پنجره دو جداره

پنجره دو جداره,شیشه دو جداره upvc

یکی از اجزای اصلی هر ساختمان است که در نمای ساختمان با هدف افزایش ورود نور طبیعی و هوای تازه به داخل ساختمان اجرا می شود. پنجره یک مشخصه مهم برای بهبود زیبایی نمای ساختمان نیز است در ساخت پنجره ها از شیشه های مختلفی با خواص می شود برای باز یا بسته کردن پنجره ها از لولا و قفل به همراه دستگیره استفاده میشود با پیشرفت صنعت ساختمان برای بهبود کیفیت زندگی در پنجره ها می توان از شیشه دو جداره برای ساخت یک پنجره با خصوصیات عایق صدا و حرارت استفاده کرد.

در این صفحه محصولات پنجره دو جداره,شیشه دو جداره upvs موارد زیر شرح داده خواهد شد:

 • شیشه دوجداره
 • پنجره دوجداره
 • قیمت شیشه دوجداره
 • شیشه چند جداره
 • تعمیر و صداگیری پنجره دوجداره

برای مشاهده تصاویر بیشتر مدل های پنجره دو جداره,شیشه دو جداره upvs به انتهای این صفحه بروید

پنجره دو جداره از کنار هم قرار دادن دو لایه شیشه در فاصله مشخص که به صورت تراز شده و به وسیله یک میله میانی در جای خود محکم شدن و افزودن گاز بدون رنگ آرگون در فاصله بین شیشه ها ساخته می شود. در پنجره دوجداره اسپیسر ها و درزگیر های مخصوص اطراف شیشه‌ها چسبانده می‌شود و در داخل این اجزا ماده ویژه‌ای که رطوبت گیر است افزوده می شود تا رطوبت و بخار بین دو لایه شیشه ای را از داخل برطرف کند.

 • لایه اسپیسر از آلیاژ آلومینیوم  با ضخامت ۶ تا ۱۶ میلیمتر است.
 •  در ساخت پنجره دو جداره از پروفیل آلومینیوم استفاده می شود.
 •  برای به تعادل رساندن فشار هوا در داخل دو لایه شیشه در پنجره دوجداره سمت که در اجرا می شود استفاده می کنند عدم توازن و شکست احتمالی شیشه جلوگیری شود.
 •  پنجره های دوجداره upvc متنوع مانند شیشه سکوریت شیشه رنگی شیشه ساده شیشه لمینت ساخته می شود.
 •  از نظر ایمنی و تحمل تغییرات جوی و فشار هوا محصول مناسبی است پس از آن در ساختمان های بلند مرتبه نیز استفاده کرد.

پنجره دوجداره از اتلاف انرژی و هدر رفته در ساختمان ها جلوگیری می کند و می تواند عایق مناسبی برای کاهش سر و صدا باشد.

پنجره دوجداره upvc

انواع پنجره یو پی وی سی به دو دسته متحرک یا باز شد و ثابت تقسیم می‌شود:

 •  پنجره یو پی وی سی ثابت:پنجره ثابت کشویی که از یک لنگه بازشو یا پنجره دوجداره کشویی متحرک با دو لنگه باز شو و فریم بازشو است.
 •  پنجره متحرک دوجداره:این مدل از دو لنگ ثابت و بازشوی متحرک تشکیل می‌شود و یکی از رایج ترین انواع پنجره دوجداره است.

پنجره های یو پی وی سی این امکان را دارند که به جای پنجره های قدیمی آهنی و چوبی یا آلومینیومی قرار بگیرند و جایگزین آنها شود. به عبارت دیگر پنجره دوجداره upvc بدون هیچ تخریب و دیوار برداری می تواند با یک روش حساب شده و استاندارد جایگزین مناسبی برای پنجره های قدیمی باشد و نمای ساختمان را امروزی تر و زیباتر کند. به دلیل تنوع بسیار زیاد در یراق آلات و اتصالات درب و پنجره یو پی وی سی خریداران می‌توانند با توجه به نیاز و سلیقه خود شیوه ظاهری پنجره دو جداره را انتخاب کنند.

شیشه دوجداره:

این محصول با استفاده از شیشه سکوریت استحکام بالایی در برابر ضربه دارد ساخته می‌شود شیشه دوجداره استحکام زیادی در برابر تغییرات ناگهانی درجه حرارت هوا دارد و می‌تواند شوکهای حرارتی را بدون هیچ مشکلی تحمل کنند. شیشه دو جداره که در اصطلاح پنجره دوجداره نامیده می شود با استفاده از شیشه های نشکن سکوریت و یراق آلات جنگ آلومینیومی به همراه پروفیل های آلومینیومی و upvc ساخته می شود. پروفیل آلومینیوم استفاده شده در این پنجره دوجداره از آن را جایز بالا و در رنگ های متنوع تولید شده است شیشه دوجداره امنیت کافی برای استحکام در برابر ضربه شدید را دارد و سیستم های متنوعی برای باز شدن پنجره ها در آن تعریف شده است. شیشه دو جداره با یک روش استاندارد و مهندسی شده تولید می‌شود که در آن فرآیند تزریق گاز آرگون به آن با دقت بالایی انجام می شود. شیشه دو جداره پنجره این مزیت را دارد که در هر متر مربع پنجره دوجداره ۴۰ مترمکعب مصرف سوخت گاز شارژ شهری صرفه جویی می‌شود.

پنجره دوجداره upvc
انواع شیشه دوجداره:

 • شیشه دوجداره معمولی - مدل شیشه از دو لایه شیشه ساده فلوت ساخته می شود.
 • شیشه دو جداره طیف رنگی - این نوع از ترکیب یک لایه شیشه ساده و یک لایه شیشه رنگی ساخته می شود.
 • شیشه دوجداره رفلکس -  این محصول از یک لایه شیشه رفلکس و یک جداره شیشه استفاده می شود. در این مدل لایه رفلکس به سمت خارج قرار دارد. شیشه دوجداره رفلکس مانع ورود نور زیاد به داخل ساختمان می شود. ولی از فضای بیرون در روز دیدی به داخل نخواهد بود.
 • شیشه سکوریت دوجداره -  این مدل برای ساختمان هایی مناسب است که طرح تردد افراد در آنها زیاد باشد در شیشه دوجداره سکوریت در زمان شکستن به قطعات بسیار ریز تبدیل می شود که خطر بریدگی را کاهش می دهد.
 • پنجره دو جداره با شیشه لمینت _  این مدل از ترکیب دو لایه شیشه سکوریت و یک لایه رزین که در وسط آنها قرار دارد ساخته می شود.  شیشه های بلند در زمان اصابت شیری سنگین به خود نمی شکند و از هم نمی پاشد بلکه تنها ترک های کمی بر می دارند مانند شیشه های جلوی اتومبیل.

قیمت پنجره دوجداره و قیمت شیشه دوجداره:

در انتخاب پنجره دوجداره قیمت نهایی محصول بسیار اهمیت دارد قیمت پنجره دوجداره یو پی وی سی با توجه به کیفیت پروفیل upvc نوع شیشه ها و تعداد لنگه های بازشو و کیفیت یراق آلات پنجره بر اساس مترمربع محاسبه می شود. قیمت پروفیل upvc بر اساس ابعاد پنجره ها و نقشه ساخت فریم ها و لنگه های بازشو پنجره و تعیین میزان برتر متریال مصرفی تعیین می شود. قیمت شیشه دوجداره در کاهش یا افزایش هزینه نهایی قیمت پنجره دوجداره بسیار مهم است.

پنجره دوجداره upvc

شیشه چند جداره:

شیشه چند جداره در ساختمانهای بلند مرتبه افزایش یافته است.  این ساختمان ها همواره فشار جاذبه و جریانات شدید باد و تغییرات میزان درجه آب و هوا تاثیر گذار است. اگر تعداد لایه های شیشه پنجره از دو عدد بیشتر باشد به آن پنجره شیشه چند جداره می گویند.

شیشه دوجداره دکوراتیو:
 ساخت پنجره های دوجداره دکوراتیو و فانتزی با توجه به شکل ظاهری نما و نقشه های پوسته بیرونی ساختمان انجام می‌شود قیمت شیشه دوجداره دکوراتیو به دلیل شکل انحصاری و متفاوت فرم پنجره ها و ابعاد آنها نسبت به قیمت شیشه دوجداره معمولی بیشتر است. شیشه دوجداره دکوراتیو یک محصول زیبا و انحصاری است که برای کلیه درب و پنجره های یو پی وی سی قابل استفاده است. پنجره دوجداره دکوراتیو یک محصول ایمن و کارآمد است که نیاز به نگهداری مداوم نداشته و پروفیل های upvc آن بسیار سبک و در عین حال مستحکم هستند.

پنجره دوجداره upvc

تولید کننده پنجره دوجداره:

امروزه برای تولید پنجره دوجداره از دستگاه های دقیق و مکانیزه استفاده می شود که پروفیل های یو پی وی سی را به اشکال منظم و متفاوت طبق نقشه‌های دقیق معماری تغییر شکل می دهند. پروفیل ها در داخل دستگاه فرم دهی پروفیل تا دمای ۱۵۰ درجه حرارت دیده و بعد از گذشت زمان استاندارد شکل نهایی به آن ها داده می شود.  تولید کننده پنجره دوجداره در تمام مراحل ساخت این محصول از یک استاندارد بین المللی پیروی می کند تا کیفیت و کمیت نهایی کار کاملا مورد تایید باشد.

صداگیری پنجره دوجداره - رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره:

آلودگی صوتی و افزایش شهرنشینی استفاده از پنجره دو جداره را برای کاهش میزان سر و صدای مزاحم یک ضرورت کرده است.  صداگیری پنجره دوجداره به وسیله تزریق گاز آرگون در فاصله بین دو لایه شیشه انجام میشود.  پنجره دوجداره در زمان نصب به صورت دقیق رگلاژ می‌شود با این حال اگر به دلیل استفاده غیر اصولی از این محصول نیاز به تعمیر پنجره دوجداره باشد می توانید با یک تماس با واحد پشتیبانی شرکت این مشکل را برطرف کنید.

پنجره دوجداره upvc

مطلب مفید این صفحه را مشاهده کنید: نرده شیشه ای

هرگونه کپی برداری از مطالب و تصاویر این وبسایت بدون درج لینک مبدا پیگرد قانونی دارد.

بر روی تصاویر کلیک کنید تا با ابعاد کامل تصاویر را مشاهده کنید.


جهت مشاهده محصولات نرده استیل و حفاظ استیل مجموعه آکات استیل می توانید با کلیک بر روی آدرس وبسایت رسمی نرده و حفاظ آکات استیل وارد سایت شوید. لینک وبسایت کلیک کنید www.akat-steel.ir


پنجره دو جدارهپنجره دو جدارهآکاتakat-26