شیشه ساتینا

۲ تیر ۱۴۰۰
4.6
شیشه ساتینا

خواه بخواهید در دفتر کار با پارتیشن شیشه ای یک سطح از حریم خصوصی ایجاد کنید یا می خواهید یک بالکن شیشه ای مشخص به خانه خود اضافه کنید - شیشه ساتینا مات انتخاب مناسبی است که کاربردهای فراوانی دارد. بنابراین آن را به یکی از متنوع ترین شیشه های موجود در بازار تبدیل کرده است. اما چه مقدار از شیشه مات ساتینا می دانید؟ ما در آکات متخصص شیشه سفارشی هستیم و تجربه زیادی در این صنعت داریم. ما به بیشترین سوالات شما درباره شیشه ساتینا پاسخ خواهیم داد - و به شما خواهیم گفت که چگونه می توان از آن در خانه و دفتر کار استفاده کرد.

شیشه ساتینا یعنی چه؟

شیشه ساتینا یکی از انواع شیشه مات است که قبل از تولید شیشه سکوریت در یک فرآیند دقیق تبدیل به یک محصول باکیفت می شود. شیشه ساتینا خواه با استفاده از رنگ ، بافت یا الگوها باشد به صورت کامل یا نیمه مات سند بلاست می شود.

شاید رایج ترین نوع شیشه مات شیشه ساتن باشد. که برای جلوگیری از شفافیت تحت فرآیند شیمیایی قرار گرفته و در عین حال امکان عبور نور را از بین می برد. ظاهر صاف و مات متمایز ، شیشه ساتن یک شکل متنوع و محبوب از شیشه مات است.

شیشه ساتینا چگونه ساخته می شود؟

از دستگاه های مقاوم سازی شیشه گرفته تا پیشرفته ترین دستگاه برش رایانه ای و جدیدترین کوره لمینیت - تمام تجهیزات لازم برای ایجاد طیف گسترده ای از طرح های شیشه مات را در اختیار داریم. از آنجا که شیشه مات یکی از محبوب ترین های برای استفاده در ساختمانهای تجاری و مسکونی است. برای ایجاد شیشه ساتینا ، شیشه های ورق معمولی به صورت اسیدی اچ می شوند تا یک سطح شکاف دار در یک طرف شیشه ایجاد شود. این امر منجر به شفافیت صفحه شیشه ای می شود که هنگام عبور نور از آن نور را پراکنده می کند.

شیشه ساتینا چقدر نور را عور می دهد؟

شیشه های ساتینا هنوز هم اجازه می دهند نور فیلتر شود ، اگرچه تصاویر برای حفظ حریم خصوصی تحریف می شوند. اگرچه شیشه ساتینا هنوز هم اجازه می دهد مقدار زیادی نور عبور کند ، اما به طور طبیعی به دلیل الگو و بافت ، مقداری از نور را قطع می کند.

آیا می توان شیشه ساتینا را لمیت کرد؟

خوشبختانه شیشه ساتینا می تواند برای بهبود قدرت و از بین بردن خطر خرد شدن ، ذو لایه لمینت شود. شیشه لمینت ساتینا برای شکستن آن به نیروی بسیار بیشتری نسبت به شیشه معمولی نیاز دارد. در صورت شکستن ، به قطعات کوچک تر و امن تری به جای قطعات تیز بزرگتر تبدیل می شود.

این باعث می شود شیشه ساتینا برای استفاده در صفحات کابین دوش حمام شیشه ای یا پارتیشن ها ایده آل باشد و این امر باعث می شود تا از شیشه های معمولی بسیار ایمن تر شده و حریم خصوصی بیشتری فراهم شود.

شیشه ساتینا با گرم شدن در دمای بالا سکوریت می شود ، سپس با استفاده از جت های هوای سرد اثر خنک کننده ایجاد می شود. در نتیجه ، باعث خنک شدن و انقباض لایه های بیرونی نسبت به ماده داخلی می شود. به لطف این روش ، شیشه تحت الگوی تنش قرار می گیرد. که به نوبه خود نیروی لازم برای خرد شدن شیشه را بسیار افزایش می دهد. علاوه بر این ، الگوی تنش اطمینان می دهد که شیشه ساتینا به قطعات گرد و کوچک شکسته تبدیل می شود.

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :