شیشه های ساختمانی

۱۳ دی ۱۳۹۸
4.7
شیشه های ساختمانی

به کارگیری شیشه در ساختمان سازی بسیار مورد توجه طراحان قرار گرفته زیرا این متریال امکان ایجاد طراحی های متفاوت و زیبا را به مهندسین و ساختمان سازان میدهد. بر اساس رنگ، شکل ظاهری و نوع کاربری مختلف ساختمان استفاده می شود. شیشه یک متریال شفاف، زیبا و کاربردی است. تلفیق شیشه و فلزات سازه های بسیار زیبا و مستحکم می انجامد. شیشه های ساختمانی به انواع شیشه نشکن سکوریت و لمینت، شفاف و رنگی، شیشه کریستالی و مات، شیشه تک جداره و چند جداره تقسیم می شود. شیشه امروز، برای استفاده در نمای بیرونی ساختمان بسیار کاربرد دارد می‌توان از نماهای شیشه ای کرتین وال، فریم لس و نمای اسپایدری موضوع نام برد. شیشه در دکوراسیون داخلی ساختمان نیز بسیار استفاده می شود. مسطح در ابعاد و اشکال متنوع کاربرد زیادی دارد برای مثال از این نوع شیشه ها در صنایع خودروسازی و صنایع دیجیتال مانند تلویزیون ها استفاده می شود. فرایند تولید شیشه ابتدا شیشه مایع یا خمیر نرمی به دست آید و زمانی که این شیشه ها به قطعات دندان دارد تجزیه میشود از شیشه های مسطح در انواع پنجره دو جداره استفاده می شود.

شیشه های ساختمانی

شیشه در ساختمان

شیشه مصارف گوناگونی در ساختمان سازی دارد مصرف شیشه در صنعت ساختمان شامل پنجره ها، درب ها، نرده های راه پله و بالکن، انواع پارتیشن شیشه ای است، شیشه در ساختمان در طرح ها و مدلهای متنوع کاربرد دارند مختلف شامل شیشه های لمینت، شیشه سکوریت شیشه سندبلاست می شود، از شیشه برای بهبود فضای داخلی و افزایش روشنایی استفاده می کنند. شیشه در قسمتهای مختلف ساختمان مانند شیشه دودبند، انواع درب های شیشه ای و بالکن های شیشه ای به کار گرفته می شود. گروه فنی و مهندسی آکات: شیشه های ساختمانی با فریم یا بدون فریم نصب می شود. شیشه های دور بودن از نوع سکوریت ده میل است که بر اساس قوانین آتش نشانی برای دریافت پایان کار اجرا می شود.

مطلب مفید این صفحه را مشاهده کنید: پارتیشن شیشه ای

کاربرد شیشه در ساختمان

یکی از اصلی‌ترین متریالی است که امروزه جزء جدانشدنی ساختمان سازی است. یکی از کاربردهای شیشه در ساختمان ساخت بالکن شیشه ای است.  شیشه بالکن در استفاده مفید از فضای بالکن ها موثر است زدن نمای بیرونی ساختمان کمک می کند. از کاربردهای دیگر شیشه ساختمان مربوط به داخل فضای ساختمان است مانند  دربهای شیشه ای اتوماتیک و انواع شیشه دودبند.

شیشه های ساختمانی

شیشه در پنجره

پنجره یکی از اجزای اصلی یک ساختمان است با هدف بهبود در گردش هوا ساختمان و افزایش نور طبیعی انجام می شود. شیشه پنجره عایق مناسب و شفاف است که مانع ورود سرما و آلودگی هوا به داخل ساختمان می شود از طرفی به افزایش روشنایی نور داخل کمک می کند. شیشه پنجره بسته به طرح و شکل ظاهری پنجره می تواند ساخته شود. شیشه پنجره بر اساس نوع کاربری در مدل های شیشه شفاف، شیشه طرح دار، مات، شیشه سکوریت و لمینت، شیشه تک جداره یا چند جداره ساخته می شود. انواع پنجره نیز بر اساس نوع کاربری ساختمان و طراحی نمای ساختمان به مدل های پنجره فریم دار یا بدون فریم و پنجره جمع شونده و پنجره کشویی تقسیم می شود. کاهش سر و صدای مزاحم شیشه چند جداره استفاده می شود. در ساختمان های بلند مرتبه تعادل در برابر فشار هوا از شیشه سکوریت و لمینت استفاده می شود.

شیشه های ساختمانی

شیشه رفلکس در ساختمان چیست؟

این نوع شیشه از یک پوشش مرکز کننده نور در روی سطح بیرونی شیشه ساخته می شود. عکس یک مانع مناسب برای کاهش حرارت نور خورشید به داخل ساختمان است و در روز حالت آینه ای داشته و اجازه دید شدن داخل ساختمان را نمیدهد. شیشه رفلکس در رنگ های متنوع تولید شده آینه ای نیز شناخته می شود. برای تولید این نوع شیشه از ماده ویژه‌ای استفاده می شود شیشه فلوت پاشیده می شود‌ از شیشه رفلکس در نمای پنجره ها  درب های ورودی استفاده می شود تا مانع ورود نور شدید و فضای خصوصی ساکنین بهبود دهد.

قیمت شیشه ساختمانی

کار گیری شیشه در فضای داخل و خارج ساختمان بود روشنایی و زیباتر شدن محیط زندگی انسان شده است. قیمت شیشه ساختمانی ابعاد شیشه و نوع آن بر واحد متر مربع تعیین می شود. با توجه به های اقتصادی برای اطلاع از به روز انواع شیشه باید مستقیماً با شرکت های تولید کننده شیشه تماس بگیرید. گروه فنی و مهندسی آکات: قیمت روز شیشه ساختمانی در زمان مشخص میشود که ابعاد و نقشه پنل های شیشه ای و نوع آن از قبل مشخص شده باشد خانه تولید کننده رسانده شود.

مطلب مفید این صفحه را مشاهده کنید: نرده شیشه ای

هرگونه کپی برداری از مطالب و تصاویر این وبسایت بدون درج لینک مبدا پیگرد قانونی دارد.

به اشتراک بگذارید :
جدیدترین مطالب گروه :