شیشه ثابت

۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
4.4
شیشه ثابت

شیشه ثابت ویترین فروشگاه های خرده فروشی و ساختمان های تجاری عملکردهای مختلفی دارند. شاید اصلی ترین و اساسی ترین کار این است که به مردم اجازه می دهد داخل ساختمان یا حداقل قسمت نمایش محصولات را در پشت شیشه را ببینند.

علاوه بر این ، شیشه ثابت ویترین فروشگاه برای تأمین ایمنی ، امنیت ، زیبایی و بهره وری انرژی است. بسته به نوع ساختار تجاری - مثلاً فروشگاه خرده فروشی یا مجموعه اداری اجرایی - ظاهر و رنگ شیشه ثابت یکی از عوامل تعیین کننده خواهد بود. شیشه شفاف یا کیرستالی یک انتخاب معمول برای ویترین فروشگاه های خرده فروشی است زیرا این امکان را به مردم می دهد تا به وضوح ببینند پشت شیشه چه چیزی وجود دارد ، به این ترتیب یک کسب و کار می تواند کالاها یا خدمات خود را برجسته کند.

از طرف دیگر ، سازه های شیشه ثابت ویترین فروشگاه ها و سوئیت های اداری و سایر ساختمان های تجاری غیر خرده فروشی ممکن است دارای شیشه های مات ، آینه دار و یا حتی رنگی باشند. این ویژگی شیشه ثاب از حریم خصوصی و همچنین محافظت بیشتر در برابر اشعه ماورا بنفش را برای بهره وری بیشتر انرژی فراهم می کند. علاوه بر این ، پانل های شیشه ای مات برخی از مزایای امنیتی را به همراه دارند زیرا می توانند مانع از دیدن افراد به داخل ساختمان شوند.

شیشه ثابت

اساساً سه نوع شیشه معمولاً مورد استفاده در بیشتر شیشه های ثابت ویترین های فروشگاه قرار می گیرد. باز هم ، نوع ویترین عامل اصلی در تصمیم گیری در مورد نوع شیشه مورد استفاده خواهد بود. با این حال ، یک بررسی اجمالی از این سه نوع رایج مفید است.

  • شیشه ثابت آنیل شده

شیشه آنیل معمول ترین است و می تواند در بسیاری از کاربردها مورد استفاده قرار گیرد. شیشه آنیل که به عنوان ورق یا شیشه شناور استاندارد نیز شناخته می شود ، قیمت کمتری نسبت به انواع دیگر شیشه دارد. به دلیل قابلیت برش در انواع سبک ها و طرح ها ، از جمله پانل های منحنی ، قابلیت انعطاف پذیری و شکل دهی را دارد. انواع دیگر شیشه ها به طور معمول از شیشه های آنیل ساخته می شوند.

  • شیشه ثابت حرارت دیده (سکوریت)

شیشه سکوریت روش خوبی برای ایمن سازی شیشه ثابت ویترین فروشگاه شما است و اغلب هنگامی که ویترین نزدیک درب یا نزدیک زمین است به آن احتیاج دارد. ایمنی شیشه سکوریت چهار برابر شیشه معمولی است و اگر شکسته شود ، به بسیاری از قطعات کوچک خرد می شود و باعث می شود تا افراد نزدیک به آن ایمن تر باشند.

شیشه ثابت

با این حال ، این شیشه "امنیتی" در نظر گرفته نمی شود زیرا مانع ورود متجاوز نمی شود که برای ورود به آن پنجره را بشکند. برای ایجاد شیشه های سکوریت از فرآیند حرارت دهی استفاده می شود ، که در مقایسه با انواع دیگر شیشه ها کمتر در معرض شکستگی قرار می گیرد. همچنین در برابر وزش باد شدید و حتی نیروهای ضربه خارجی جزئی نیز مقاوم است. از آنجا که به طور طبیعی شفاف است ، می تواند برای ویترین ها و درب های فروشگاه بسیار مناسب باشد.

  • شیشه ثابت لمینت شده

شیشه لمینت اساساً دو ورق شیشه بازپخت شده است که به دو طرف یک فیلم محکم اعمال می شود و قطعات را به هم مهر می کند. این فیلم یا لایه بین شیشخ ها ، معمولاً از نوع پلی وینیل بوتیرال (PVB) ، اتیلن-وینیل استات (EVA) یا پلی اورتان ترموپلاستیک (TPU) است. هنگام شکستن شیشه های چند لایه ،بوسیله این فیلم قطعات ریز شکسته شده در جای خود نگه داشته می شود و به عنوان یک قطعه باقی می ماند.

شیشه ثابت

شیشه های چند لایه شکسته را می توان بارها و بارها مورد اصابت ضربه قرار داد و در حالی که شیشه بیشتری شکسته می شود ، صفحه در جای خود باقی می ماند. می توان از آن برای شیشه ثابت ویترین فروشگاه ، درب های شیشه ای و حتی دیوارهای پارتیشن استفاده کرد. برای محافظت در برابر آسیب طوفان و خرابکاری خوب است. همچنین می تواند از آسیب ناشی از نفوذ نور UV محافظت کند. شیشه لمینت به دلیل ضخامت اضافه شده ، عایق صوتی اضافی نیز ایجاد می کند.

  • شیشه ثابت امنیتی

در حالی که بعضی اوقات از شیشه های چند لایه و شیشه های سکوریت به عنوان "شیشه های امنیتی" یاد می شود ، اما در دسته بندی شیشه های ایمنی به درستی طبقه بندی می شوند. شیشه امنیتی واقعی شامل محصولات شیشه ای است که با فیلم یا لایه های اضافی شیشه مانند شیشه های چند لایه سه لایه تقویت شده اند.

این نوع شیشه های سنگین امنیتی به طور معمول برای اکثر پروژه های ویترین مورد نیاز نیستند و همچنین نسبت به محصولات استاندارد، شیشه های ایمنی هزینه بر هستند.

  • شیشه ثابت عایق حرارتی

هر دو محصول شیشه ای سکوریت و لمینت را می توان در ضخامت ها و رنگ های متنوعی تولید کرد. علاوه بر این ، شیشه ثابت ویترین فروشگاه را می توان با انواع مختلف مات نیز ایجاد کرد. یکی دیگر از تغییرات رایج در شیشه ثابت ویترین، شیشه عایق است. شیشه عایق شده باعث می شود تا سیستم های گرمایشی و سرمایشی با کاهش اتلاف انرژی کارایی بیشتری داشته باشند و این کار را بدون رنگ آمیزی انجام می دهد.

مطلب مفید این صفحه را مشاهده کنید: نرده شیشه ای

هرگونه کپی برداری از مطالب و تصاویر این وبسایت بدون درج لینک مبدا پیگرد قانونی دارد.

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :