی استحکام و امنیت بالایی دارند اما این امر دلیل کافی برای مقاومت پذیری در مقابل هر نوع فشاری را فراهم نمی کند چرا که پله های چوبی در مقابل فشارهای بیش از اندازه ظریف هستند، در نتیجه به مراقب احتیاج دارند. حمل وسایل بزرگ و یا کشیدن وسایل خشن روی کف پله ها و همچنین عبور و مرور با کفش هایی با کف خشن باعث ایجاد خش و ساییدگی بر روی کف پله ها می شود که البته این امر طبیعی است و به ذات محصول چوب بر میگردد. هر چند همم که پوشش های خاصی روی چوب ها قرار گیرد بی سلیقگی و عدم مراقبت باعث افت کیفیت محصول در زمان می شود.

ازطرف دیگر خیس کردن مداوم کف پله های چوبی باعث رنگ رفتگی و در مواقع جدی تر باعث پوسیدگی می شود.

پله چوبی

نکات تکمیلی در انتخاب پله چوبی

اگر به غلبه زیبایی های محیط طبیعی در نما و دکوراسیون داخلی ساختمان خود علاقه مند هستید و همینطور اگر به دنبال آن هستید که محیطی صمیمی و پر انرژی را در منزل یا ساختمان خود ایجاد کنید توصیه می کنیم این وظیفه را به پله های از جنس چوب بسپارید.

پله چوبی ساده

پله های چوبی ساده از نوع درجه یک هستند و برای فضای بیرون ساختمان مناسب هستند. آنها به دلیل ظاهر طبیعی خود ، نمای خانه های قدیمی یا جدید را تکمیل می کنند. پله چوبی همچنین تمایل طبیعی دارد که با گذشت زمان ، به خصوص با مراقبت و رسیدگی مناسب ، زیباتر به نظر برسد. آنها بیشتر دست ساز هستند و ارزش زیادی به خانه می دهند. پله چوبی ساده با دوام کمتری نیز ساخته می شود و می توان آنها را به راحتی تمیز و نگهداری کرد و همچنین می توان برای محافظت بیشتر در برابر سایش و پارگی معمول در استفاده روزمره ، روکش یا لاک زد. چوب به عنوان یک ماده طبیعی مناسب برای کسانی است که "زیبایی طبیعت" را در خانه خود ترجیح می دهند. آنها با طرح ها ، سبک ها و انواع مختلفی ساخته می شوند.

پله چوبی

پله چوبی مدرن

پله های چوبی ممکن است به اندازه زمان معماری خود قدیمی باشند ، اما بسیاری از طرح های آن مدرن و آینده نگر است و چشم هر تماشاگری را خیره می کند.

یک پله چوبی مدرن با طراحی خوب ، شاخص امضای خانه است. کیفیت ، سبک و روان بودن آن می تواند تأثیر مطلوب را ایجاد کند یا از بین ببرد.

جای تعجب نیست که بسیاری از خریداران پله چوبی را بیش از سایر گزینه ها ترجیح می دهند. یک پله چوبی که به زیبایی ، کیفیت و سازگاری در طراحی مشهور است ، هنوز هم انتخاب نخبگان متبحر است.

پله چوبی تک یا چند طبقه ، مارپیچی یا مستقیم ، برای همه فضاها و طرح ها مناسب است. گیلاس یا افرا ، گردو یا چوب ماهون: اینها فقط تعدادی از گزینه های ابتدایی هنگام انتخاب برای ساخت یک پله چوبی مدرن است.

آیا شما پله شناور با روکش شیشه ای شیک را ترجیح می دهید ، یا رفت و برگشت منقطع ویکتوریایی که با نرده طناب کاری آهنی تزئین شده باشد؟ آیا از انحنای آرام یک راه پله پیچ در پیچ لذت خاصی می گیرید یا به سمت پیچیدگی ساده پله استیل ضد زنگ خم می شوید؟ هر کجا که پاسخ های شما ساکن باشد ، خزانه ای از گزینه های پله چوبی وجود دارد که برای هر صعود و نزولی شایسته سلطنت است.

سبک و استحکام ویژگی بارز پله چوبی و برخی از نفیس ترین خانه های به روز در سراسر جهان است که هنوز هم از این قطعه کانونی معماری با افتخار برخوردار هستند.

مطلب مفید این صفحه را مشاهده کنید: پله شیشه ای

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :